Jump to content

Издърпах една бима + съвет


SeDeFa

Recommended Posts

Вечра в студенткси град, няква бима 3-ка с 4 врати беше Е36, ама отзад нишо не пишеше... и я разцепих с мойте "мижави" 100 кончета.

Направо супер много се накефих.

И един практичен съвет: Заблязах, че много коли, като ме задминат, като карам с 50 и после като ги настигна и не се плашат да се дърпаме на светофара, щото отзад пише само А3 без обема на двигатела и се сдухват, да не се изложат. Та съвете ми е, ако искате да респектирате, освен ако не сте нещо Т или S, сложете на мястото на 1.6, 1.9... някво камейче или стикер.

...и ги дърпайте бимите :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво :idea: .

Лошото е, че ако си сменим табелките с Kamei или S-Line (видях едно А8 2.5ТДИ с така залепен ключодържател S-Line отзад до 2.5ТДИ :? ) после ще разправят: Ееее видяхте ли на онова S3 как му се опънах и с колко малко ме би.. :gut:

Така, че аз съм за точно обратното - имаше тема преди време с една RS2-ка с лепенка - 1.9TDI Та представете си изражението на на някое Е36 М3/S500 и т.н., когато види как някво дизелче го прави кривоглед :gut: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво :gut: .

Лошото е, че ако си сменим табелките с Kamei или S-Line (видях едно А8 2.5ТДИ с така залепен ключодържател S-Line отзад до 2.5ТДИ :? ) после ще разправят: Ееее видяхте ли на онова S3 как му се опънах и с колко малко ме би.. :lol:  

Така, че аз съм за точно обратното - имаше тема преди време с една RS2-ка с лепенка - 1.9TDI Та представете си изражението на на някое Е36 М3/S500 и т.н., когато види как някво дизелче го прави кривоглед :idea: .

Това е яко много ми харесва идеята :gut::gut::gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

все пак има разлика между табелка на S и рекламна на камеи... иначе верно е кофти да си сложиш S-ка некоя талига :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

все пак има разлика между табелка на S и рекламна на камеи... иначе верно е кофти да си сложиш S-ка некоя талига :roll:

Приятел, колата ми е всичко друго, ама не талига.

Недей така за дизелите! :idea: :intrigant:

Иначе, браво за това, че си дръпнал "М-машината"! :gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм казал талига в буквалния смисъл, а само като сравнение 250 коня - 100 коня - а още по-малко съм го казал за дизелите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мене ми харесва да не пише нищо отзад имах една случка заставам си аз на светофара и си говоря с сина ми нещо и гледам до мене Audi 90 20V Quattro и сложил знаците S2 отпред и отзад А аз като го видях ми стана смешно все пак 90-ка S2 трудно може да има пича ме видя че му се смея смръщи вежди светна зелено и тръгнахме направих му един ластик е не много голям все пак силите са почти изравнени и на следващия светофар пича мина на червено Та ми е интересно как ли се е чувствал пича с S2-ката за това по-хубаво без никви знаци отзад и тва е :idea::gut::gut::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе мен ако питате намирате си, нещо 1.1 или 1.2 от Типо или Уно...аз съм за антитунига(оптичен) и за тунинга на двигателя...колата може да изглежда като бангия ама нека върви като самолет...Наскоро видях Фиат Панда с емблема на Ауди отпред :idea::gut::) ...много се смях ама съм сигурен, че емблемката качва 4-5 коня :):):gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SeDeFa

1. Човека със Е36-цата разбра ли, че изобщо се дърпате?

2. На какво разстояние?

3. Допускаш ли, че Е36-цата може да е била с 1.6 двигател - т.е. 316?

4. Доколкото разбирам, ти караш А3. Ако не се бъркам доста по-мъничко тежиш от БМВ-то. Ако разстоянието е било малко или ако двигателя на баварката е бил нещо от типа 316 или 318 то факта, че си го дръпнал не е нищо повече от нещо абсолютно нормално :idea:

Не съм тук да споря, разбира се... :gut: Като карах 316-ка винаги, когато издърпам някого и много се радвах. И малките радости, трябва да доставят удоволствие :gut:

Сега искам да помоля колегите админи и модове да ме извинят, но искам специално да се обърна към MASTERA:

Неслучайно получи два последователни БАН-а във БМВ форума и ако се появиш отново там с друг ник ще получиш и трети. Там седеше и ни убеждаваше колко харесваш автомобилите БМВ, а тука плюеш против нас. Кофти двуличие, не мислиш ли?! Чудно ми е тук колко ще те изтърпят преди да излетиш.

Относно видео файла за 318iS срещу Мерцедеса, защо след като си засегнал тази тема, не написа и за какво точно иде реч? Видео материала сам за себе си говори и каквото и да пишеш, резултатите са факт. Заснетия материал е при донабиране при договорка със момчето, което кара Мерцедеса и какво се случва се вижда. Не става въпрос за старт от място.

Повече няма да коментирам за да не създавам допълнителна работа на колегите тук.

Простете за оффтопика :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вечра в студенткси град' date=' няква бима 3-ка с 4 врати беше Е36, ама отзад нишо не пишеше... и я разцепих с мойте "мижави" 100 кончета.

Направо супер много се накефих.

И един практичен съвет: Заблязах, че много коли, като ме задминат, като карам с 50 и после като ги настигна и не се плашат да се дърпаме на светофара, щото отзад пише само А3 без обема на двигатела и се сдухват, да не се изложат. Та съвете ми е, ако искате да респектирате, освен ако не сте нещо Т или S, сложете на мястото на 1.6, 1.9... някво камейче или стикер.

...и ги дърпайте бимите :!:[/quote']

браво показал си му на дупето коя е Марката :idea:

аз оная вечер се дръпнах първо с едно доста наточено B4 quattro 2.3E, после с едно CLK kompresor 200 мисля че беше; първото го бих разбира се на старта заради 4х4-то; Мерца много ме учуди че не можа да ми дръпне, после видях в каталога че бил само 163 коня :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам нищо против бимърите и те ме кефат доста , но мога да кажа с ръка на сърцето че Аудито ми е по-бързо от БМВ . Сега нямам впредвид някой Motorsport Power ами БМВ-то което е било конкурентно на мойто Ауди през онези години , а именно E30 320 136HP - със няколко такива екземпляра съм си пробвал и съм ги победил . Тука говорим за абсолютно сток автомобили и със цялото ми уважение към БМВ феновете смятам че и те биха потвърдили . Според мен за да се направи съревнование между марките трябва да се състезават в един клас или както следва -

Е36 316 - B4 1.6

E36 318iS - B4 2.0 16V/ 2.3

E36 318 - B4 2.0

E36 320 - B4 2.6

E36 325 - B4 2.8

E36 328 - няма аналог

E36 M3 - B4 RS2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От някава тема за комбита, където фенове на други марки предполагам поради малкото си странични знания за другите автомобили объркали Авант с RS, се разви безсмислена тема в която според мен има тънка нотка на пристрастие и не зачитане на чужди качества.

Благодаря на колегата !!Asen_X, който буквално ми взе думите от устата.

Сори, просто подобни теми грам не ми допадат и за мен въобще няма смисъл да се коментират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори' date=' просто подобни теми грам не ми допадат и за мен въобще няма смисъл да се коментират.[/quote'] :idea:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв беше форума на Москвич? Искам да видя дали някой не е писал, как ме е "дръпнал" без аз да знам... И, въобще аз си карам нормално и мисля, че е голяма глупост някой да се дърпа по светофарите в такъв оживен град. Но...тука имат думата младите щофьори с огромен опит, които са си безстрашни по рождение (и до поумняване).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега искам да помоля колегите админи и модове да ме извинят, но искам специално да се обърна към MASTERA:

Неслучайно получи два последователни БАН-а във БМВ форума и ако се появиш отново там с друг ник ще получиш и трети. Там седеше и ни убеждаваше колко харесваш автомобилите БМВ, а тука плюеш против нас. Кофти двуличие, не мислиш ли?! Чудно ми е тук колко ще те изтърпят преди да излетиш.

На мен ми направи впечатление това доста отдавна!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямах намерение да пиша в тази тема, ама не се сдържах.....

Колеги, наистина немога да разбера, какво искате да докажете с това "дърпане"? Ауди НЕ Е драгстер. Пуснах линк за избора на световна кола на годината - ами А6 печели, защото е КОМПЛЕКСНО най-добра кола, а не защото "дърпа" всички останали (на дали ще "дръпне" Порша). Това е кола с неповторимо излъчване и със свой собствен изключителен характер и това не се доказва с гонки и дърпане.

Преди време дадох пример с чайните клипери от края на 19-ти век. За връх в цялата човешка история на строеж на ветроходи се смятат два кораба - клиперите Кати Сарк и Термопили. Те са СЪВЪРШЕНИ - оптимизирани от всякъде, с невероятно ниски относителни натоварвания върху корпуса и рангоута. Но те не са НАЙ-БЪРЗИ. По същото време се строят чудовища с по 5-6 мачти, с огромна ветрилна площ, които буквално порят океана като ютии (нещо като драгстерите) - те са най-бързи. Но са издържали макс. 5-8 год експлоатация. Сега никой не помни имената им......

Та мисълта ми е - СЪВЪРШЕНСТВОТО не значи обезателно НАЙ-.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

metody

E30 320i не е 136 конски сили а 126 ако не се лъжа :flehan: Най-малкия шестак при Е30-ките. Малко е тромавичък но във високите обороти няма равен :wink:

Ще ми е интересно да разбера на какво рязстояние сте се пускали и с каква преднина го побеждаваш :) Ако имаш желание, като се позатопли времето с удоволствие бих направил едно драгче с теб :P - Е30 318iS, 136 кончета.

Wizi

:P:flehan:

С Ауди не си спомням да съм се подгонвал но пък ще ви разкажа една изключително любопитна случка от времето, когато карах Е30 316 - 100 кончета.

С един авер, който кара Рено 25 - 125 кончета отидохме на Военна рампа с идеята да накажем някоя малолитражка, да погледаме и да се позабавляваме. Точно се наредихме с него да се пуснем и при нас дойде едно момче със Сузуки Суифт с идеята да се наредим трите коли. Въпросното Сузуки си беше направо идеалната ни жертва - малко двигателче, арединамика на тухла.... с други думи - пак гонката щеше да си е между мен и аверчето с Реното просто защото Суифта щеше да остане далеч зад нас. Няма да ви казвам каква бе изненадата ми когато изминахме първите 30-тина метра от дистанцията, а въпросното малко Суифтче ни взе преднина една кола още на старта и на двамата :flehan: Мисля тогава това ми беше първия урок на тема "тегло на автомобила". :D Също така се научих, че БМВ-то май за драг никакво го няма, или поне не 316-ка.

Та така ..... и победи и загуби съм ял ....и с двете обичам да се хваля.. :wink :P

П.С. Приятно съм изненадан от реакцийте ви към мен, поклонника на марката БМВ. Дали пък няма да се окаже, че имаме да се учим от вас на тема "толерантност" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи заради интереса на колегата от БМВ форума щте поясня за гонките ми с Е30 дори с риск да ме оплюете че съм некакъв гаден стриит рейсър :oops: :oops: (макар че всъщност не съм такъв). Гонил съм се с 3такива екзепляра. 2 от тях са на мой приятели. С тях сме се пробвали по всевъзможни начини . Вярвам тебе те интересува дали сме се пускали по надълго и отговора е - да пускали сме се . Незнам точната дистанция но е поне 1.5км и мога спокойно да кажа след 160км/ч Аудито взима сериозна преднина . С едно такова сме се пускали на Божура и му взех около 1кола накрая. Резултатите на мойта кола и преди съм ги оповестявал в форума - а те са около 17сек на 400м , като най-доброто ми постижение е 16.7сек , отново засичани на писта божурище. С твойто бих се пуснал , но знам че си маниак и едва ли е абсолютно сток (каквото е мойто). Като заключение искам да кажа че за никой не е тайна вървежа на баварските произведения и не искам по никакъв начин да откроя Ауди като по-бързата кола , но понякога се ядосвам като изкуствено се насажда идеята че БМВ е много по-бързо от Ауди и щте дам един пример - имам един приятел който си купи Е36 320 Ванос и непрекъснато ми повтаря че ги прави Б4ките на кайма , веднъж го питах дали се е гонил с Б4 2.6 , а той ми вика че ги бие тея дето са 2.0 като неговото. Всеки знае че 2.6 е на конете на неговото и според мен щте го бие , но въпреки усилията ми неможах да му обясна на Ауди 2000куб двигател е съвсем друг клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

П.С. Приятно съм изненадан от реакцийте ви към мен' date=' поклонника на марката БМВ. Дали пък няма да се окаже, че имаме да се учим от вас на тема "толерантност" :flehan: [/quote']

На мен лично ми доставя огромно удоволствие такива посещения от Ваша страна в нашата скромна територия! Надявам се и за напред да е така :!: :flehan::flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Вечра в студенткси град' date=' няква бима 3-ка с 4 врати беше Е36, ама отзад нишо не пишеше... и я разцепих с мойте "мижави" 100 кончета.

Направо супер много се накефих.

...и ги дърпайте бимите :!:[/quote']

:>

Аз карам една такава в студентски град, Е36, 4-врати, нищо не пише отзад (черна, 318, плевенска регистрация)

Знам само още едно Е36 което се навърта често в квартала, но то е купе, но не съм се дърпал на светофар от мноого месеци, та ако случайно е било с мен.....е не съм разбрал....

:roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вечра в студенткси град' date=' няква бима 3-ка с 4 врати беше Е36, ама отзад нишо не пишеше... и я разцепих с мойте "мижави" 100 кончета.

Направо супер много се накефих.

...и ги дърпайте бимите :!:[/quote']

:>

Аз карам една такава в студентски град, Е36, 4-врати, нищо не пише отзад (черна, 318, плевенска регистрация)

Знам само още едно Е36 което се навърта често в квартала, но то е купе, но не съм се дърпал на светофар от мноого месеци, та ако случайно е било с мен.....е не съм разбрал....

:roll:

ти ма разби бе човече... вси4ко друго о4аквах да видя, ама 4е Е36 е много рядка кола...... :machkaputt:

а купето дето се навърта да не е това:

http://quattro.elit-auto.com/BMW/

само че то е 320 с М52 матор и пак бих казал че не върви много.. е сас 100 кон4ета А3-ка можеше да се справи, ама със петтак му беше бая зор.. само на високи скорости там ставаше работата :gruebel:

че милуту непомня и аз вече преди колко месеца се оттървахме от него :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...