Jump to content

Нов или стар автомобил -къде е златната среда?


mitsubishi galant

Recommended Posts

направо като търговски, маркетингов и финансов директор го написА :hilezh: Всеки запътил се в шоурума трескаво търси кола на половин цена, за да установи там, че "до 50%" всъщност означава 20-30% :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 620
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

;)

Много добре написано... Сума време бях пред тази дилема... Нов Опел доста прилично оборудван + малко лизинг или Ауди на 4-5 години БЕЗ лизинг. Избрах второто, на етапа съм много доволен от решението си. Искрено се надявам това да не се промени, а това може да се случи само ако нещо сериозно изтрещи.

Истината е, че избора на карана кола има един основен минус - мисълта, че всеки един момент нещо сериозно може да се случи. Колкото и да си грижлив, няма как да я обслужиш като нова кола. При новата кола, която все пак не е Дачия, това го няма. Питай ме откъде знам :hilezh: Нямаш кой знае какви луксове, много трудно някой ще те зазяпа по светофара, но не очакваш да имаш проблеми като тръгнеш нанякъде. При старата кола, освен ако не я купуваш от приятел, който я е изкарал от магазина, никога не можеш да знаеш със 100 % сигурност какви драми е имала и доколко е оправена, дори на една година да е :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...но не очакваш да имаш проблеми като тръгнеш нанякъде. При старата кола, освен ако не я купуваш от приятел, който я е изкарал от магазина, никога не можеш да знаеш със 100 % сигурност какви драми е имала и доколко е оправена, дори на една година да е :)

Това е така, но нямаш ли късмет, просто нямаш. Кво да кажат хора които си взимат коли на по 10 години. Все пак вероятността по-старата кола да се развали статистически е по-голяма. Не че историята не познава и нови коли да се развалят. Една кола винаги може да се развали и винаги това става в много подходящ момент. :hilezh:

А и според мен, тези дето писахте след моя пост ме разбирате погрешно. През ум не ми минава да твърдя че кола на 2-3 години е по-добре от нова. Ма ако можеш да си позволиш новата. :hilezh:

Аз бях пред тази дилема и почти бях поръчал новата А4-ка. Но колкото и да е нова и хубава, според мен не е кола за 90+ хиляди лева. Може и така да ми се струва де. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама в единият случай си спестяваш нерви и загубено време, които неизменно със старата кола са повече, била тя и 3 годишна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама в единият случай си спестяваш нерви и загубено време, които неизменно със старата кола са повече, била тя и 3 годишна.

Така де, ама и еНи 30-35 хил. не са малка разлика. Има няма няколко В5-ци. :hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво им обръщате толкова внимание на тия коли?

Не трябва да струват повече от 3 заплати.

Като се счупи - фърляш и нова. Пак до 3 заплати. :hilezh:

За мен НАЙ-ГОЛЯМАТА екстра в една кола е да не я мисля. :hilezh:

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мдаа на 2-3 години е най-добре. Разликата в цената е до 50%, а не си личи толкова, че не е нова.

Добре ,амати бентлито как го взе ,ново или на 1-2 години .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много добре знаеш че ново няма никога да взема, ако ще и на 1000 км да е...

Е прав си ,богатите хора си правят сметката , съгласих се .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре ,амати бентлито как го взе ,ново или на 1-2 години .

Абсолютно неоправдана покупка. Можеше 10-15 2,5тди-та да си Земе и да си ги менка, като му се развали някое. И щяха пари за ремонти да му останат. То вярно доста пари за ремонти ще трябват :hilezh: , но и бентлито не е евтино. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен НАЙ-ГОЛЯМАТА екстра в една кола е да не я мисля.

Бившите ми коли са с тази екстра. Защото са ми бивши...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно неоправдана покупка. Можеше 10-15 2,5тди-та да си Земе и да си ги менка, като му се развали някое. И щяха пари за ремонти да му останат. То вярно доста пари за ремонти ще трябват :hilezh: , но и бентлито не е евтино. :hilezh:

Мани тея кръмарски сметки, по добре едно бентли отколкото 15 Тди та ,или 6 3.0 ТДИ та

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за чисто новата кола от магазина.

Аз да избера цвета, екстрите, салона, мотора......

дето се вика и по книжка и снимки да избираш, може да си сигурен, че ще е такава и няма да се притесняваш за нищо.

ехххх кефффф :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, новото си е ново, западняците отдавна са разбрали това, а ние отворковците тук караме втора употреба премуим марки и им слугуваме:)

Ама в Бг всички не можем да си преборим егото и гъзарията, себе си също включвам в това число.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм за нова кола ама ми миришат чорапките за лизинг на нов автомобил до 35 х.лв.

не ми се бачка само зарад едни ламарини - 500 кинта на месец са ми много, иначе не се замислям за ново пежо, тойота, киа, миа, сутиен, шкода, хуйдай, и прочие друга сволоч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...
...

Всичко е въпрос на личен избор. Но ако трябва да избирам между Авенсис от ТМ - Ауто на 0км (с малко екстри), или А6 на 2.5години с много повече екстри, с по-еластичен мотор, 4х4, автоматик и т.н. взимам А6-цата без секундно колебание. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда и аз я предпочитам - докато не и пропее мултитроника да речем, и се почне с Мишовци и Жоровци - нерви, загубено време:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е въпрос на личен избор. Но ако трябва да избирам между Авенсис от ТМ - Ауто на 0км (с малко екстри), или А6 на 2.5години с много повече екстри, с по-еластичен мотор, 4х4, автоматик и т.н. взимам А6-цата без секундно колебание. :)

Да само дето екстрите ще са такива каквито ти се паднат, а не каквито искаш. Да не говорим като като ти се развали нещо - там вече didoya добре ти го е казал.

edit: Искам да си пърда на нови найлони, пък дори да е опел.

Редактирано от shpeksi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абсолютно!

а6-цата, ще ти скъса гъза от изваждане и нерви, а тойотката няма да е толкова яка, ама ще те слушка и ще си поеме сама ремонтите в случай, че излезе нещо. Това е точно - "да не слугуваш на колата"

за гъзарите - ауди А6 и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно:)

Аз със следващата нема да съм "гъзар" и ще се присъединя в отбора на "набутаните" с нови "пластмасови" и "не-истински" коли:blackey:

Всеки да си решава, аз си уважавам времето и нервите и повече грешка със стара кола, ако ще и на 1 година да е и ако ще да е Майбах не искам, новата дори да се повреди в сервиза ще и берат гайлето и няма да се изваждам.... а и пак да кажа - като е нова и не Дачия шанса това да стане клони към нула:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...