jackrabbit

Ромпетрол

Recommended Posts

Извинявам се за спама,но неможах да намеря твърдо мннение по въпроса,затова пак повдигам въпроса.

Бихте ли си изказали впечатлението си за нафтата на Ромпетрол(който е наливал от там разбира се:)...досега наливам само ОМВ Премиум,но ми се ще да пробвам и с нещо друго.Не съм сигурен,че на ОМВ е най-доброто гориво.

Аз ти давам твърдо мнение!

Карам Голф 3 ТДИ АХУ двигател 90 коня без чипове и други истории, зареждам на Ромпетрол от март месец някъде (Само и единствено там и резервоара догоре). След четвъртия или петия месец си източвах горивния филтър - от там изтече бистра нафта без едно боклуче. Колата дава идеални разходи от типа на 5,5-5,7 градско сега през лятото, а извънградско с климатици и други истории под 5(казвам така защото няма чисто засичане само извънградско). Препоръчвам ги, но с условието бензиностанцията да си е Ромпетрол истински, а не франчайз.

Аз ти давам твърдо мнение!

Карам Голф 3 ТДИ АХУ двигател 90 коня без чипове и други истории, зареждам на Ромпетрол от март месец някъде (Само и единствено там и резервоара догоре). След четвъртия или петия месец си източвах горивния филтър - от там изтече бистра нафта без едно боклуче. Колата дава идеални разходи от типа на 5,5-5,7 градско сега през лятото, а извънградско с климатици и други истории под 5(казвам така защото няма чисто засичане само извънградско). Препоръчвам ги, но с условието бензиностанцията да си е Ромпетрол истински, а не франчайз.

Ще препоръчаш ли такава бензиностанция?!...аз се сещам за една в Дружба.

Ще препоръчаш ли такава бензиностанция?!...аз се сещам за една в Дружба.

Тамън тя и тази на Рожен до ст. Локомотив

от достоверен источник ти гарантирам че омв взима нафта от ромпетрол.единствената разлика е че на премиума си слагали някаква добавка.така че по добре зареждай от ромпетрол-нафтата минава през една ръка по малко.а и е по добра от българската

от достоверен источник ти гарантирам че омв взима нафта от ромпетрол.единствената разлика е че на премиума си слагали някаква добавка.така че по добре зареждай от ромпетрол-нафтата минава през една ръка по малко.а и е по добра от българската

Благодаря за инфото колега.

Тази вечер минах покрай Ромпетрол и налях половин резервоар за проба.Бензиностанцията изглеждаше много приятно(тази в Дружба).Оказа се също така,че до октомври месец има промоция за -2ст на литър,така че и отсъпка ми направиха.Питах жената на касата от къде им е горивото и тя потвърди,че е от Румъния като ми гарантира качеството му.Ще видим...впечатленията предстоят...смятам да извъртя поне 1-2 резервоара,за да добия реална представа за качество или некачество :hilezh:Все още имам 4-5-6 литра Премиум и незнам кво е положението в резервоара...

Ще пост-вам впечатления с времето.

Благодаря за инфото колега.

Тази вечер минах покрай Ромпетрол и налях половин резервоар за проба.Бензиностанцията изглеждаше много приятно(тази в Дружба).Оказа се също така,че до октомври месец има промоция за -2ст на литър,така че и отсъпка ми направиха.Питах жената на касата от къде им е горивото и тя потвърди,че е от Румъния като ми гарантира качеството му.Ще видим...впечатленията предстоят...смятам да извъртя поне 1-2 резервоара,за да добия реална представа за качество или некачество :flipoff:Все още имам 4-5-6 литра Премиум и незнам кво е положението в резервоара...

Ще пост-вам впечатления с времето.

От доста време сипвам само там и на колата и на мотора, мога да кажа че от към бензин са №1, дано да запазят това качество!

Бензиностанцията е на Ломско шосе между Надежда и Обеля!

Дизеловото гориво на Ромпетрол наистина идва от рафинерията в Румъния,но собственик на тази рафинерия е точно ОМV.ОМV също доставят основно от там,като получават определени количества и от Лукойл,Гърция и Австрия.

Аз сипах 50 литра газ в РОМПЕТРОЛ в Габрово. Осезаема положителна разлика. Взех "Шипка" на абордаж. :hilezh: Мисля, че има реална разлика. Дано не е било съвпадение, това бе първото ми зареждане там.

Аз сипах 50 литра газ в РОМПЕТРОЛ в Габрово. Осезаема положителна разлика. Взех "Шипка" на абордаж. :respekt: Мисля, че има реална разлика. Дано не е било съвпадение, това бе първото ми зареждане там.

А за бензина в Ромпетрол какво ще кажете ? Между другото баща ми работи в метрологията, до лабораторията в която изследват горивата, може да занеса няколко проби на ги сравнят и ще покажа резултатите в отделна тема тук, само кажете от кои бензиностанции да вземем проби, незнам и колко ще струват измерванията.

От доста време сипвам само там и на колата и на мотора, мога да кажа че от към бензин са №1, дано да запазят това качество!

Бензиностанцията е на Ломско шосе между Надежда и Обеля!

и аз от там сипвам 95 :respekt: , до тук съм доволен

Колеги,обещах че ще пиша след като добия впечатления...

Вече минах ~2000км само с нафта от Ромпетрол и съм много доволен.Изчезнаха вибрации които ме дразнеха преди(с ОМВ Премиум).Колата определено спря да пуши,или поне е незабележимо.Преди това беше ясно подчертано.За спад в разхода немога да говорям,тъй като няма промяна.Струва ми се че и двигателя поутихна и работи по-равномерно.

Не изключвам и момент на заблуда в някои от плюсовете,немога да се подплътя с особени технически факти.

Единственото което ме притеснява е че дизела е Евро 4,или поне така пише,което ме навежда на мисълта че има повечко сяра от Евро 5.Но Евро 5 едва ли може да се намери в БГ,за съжаление.

И аз реших да опитам Ромпетрола и съм много доволен за сега. И на мен значително ми намаля пушенето при повечко подаване на газ, за вървежа може би с 1 идея е по-добре :hilezh:

Колеги,обещах че ще пиша след като добия впечатления...

Вече минах ~2000км само с нафта от Ромпетрол и съм много доволен.Изчезнаха вибрации които ме дразнеха преди(с ОМВ Премиум).Колата определено спря да пуши,или поне е незабележимо.Преди това беше ясно подчертано.За спад в разхода немога да говорям,тъй като няма промяна.Струва ми се че и двигателя поутихна и работи по-равномерно.

Не изключвам и момент на заблуда в някои от плюсовете,немога да се подплътя с особени технически факти.

Единственото което ме притеснява е че дизела е Евро 4,или поне така пише,което ме навежда на мисълта че има повечко сяра от Евро 5.Но Евро 5 едва ли може да се намери в БГ,за съжаление.

Ромпетрола предлагат евро 5! или поне така пише :hilezh: , мисля че е само на 1-на колонка на бензиностанция, сигурно затова не си забелязал. :eusa_clap:

В сайта на Ромпетрол има спецификациите на горивата - по документи май не се различават от на Лукойл-Нефтохим.

За промоцията - зареждам при тях сравнително често, в т.ч. август и септември т.г., но не са ми предлагали досега карта-явно ги държат малко в тайна. Но попрочетох, че ще участват само тия карти, дето имат поне 100 л заредени до 25 октомври.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.