Jump to content

Не иска да спре двигателя


Recommended Posts

Вчера паркирам пред блока завъртъм ключа за да загася колата и :):wink::):evil::wink::wink::wink:

тя продължава да си работи и започва да се тресе каточе ли не работят половината цилиндри връщам ключа на контакт пали и работи нормално изключвам ииии пак не ще да спре.

То двигателите на Audi са корави ама да не спира и когато ти искаш? :lol:

Така няколко пъти и после спря.

Дайте съвет - от какво е? м*** му :oops: шаш калпав бензин ли е ?

Все от OMV сипвам верно, че 95 слагам, като на резорвара ми пише min 98 super.

Ама не знам: казват ми бензина - вярно ли е?

Кажете си мнението и вие на вас имам доверие

:roll: :lol::lol::bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% е 95H бензина за този двигател, а това 4е неможе да изгаси двигателя май си е от бензина...ако не си сипал много (10-20 литра) отиди и долей от друга бензиностаниця..дано малко се поуспокои...

ми на двигател4ето му се бръм4и :):wink: неще да гасне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами иска си :) във всички книжки които намерих за моя двигател и в сервизната книжка и в на капачката на резорвара навсякъде си пише

MIN 98 SUPER.

Такава си е :wink:

07.1990 година

Audi 80 - 1781 sm3, 90 h.p.

карбуратор KEIHIN с ръчен смукач

катализатор, хидравлика и всичко ел. (огледала стъкла и не знам още какво) :)

абе такава си е

Мнооого е готино като я карам

аааа има 5 литра най-много вътре :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

99% е от лош бензин!

1% нарушено изпреварване на запалването!

Бензина на този двигател е 98 :!: :!: :!: СИГУРНО - предишното ми Ауди беше точно такова. Като се сипе по-нисък октан започват детонации....

За да престане да тюфка - включваш на скорост, натискаш спирачката и отпускаш съединителя :):wink::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едно време имах една алфа 33 която правеше така и я гасях на скорост и спирачка :shock: ама тя си е кола с характер

проблема не е от бензина ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи като бивш бензиджия мога да те уверя, че става дума само за калпав, ама много калпав бензин. По принцип нафтата се пали без искра, та можеш да се сетиш каква е далаверата ( 1 тон нафта в бензина и разликата от цената в джоба, поне така правеше моя шеф ). Като изгориш тая помия ще се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи като бивш бензиджия мога да те уверя, че става дума само за калпав, ама много калпав бензин. По принцип нафтата се пали без искра, та можеш да се сетиш каква е далаверата ( 1 тон нафта в бензина и разликата от цената в джоба, поне така правеше моя шеф ). Като изгориш тая помия ще се оправи.

а на коя бензиностанция си работил да знам да не сипвам там? :shock: :shock:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е калпав бензин

в неделя цял ден брамчах насам натам нямах проблеми

ама вече няма да сипвам от OMV а беше хубав бензина преди и те се изхитриха леле нема да се оправи всеки иска да забогатее

отведнъж

ма** му :shock:

пак ние да си тришим колите

до сега сипвах от Лукоил и OMV,

остана само Лукоил

еееееее аман

Някои да сподели опита си за бнзиностанциите във Варна

къде са го пре** ли от къде е доволен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оффтопик: :oops:

И на колата, която карам в момента, след изтегляне на ключа, продължава да се тресе. Понякога много дълго, докато не я закова на 1-ва скорост със спирачка. Днес се изгаврих и махнах централния кабел на делкото, пак продължи да си тресе... Врътках аванса напред-назад, никакъв ефект откъм гаснене...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оффтопик:  :oops:  

И на колата, която карам в момента, след изтегляне на ключа, продължава да се тресе. Понякога много дълго, докато не я закова на 1-ва скорост със спирачка. Днес се изгаврих и махнах централния кабел на делкото, пак продължи да си тресе... Врътках аванса напред-назад, никакъв ефект откъм гаснене...

малеееее, а бензиновата помпа като не бачка, как качва бензин?

То остава да откачиш и бензинопровода и пак да продължава да работи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

roberto

Значи като бивш бензиджия мога да те уверя, че става дума само за калпав, ама много калпав бензин. По принцип нафтата се пали без искра, та можеш да се сетиш каква е далаверата ( 1 тон нафта в бензина и разликата от цената в джоба, поне така правеше моя шеф ). Като изгориш тая помия ще се оправи.

сега няма ли да му излезе на същатат цена то нафтата мина 92Н :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оффтопик: :oops:

И на колата' date=' която карам в момента, след изтегляне на ключа, продължава да се тресе. Понякога много дълго, докато не я закова на 1-ва скорост със спирачка. Днес се изгаврих и махнах централния кабел на делкото, пак продължи да си тресе... Врътках аванса напред-назад, никакъв ефект откъм гаснене...[/quote']

малеееее, а бензиновата помпа като не бачка, как качва бензин?

То остава да откачиш и бензинопровода и пак да продължава да работи

Ей хора стига вицове за аванси и помпи. Това е бензинов двигател и той работи само ако има искра на свещите. За това има понятие КОНТАКТЕН КЛЮЧ. Сиреч такова дето спира тока на всичко. Т.е. при загасен ключ не трябва да има ток в запалването и бензина не трябва да се възпламени по никакъв начин дори и да го наливаш с туба.

ОБАЧЕ! Двигателя работи понякога и след изкл. на тока. За да стане това в камерата трябва да има тлеещ нагар, свещи с високо топлинно число и/или най-често нискооктанов бензин, който детонира от нажежаването на свещите БЕЗ да има искра на тях. Процеса се нарича детонационно горене и е вреден за двигателя защото горивната смес може да се запали по всяко време. Дори и много преди достигане на ГМТ, като се опита да завърти двигателя в обратна посока. Проблема се отстранява чрез замяна на някой от горепосочените компоненти (бензин или свещи).

Проблема се получава и при мен понякога. Мамка им бензинджийска. :x

Коригирайте ме ако бъркам нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...