Jump to content

"препарат за безконтактно миене ".


Recommended Posts

Здравейте, наскоро си купих водоструйка за домашна употреба. Интересува ме откъде да си купя "препарат за безконтактно миене ". Каква е горе-долу цената му и как се използва ? Има ли значение като боята на колата ми е лико износена вече и тук - там е поочукана ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"препарат за безконтактно миене "

:blink:

Принципно миенето е базирано на контакт и на химия

Това да не е некъв нов невероятен продукт на Д-р Ли Вайн

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баце, като гледам с каква кола си никак не ти препоръчвам такова миене, а честно казано и дори за нова кола май не беше препоръчително.

Най-добро си е ръчното миене с хубав автошампоан - Turtle Wax, Sonax и др.

Ефекта е отличен и ще се кефиш на работата си! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега , ако боята ти е изгоряла и лаковото покритие ти се бели на места не ти препоръчвам да я миеш безконтактно. Ефекта е много лош , просто почва да ти пада боята и отваряш работа на тенекиджиите :lol: .

безконтактното е доста скъпо и за мен поне не си заслужава да си го купуваш , някаде кам 100лв. е една туба от 10л.

ако пък си твардо решен да я миеш безконтактно то се разрежда на 10л. слагаш 0.5л. безконтактно.

едно време работих 2-3мес. на авто мивка и там са ме учили че на кола без лаково покритие не се слага безконтактно и на кола , на която е тръгнал лака да се люпи.

дано сам ти бил достатъчно полезен и изчерпателен с отговора си.

успех и да кажеш какво си решил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препарати за безконтактно миене най-разни,цени - също.Не е лошо но се използва повече при металици,макар да има и за обикновените бой,аз не бих го употребил на такава боя ... а както писаха по-горе хората,където мине гъбата си е друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОЛЕГА НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙ С ГЛУПОСТИ,ТОВА БЕЗКОНТАКТНО Е ГОЛЯМА ГЛУПОСТ И БЕЛЯ АКО щЕ И НОВА ДА ТИ Е КОЛАТА.

Ако ти се дават парици,може да си поръчаш някаъв професионален АВТО шАМПОАН,може даже да е и 2в1 вакса и шампоан.

Например на фирми като АТАС,МАФРА,ВЮРТ и други.

Ако си с по ограничен лимит ти препоръчвам РЕКС авто шампоан(има го по БИЛИТЕ) добър е като качество и е на приемлива цена.

След него или когато не е много мръсна можеш да измиеш с РЕКС 2в1 с някаква твърда вакса ефекта е страхотен.

2в1 на НЕГРИН също не е лош а може и да смесиш РЕКСА с 2в1 и ефекта пак е задоволителен.Продуктите на НЕГРИН ги има в ПРАКТИКЕРА.

Тези три неща съм ги ползвал и за любителски цели вършат работа.

А ако имаш излишни кинти пак можеш да си вземеш безконтактен препарат,но ГО ИЗПОЛЗВАИ САМО ЗА ПОДКАЛНИЦИТЕ И ДРУГИ ПОДОБНИ МЕСТА И ТО С ПОВЕчЕ ВОДИЦА.

Нещата на СОНАКС също са добри но незнам къде ги продават(ползвал съм техни продукти които не са копувани от България и незнам дали тук ще са същите).

Като сме на тема хигиена,някой можели да ми каже дали е доволен от новите препарати за табла които са като мляко,обаче използвани на по стария тип табла тези до 1995?Защото ми омръзна от тези силикони и мазнотии.Вюрта ме обеждават,че техния силикон за табла нямал нищо общо с другите и съм щял да остана доволен някой ако е ползвал нека да сподели инфо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Нещата на СОНАКС също са добри но незнам къде ги продават(ползвал съм техни продукти които не са копувани от България и незнам дали тук ще са същите).

ползвам СОНАКС шампоан и съм много доволен продава се в ОМВ 6,99 лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Вече има препарат за безконтактно миене който не вреди на никелирани части,уплътнения.Прятели отиват на една автомивка близо до летището,много са доволни.Няма никакъв пролем за уплътнениятя и лака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ползвам СОНАКС шампоан и съм много доволен продава се в ОМВ 6,99 лв

Много тънкана бе, моя последния го плащах 10 кинта :flipoff: пак на SONAX

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Червения шампоан на SONAX от 1л. е на цена, крайна клиентска 6,00лв.

Белия от 0,5л. 2в1 с по-голяма концентрация е на цена 9,60лв.

Просто са различни шампоани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега къде ги копуваш продуктите на Сонакс,че в нашия район само на Лукоил ги срещам?

Колега, ние сме представителите за България, освен LIQUI MOLY, внасяме и SONAX.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Колеги колата ми е почти нова 2009 год. преди две седмици е докарах от Германия. Освен автошампоан на SONAX, ще препоръчате ли нещо като вакса след измиване, нещо за стъклата и за джантите или автошампоана е достатъчен. И ръчното миене най добре с гъба ли да бъде и след това подсушаване с гидория или може и с мека четка да става. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го твърдя със 100%  сигурност, но мисля че от тази година с цел опазване на околната среда препаратите за "безконтактно" миене са двукомпонентни и ефектът им се неутрализира от водата. Нещо подобно както е при автобоите. Не са толкова вредни за лаковото покритие. В интерес на истината мият малко по-зле, но предпочитам това пред матиране на лака или дори излющване на лака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Колеги да попитам нещо. Днес забелязах, че имам /вероятно от мивката/ отлюспен лак на дясната предна врата в горната част, зад огледалото. Петното е около 3-4см диаметър. Боята отдолу е напълно здрава. Може ли това да бъде поправено само в тази част и само с лак, или ще трябва да се прави цялата врата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повярвай отлюпеното не е от автомивката.....просто тя е ускорила процеса....Изчакай да почне да се люпи повечко и тохава я закарай на бояджия. По принцип само лак не е решение.....прави се всичко....Така че изчакай повечко време и си я боядисай. Аз моята си я боядисах кажи речи цялата....без тавана и задният капак на багажника.....резултатът беше убийствен.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз сигурно така ще изчакам. Явно от камъчетата стават точици и от автомивката ги подхваща и люспи. Ще изчакам, въпреки, че малко ме дразни като го гледам.

Редактирано от Mitko1962
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...