Jump to content

Смяна на пръскалки


Toti

Recommended Posts

Забелязал съм че на 4-ката с тези пръскалки които пръскат на мъгла,много пестат течноста за чистачките освен че пръскат яко върху цялото стъкло,докато на А3-ката тези 4 струи освен че пръскат много куцо,ами и изхабяват течноста 2 пъти по-бързо :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 72
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

това е вички да караме golf 4 вече прогледнах :rolleyes::respekt::respekt:ще пестим вода от там планетата ще стане по добра за живот :hilezh:

Редактирано от nikolaivw
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е вички да караме golf 4 вече прогледнах :rolleyes::respekt::respekt:ще пестим вода от там планетата ще стане по добра за живот :hilezh:

хихи по-скоро ще спестиш за джанти от течност за чистачки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е-е-е-е, за толкова време никой не провери един ш*бан парт номер колко струва... Нали уж трябва да си помагаме. Видях ги на Г4, разпрашват малко ама пак е на струйки, ОПРЕДЕЛЕНО не като на Шкодите. Не бих 'инвестирал' в нещо мъъъъничко по-добро ;) Има още 2 вариант за оригиналдъ пръскалки с подгрев, и до 1-2 седмици ще споделя какво съм направил :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На голф 4 също са такива пръскалките,на моргите има бол...

На моя голф са такива и не мия стъклата на колите зад мен,като тези глупавите дето пръскат на 4 струйки като на А3-ката :blink:

Тези дето мият стъклата на другите зад тях просто не са ги настроили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а могат ли да се сложат на А4 защото нашите са на капака а на g4 са под капака или имаш предвид че за 5 кинта са за А4 захват ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука всичко е бошлаф... Ако толкова исакхте такива пръскалки досега поне 5 човека щяха да си сложат... А вие само си чешете езиците и чакате някой да ви пусне топлата вода :hilezh:

Бодете една карфица в пръскалката и я настройвате накъде да пръска...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Днес се сетих и звъннах в ХААС Пловдив. Пръскалките на Голф 4 са 28лв/бр. и нямат подгряване. На въпроса дали ще станат за Audi A3, момчето отговори: Мисля, че не!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи момчета брат ми кара Голф 4, а аз от скоро съм с А3 и утре ако ми остане време ще разгледам 2те коли дали са им съвместими пръскалките. Междо другото на голфа наистина пръскалките ми харесват повече и ако са съвместими брата ще изгори :gmorning: , само незнам как да разбера моите дали са подгряващи ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво се втелясвате с това подгряване... ако течността за чистачките ви е кофти и замръзне в маркучите, и да има и да няма подгряване все тая..

Ако течността е ОК, ще си пръска без проблеми според мен, дори и без въпросното подгряване.

А на колко от вас им работи коректно подгряването :rolleyes: ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Някакво развитие по въпроса?

Четох в VW-то, че и на О2 са такива мъгляви :hilezh: пръскалките.

Решил съм да търся за Б4 - та.

Някой ако има инфо, моля нека да сподели.

Интересувам се конкретно за Б4 дали ще паснат от друга кола и каква точно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на Сеат Леон (2008) са от тези пръскалки, които правят течността на мъгла. Аз карам А3 8L и ако има възможност със сигурност бих си сменил моите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

тия от Wv форума, на октавията са грозни според мен.

кажете съответно за а3 и за а4 кои са пръскалките, от голф и от пасат ли?

ако да, някой да даде номер на артикула, аз утре ще се обадя на един познат в това ауто+ и ще ви кажа пари :hilezh:

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

има ли въобще някакви пръскалки,които пръскат като спрей а не на стуя,за А4 В5 които могат да се продават в България или ако стават от някакъв друг модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...
  • 2 years later...

Така, ето какво сътворих аз. Не можах да открия пръскалки, който да са съвместими. Цените който ми предлагаха бяха неоправдани за ефекта и реших да си го направя DIY project :)

Та, процедурата продължи около половин час, защото малко трудно извадих рамената на чистачките.

Състой се от покупка на "материали", посочени в самия клип като описание, аз ги закупих от Бриколаж.

Монтирани са на пластмасовата кора, която е между предния капак и стъклото.

Не се забелязват от далеч изобщо, дори бих казал са направо невидими. Цвета е черен.

Запазил съм си оригиналните пръскалки, за да се запази оригиналния вид на автомобила.

Процедурата е повече от задоволителна.

Аз го направих с 4 пръскалки, но смятам че 2 ще са повече от достатъчни, а и налягането ще е по-голямо. Нямам време да откача крайните 2 в момента - скоро и това ще стане.

Съветвам Ви да си купите дюзи на 90* разпръскване, както направих и аз.

Мислете къде дупчите кората, защото ще Ви остане реглаж само наляво и надясно, няма да може да ги движите нагоре и надолу.

След всяко запушване на дюзите, което в случая е почти невъзможно, защото отворите не са никак малки, просто отвивате отгоре дюзичката и слагате нова.

Цялото удоволствие ми струваше 15лева и половин час :)

Успех на всички. Надявам се да съм помогнал на някого.

 

Ето го ефекта:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега да те питам като си ровичкал по пръскалките има ли някакъв клапан който да държи течността защото при мен има страшно забавяне от натискането на лостчето до пръскането?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...