Jump to content

Зимни гуми в условията на Глобално Затопляне!


Recommended Posts

Сичко добре, ама с тая тема ни се смеят в други форуми .... :respekt:

Поне некой да я премести в друг подфорум та да на се вижда........

А странно ли е, имам спомен, че автора беше изкъртил дърво?Не знам с кви гуми???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 121
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не съм изкъртил дърво, а бутнах един знак след като избегнах челен удар с една кака, която тръгна да прави ляв завой пред мен, отнемайки ми предимството на има няма 15 метра. Това беше един 14 януари на паваж след като валя леден дъжд и точно тогава бях със зимни гуми и точно тогава благодарение на АБС-а избегнах фронталния удар, но не можах да спра и се качих на тротоара, което също идва да покаже, че на лед всички сме равни! :hilezh:

От 2007 година насам средните температури през зимата за цялата страна са положителни. Ето и какво казват братушките:

При температуре, близкой к нулю (со стороны «плюса»), сцепные свойства летних шин остаются довольно высокими.

Если осенью вы уверены, что не встретите на дороге лед и снег, до наступления морозов с переобуванием можно не спешить.

То же справедливо и для ранней весны. А температуру +7°С производители шин указывают с запасом, чтобы наверняка избежать встречи с гололедом

Всеки има глава на раменете си, термометри за външна температура, очи и сетива, за да усеща кога губи контрол над автомобила.

Винаги когато съм усетил нестабилност или редуцирам скоростта или спирам и слагам вериги (2 пъти ми се наложи за целия сезон)

Естествено този инцидент по-горе (единствения ми до момента) ми показа, че има и непредвидими ситуации и много мислех след това какво е можело да направя, за да не ударя дори и знака, но така и не намерих по-добро решение. (според майора, който ми състави и акта за напускане на пътното платно е трябвало да натреса челно неправилно завиващия автомобил) :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да взема да обобщя дотук дивотиите, написани в объркано , нетрезво или друго неадекватно състояние. Зимни гуми няма да слагате при никакви обстоятелства!!! Всяка сутрин преди кавето си пускате телевизорчето и ако на прогнозата ви обадят,че ще има снежец или недай си Боже температури под -5 градуса........ Просто не си взимайте ключовете от безполезната железария, дето ви виси пред блока. Че опасно за околните! За Вас ни дреме!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз немога да повярвам, как човек който е регистриран потребител от 3 години и има почти 2000 мнения. От което следва, че той чете и посещава редовно форума могат да му фрумнат такива идеи, като каране с летни гуми...

И даже да се хвалиш видиш ли, че си имал късмета да не те е валло сняг и е било сухо... Еми тая година си имал 10 пътувания и не те е заваляло, ама другата може да имаш едно пътуване и да те засипе снежеца и тогва к'во прайм ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми тая година си имал 10 пътувания и не те е заваляло, ама другата може да имаш едно пътуване и да те засипе снежеца и тогва к'во прайм ?

Еми аз съм написал, колега. Слагам вериги. Снега беше стигнал над 10 сантиметра и наистина не можех да продължа сигурно. След като ги сложих гарантирам, че съм бил по-стабилен и от 4х4 със зимни гуми. Нося си по 2 комплекта и в наистина есктремни условия не бих се поколебал да сложа и на задните гуми вериги, но както написах вече просто от 2 зими насам не ми се е налагало.

Аз пък не разбирам защо така ревниво отричате промените в климата и се кълнете в зимните си гуми като папата в евангелието. НЕ та НЕ. И дума да не се изрече. "Ти си луд ... ти си самоубиец." Това го слушам още от есента. Възобнових темата, защото зимата мина и просто исках да покажа, че с летни гуми може да се изкара и не само от хора, които живеят в Пловдив и виждат сняг 2 пъти в годината, а и от хора като мен, които не си държат колата завита с чул пред блока, а въртят по 4 000 км. месечно из цялата страна. Не смятам, че съм просто късметлия. Наблюдавам времето и си правя изводите.

Разгледайте справката за климата от 2007 насам и не бъдете толкова консервативни.

Преди 15 години при много по-тежки зими всички си караха жигулките и москвичите с ВИДА и не бяха чували за зимни гуми и ако погледнем статистиката ще видим, че сигурно тогава произшествията са били по-малко. Сега като си сложат едни M+S и стават неуязвими ли !? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледайте справката за климата от 2007 насам и не бъдете толкова консервативни.

Преди 15 години при много по-тежки зими всички си караха жигулките и москвичите с ВИДА и не бяха чували за зимни гуми и ако погледнем статистиката ще видим, че сигурно тогава произшествията са били по-малко. Сега като си сложат едни M+S и стават неуязвими ли !? :hilezh:

Другите ти мисли няма да ги коментирам, но на тези ще ти дам лек тласък. Нещо да се сещаш за скоростите на движение на тези возила или за контрола по пътищата тогава! Пък за произшествията- въобще не си наясно. Остави, че тогава колити бяха 5-6 пъти по-малко, а и на съотношение бройки автомобили/ брой произшествия , няма особено различие. Колкото до "Видинките", смесите за производство на тези галошки бяха мнооого по-близки до зимните стандарти, отколкото сегашните летни гумета. Просто тогава нямаше такива полимерни материали, с каквито сега правят летните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брунко(Наско), искам да допълня казаното от колегите със следното: Зимните гуми внасяни в България са предназначени за нашия климатичен пояс и нямат нищо общо със зимните гуми употребявани в Скандинавските страни и Русия например. След като ги произвеждат значи има доста голям смисъл от зимни гуми и ще ти кажа, че здравата се купуват. Например модела на Dunlop Sport 3D е разработван с идеята да има максимално добро поведение на сухо, мокро и сняг. Въпреки това тази гума е ЗИМНА, а не всесезонна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като ги сложих гарантирам, че съм бил по-стабилен и от 4х4 със зимни гуми. Нося си по 2 комплекта и в наистина есктремни условия не бих се поколебал да сложа и на задните гуми вериги,

Приказката за мърмота и шоколада предполагам я знаеш та да не я повтарям :hilezh:

Каква ще е ползата при движение в сняг от слагане на вериги на не задвижващия мост на автомобила :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като ги сложих гарантирам, че съм бил по-стабилен и от 4х4 със зимни гуми.

Бухахахахаах, кой ти издаде гаранцията арменския поп или втория му братовчед, цигането с баничарката, с летните гумета било по-стабилно от кола 4х4 със зимни гуми. :rolleyes: Ей олигофрен мургав, да земеш да се скриваш, че пак ше ме баннат заради теб. Протърканяк черен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бруно нали вече обсъдихме, че летните гуми при температури малко над нулата спират 5 метра по бързо, а под нулата спират 40 метра по късно, образно казано. Отделно самия материал от които е направена лятната гума се разрушава при температури под нулата и лятото е крайно неефективен. Това по техническата част на въпроса. По финансовата нещата са равни. Купуваш летни и зимни гуми 2 х 800 лв = 1600 лв, след 3-4 години пак. Купуваш летни гуми 1 х 800 лв караш зима и лете и след 2 години пак. Сега ако кажеш че ще караш с това енержи 5 години може и да сменим тона си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко ве хейтър, имам достатъчно опит, за да карам с летни гуми и на Шипка и на Цариградско шосе и за твое успокоение няма начин да се натреса в твоя кашон. :hilezh: ...

Звучиш като човек който има достатъчно опит, за да кара изобщо БЕЗ гуми :rolleyes:

Пък и ша е яко далаверка, мислил ли си по въпросТа ?

Следи на Salomon сезонните промоции, обещавам да дам еНо рамо за некви наистина готини щеки.

Ските обаче сам ше си ги купуваш :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз съм написал, колега. Слагам вериги. Снега беше стигнал над 10 сантиметра и наистина не можех да продължа сигурно. След като ги сложих гарантирам, че съм бил по-стабилен и от 4х4 със зимни гуми. Нося си по 2 комплекта и в наистина есктремни условия не бих се поколебал да сложа и на задните гуми вериги, но както написах вече просто от 2 зими насам не ми се е налагало.

Аз пък не разбирам защо така ревниво отричате промените в климата и се кълнете в зимните си гуми като папата в евангелието. НЕ та НЕ. И дума да не се изрече. "Ти си луд ... ти си самоубиец." Това го слушам още от есента. Възобнових темата, защото зимата мина и просто исках да покажа, че с летни гуми може да се изкара и не само от хора, които живеят в Пловдив и виждат сняг 2 пъти в годината, а и от хора като мен, които не си държат колата завита с чул пред блока, а въртят по 4 000 км. месечно из цялата страна. Не смятам, че съм просто късметлия. Наблюдавам времето и си правя изводите.

Разгледайте справката за климата от 2007 насам и не бъдете толкова консервативни.

Преди 15 години при много по-тежки зими всички си караха жигулките и москвичите с ВИДА и не бяха чували за зимни гуми и ако погледнем статистиката ще видим, че сигурно тогава произшествията са били по-малко. Сега като си сложат едни M+S и стават неуязвими ли !? :rolleyes:

Ами аз точно затова подробно разказах, какво ми се случи с гуми M+S, на 6.Януари, при температура външна 5 градуса, път почистен, но с киша! Що се отнася до това какво е било преди 25 години, когато наистина пътищата ни познавайа само Москвичи и Жигулки - искам да напомня все пак, че по мой ясен спомен, опит и наблюдения тези соц. возила, лазурната мечта на всеки българин рядко вдигаха даже до 130 км/ч, а ако се случееше - шумовете и вибрациите бяха такива, че водеха до сериозни безпокойства за целостта на автомобила! да не говорим за това, че колите с епазеха не за друго, ами защоито за тях се чакашще с ред по 15 години, а снабдяването с части беше нещо подобно на това, да се снабдиш с ядрена бомба за домашни цели! за тези 25 години мощността на автомобилите нарстна почти 2 пъти при еднакъв обем на двигателя! Което означава, че нарстна поне 3 пъти желанието на всеки да изреже личното си МПС до краен предел, независимо от пътните условия!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А количеството коли когато са се карали ВИДА дали не е било малко по-различно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мечтата ти е сбъдната от има нема от 3-4 месеца.Летни гуми зимата не плащаме,както и обратното.Са...за познати се прават изключения,но тва е една друга тема.

П.С Тук до 1-2 седмици макс очакваме да влезне в сила и за това с какви гуми си според сезона.... и ако не си с правилните... плащаш и твойте щети и тези на другото МПС

я кажи само как точно ще се дефинира сезона, че ми стана интересно - от 1 април и 1 ноември ли ? И кво ше правим - 300-400 хил коли ще трябва за една нощ да сменят гуми, щото ако случайно нещо стане ден преди, или ден след това, нещастника ше плаща всички щети ... това да не е като да врътнеш копчето за светлините баси ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги зимата мисля с настъпването на месец май окончателно мина.

Каква е равносметката Ви. Някои промениха ли си мнението за зимните гуми - ползата и вредата от тях в условията на глобалното затопляне!?

Моята равносметка е:

19400 км. изминати от 20 октомври 2008 до 20.04.2009 с Michelin Energy Saver 205x55х15 по всички пътища на България.

4 преминавания през Шипка.

11 преминавания през Рожен.

2 преминавания през Юндола

1 преминаване през Петрохан

1 преминаване през Превала.

От всички тези проходи ми се наложи само едно слагане на вериги на северната страна на Шипка както съм описал още в началото на поста си и никога повече. Сняг ме валя само на Шипка, магистрала Хемус и в Рожен по 1 път.

През всичкото останало време съм се движил по напълно сухи или мокри пътища, където летните гуми се държаха чудесно при всякакви температури при положение че говорим и за автомобил с малко по-висок център на тежестта, какъвто е показан по-долу.

За мен оставането с летни гуми бе напълно оправдано. Не съм се почувствал застрашен или попаднал в опасна ситуация заради тях в нито един момент. :flehan:

И сега какво, тиквен медал ли да ти закичим ? Имаш ли представа колко си далеч от истината ? Наясно ли си въобще какви глупости пишеш. А осъзнаваш ли, че всеки селянин прочел темата ти, това му е достатъчно да намери оправдание за да бъде поредния потенциален убиец на пътя като теб. Направо изкърти дебиЛомера с тая тема, да знаеш !

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Направо изкърти дебиЛомера с тая тема, да знаеш !

Той имаше една тема за 4 литра газ на 100км - още тогава изби всичко детско в нас :lol:

Относно зимните гуми, докато не си счупи главата няма да му дойде акъла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той имаше една тема за 4 литра газ на 100км - още тогава изби всичко детско в нас :bia:

Тази тема го направи форумен "герой"! :D:bia::D:D

Помня на първата среща между пловдивчани и софиянци Брунко беше най-коментираният форумен пич. :D

Колежка, живееща в САЩ специално се беше регистрирала за да даде мнение за небивалите приключения на нашия знаменит колега.

Едно време имаше един знаменит книжен герой Барон Мюнхаузен и Наско е неговото съвременно превъплащение. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човешкият ум трябва да се провокира, за да щрака ;)

Айде съгласих се ... оставам с летните засега до следващия ноември.

Тогава пак ще си поговорим :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Банана се подпичква с вас ве. Не мое да е толкова тъп. Базика ви. :flehan:

Абе знам ли! Ако не е, то тогава е мазохист. Щото при всяка негова тема отнася по един вагон "откровения" от всички, а не го виждам да е престанал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...