Jump to content

Уважавайте електричеството по време на криза. До като го има.


grizzly

Recommended Posts

Колеги, знам че на много от вас не им дреме за цената на енергията но сега не е момента да се демонстрира благосъстояние.

Тази тема е ориентирана към всички отопляващи се с парно и природен газ.

Тези които се топлят с ток отдавна са балансирали разходите си.

Другите на дърва и въглища са независими.

Идеята ми е:

Ток има много но не може да бъде доставен.

Ако едно жилище се отоплява с парно средната инсталирана мощност е от типа на 7 Киловата.

Или 3 печки по 2 Киловата.

Ако всички решат да демонстрират благосъстояние в блок който до днес е бил на парно ще включат всичко възможно.

Първо ще им изгорят бушоните.

После трафопоста.

Накрая квартала ще е без ток за неопределено време.

Идеята ми:

НЕ ПОЛЗВАЙТЕ ПРЕКАЛЕНО МНОГО ЕЛ. КОНСУМАТОРИ за да не останете за дълго време напълно на студено.

Поздрави, и бъдете разумни! :respekt:

------------

Пожарната предупреди да се внимава при смяна на отоплението

На този фон МВР разпрати предупреждения за опасност от пожари при алтернативно отопление. От Главна дирекция "Пожарна безопасност" посъветваха гражданите да не използват прекалено много печки на ток, защото ще се претовари електромрежата.

Огнеборците посъветваха още електрическите отоплителни уреди, шнуровете и контактите да са технически изправни. Печките с въглища и дърва да не се разпалват с бензин и нафта, да не се зареждат от вечерта, комините да са почистени, препоръчаха пожарникарите.

При използване на печки с нафта или газ трябва да се следи изправността на дозаторите, спирателната и контролно-измервателната арматура, термозащитата и автоматиката на печката. От пожарната съветват още да не се съхранява течно гориво в общите части на жилищните сгради.

Газови бутилки трябва да са далеч от печки, радиатори и други източници на топлина.

Кризисни мерки.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:P Ей за тва не харесвам парното и си се отоплявам на ток. Имам (не помня точно) към 14кВ за отопление (и в Аудито имам още 110кВ :bia: ) и ми е добре за сега, макар че съм намалим консумацията на ток тези дни, заради кризата...

Майтапим се, ама положението наистина изисква малко да с позамислим.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям идеята на grizzly! :bia::bia::P

Живея в тухлена сграда. Вкъщи ползвам 1 духалка с мощност от 1 до 1.8 кВт и 1 печка от 1 кВт, като духалката рядко се пуска на макс. мощност.

Тези 2 уреда са ми напълно достатъчни за затоплянето на 75 м2 апартамент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мене не ме кефи да ми е топло,много рядко пускам нещо вкъщи,даже много често ако външната температура е около 0 градуса си спа на отворен прозорец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в скоро време да очакваме бум на пожарите по домовете от неизправни ел. уреди и поради небрежни собственици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алтернативното отопление - враг номер едно на Тутраканската област!

Ще си изключа единият фар на колата в знак на причастност!

... сега без майтап: имам 17 крушки в апартамента, 3 от които не са енергоспестяващи и се намират в коридори, тоест използват се за кратко. По същият начин процерирам и с останалата техника (отопление), което притежавам.

Мен ако питате трябва да процедираме като Швеция (!?) - правителството спира продажбата на обикновенни крушки, продават се само енергоспестяващи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с крушките е цялостна политика на ЕС за към 2011 или 2012 година.

Само не ми стана ясно как успяват да стоплят 75 м2 с две печки по едно кило – при мен има 10 см изолация и няма стопляне освен с парното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям идеята на grizzly! :hilezh::flehan::respekt:

Живея в тухлена сграда. Вкъщи ползвам 1 духалка с мощност от 1 до 1.8 кВт и 1 печка от 1 кВт, като духалката рядко се пуска на макс. мощност.

Тези 2 уреда са ми напълно достатъчни за затоплянето на 75 м2 апартамент.

С такова отопление на 75 м2 направо ще се препарирам на място.....от студ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с крушките е цялостна политика на ЕС за към 2011 или 2012 година.

Само не ми стана ясно как успяват да стоплят 75 м2 с две печки по едно кило – при мен има 10 см изолация и няма стопляне освен с парното.

В какво живееш? Или си на втория етаж?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговарям на колегите с въпросите как се топля с 1 духалка и 1 печка.

Слагам духалката в едната стая да поработи 15-20 мин да затопли. След това я местя да бачка в другата стая на еко-режим, а в първата оставям печката. Същата духалка се ползва и в кухненския бокс(при необходимост).

Това е когато няма парно. А когато има парно съм си на парно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки спестен ват, пирон в кофчега на Газпром.

Направо искам да те прегърна и разцелувам. Най-сетне нещо много умно да кажеш!!! :flehan::hilezh:

По темата - аз съм на природен газ и няма да скрия, че и до момента нямаме проблеми, но поддържам макс. 18 градуса. В момента котела се е изключил. Много са важни дограмата и топлоизолацията. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера забелязах, че са изчерпани всички отоплителни уреди като "духалки" от МЕТРО, ТЕХНОПОЛИС, ТЕХНОМАРКЕТ и т.н. магазини.

Дали няма да се набримчат на макс, а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговарям на колегите с въпросите как се топля с 1 духалка и 1 печка.

Слагам духалката в едната стая да поработи 15-20 мин да затопли. След това я местя да бачка в другата стая на еко-режим, а в първата оставям печката. Същата духалка се ползва и в кухненския бокс(при необходимост).

Това е когато няма парно. А когато има парно съм си на парно.

Когато няма парно - ние ползваме само една духалка и толкова...

Топлим само стаята, в която стоим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другите на дърва и въглища са независими.

Не сме баш независими, ако недай си боже трафопоста се претовари, той гърми-вследствие на което няма ток. Помпата която качва топлата вода от котела до радиаторите работи на ток. Няма ток-няма топло :respekt: . Тук за временно решение идва UPS :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...