Jump to content

Recommended Posts

Пускам тази тема и анкета защото ,последните няколко пъти заредих в една бензиностанция и колата взе да прекъсва от време на време! Карам 1.8 Турбо и за това пускам темата в този раздел . дори и да не е много правилен раздела , моля не я местете.

Кажете , къде зареждате обикновенно колко литра зареждате, доволни ли сте от качеството на бензина . Има ли разлика в колата ви от към поведение на двигателя, разход и т.н. в зависимост от бензина които сте заредили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй или иначе само градско карам и 95 и 100 октана разлика няма във варвенето само по джоба в тези задръствания все едно какво сипваш.Иначе сипвам на Eko от качеството съм доволен а от обслужващия персонал сам въсхитен а на OMV Чайка Варна мога да брадясам докато ме обслужат .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То на лукоилския 95 и 98 май разлика има само в цвета и цената.

Затова 95 с добавка Кастрол.

А пък за ОМВ напоследак чувам и лоши отзиви явно и там зависи от партидата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лукойл , бензин 95 за сега съм доволен (като се има впредвид и сегашните цени дай боже да се задуржат още дъъъългоооо време така)

Редактирано от ttatev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните 10000 километра само с ЛукОйл А-98. Доволем съм и от вървене и от разход. Колеги ми препоръчаха Газком-а в Младост до Била. Всичките им горива били читави. Ще ги пробвам скоро и ще споделя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последния път сложих А95 след Карера 100 и да ти кажа усетих голяма разлика... Със 100 октановия има повече ряз колата и се кара по-приятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зареждам само на ЕКО, обикновено 95+Кинитрон.Сравнително доволен съм, градско си горя колкото МТЛБ, ама кво толкоз.Зареждал съм и 100октана, няма кой знае каква разлика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OMV

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До преди месец-два беше "Shell" & "OMV", сега вече е само "OMV". Иначе "Carrera 95" или "Carrera 100" А отностно до качеството грам не ме кефи ОТВРАТ!

Редактирано от ExCeSs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

преди ОМВ 95, ЛУКОИЛ 95 или ЕКО 95

сега обаче след като си направих една бърза сметка и разликата във вървенето на колата - ЕКО 100 или ОМВ 100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audi-то с Carrera 95 на OMV но веднъж ми се наложи да заредя Grand Cherokee-то на Shell вместо на OMV и ми замина горивната помпа .... така че само OMV.

Редактирано от Plamen_Nedev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята четворка и мятам само Автомобилен А95, най-добре лапка от него а и си реже!!Предимно зареждам от ОМВ, само там съм свикнал, а и ми е най-удобно :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сипвам на OMV и Лукойл... 95 или 100 според настроението, но определено усещам колата да върви по леко със 100.

Относно качеството - мисля, че всеки който е сипвал бензин на запад от Белград е усещал разликата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя АДР досега съм го карал само с 95 V-power на Shell. Не съм усетил досега някаква разлика във вървежа на колата и в качеството на бензина... Ама то на тая кола и какъвто бензин да сложиш няма да усетиш разлика във вървежа и грам... За да се усети ефекта от високооктановия бензин трябва бая коне да е колата... За справка може да разгледате това http://fifthgear.five.tv/jsp/5gmain.jsp?ln...3&pageid=-1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Моя АДР досега съм го карал само с 95 V-power на Shell. Не съм усетил досега някаква разлика във вървежа на колата и в качеството на бензина... Ама то на тая кола и какъвто бензин да сложиш няма да усетиш разлика във вървежа и грам... За да се усети ефекта от високооктановия бензин трябва бая коне да е колата... За справка може да разгледате това http://fifthgear.five.tv/jsp/5gmain.jsp?ln...3&pageid=-1

Заеби ти тая работа...... хакни му 100 октана да видиш. Поне при мене разлика се усеща и то не малка!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Разбира се че има разлика във вървежа и цялостното усещане при различните горива.

докарах си колата (АДР 1,8 125к) на ход от Германия, в БГ разликата в качеството веднага се усети (средния ми разход до БГ беше 6,8 - нещо което никога не успях да постигна с нашенски бензин). От личния ми опит след 2 години каране мога да кажа, че разликата при мен е много осезателна при 95 и бензина с по-високо октаново число. Често зареждам на Лукойл и разлика в 95 и 98 има и то голяма - определено има разлика и в динамиката, и в шума, и в разхода. ОМВ 100 - определено го харесва много мойта хубавица :hilezh:) , но не мисля че чак толкова си заслужава разликата в цената от Лукойлския 98. Зареждал съм и в ЕКО, 95 не струва, Кинитрон 100 става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...