Jump to content

Recommended Posts

Предимно зареждам на Лукойл - 95 когато ще карам повечко или ми се пестят пари. Когато искам да се покефя си сипвам 98. Разлика има м/у 95 и 98. Ако ми се налага да сипвам някъде другате - това е ОМВ и само 100 октана. Бих карал с 98 или 100, но за съжяление карам доста всеки месец и разликата идва доста голяма. Предпочитам Лукойл защото отстъпката с карта си струва :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

от високооктановите мойто 1.8Т най-добре върви и харчи с Лукойл 98. Иначе не знам до колко има разлика между горивата в БГ и други страни но колата я докарах на ход през Словакия, Унгария, Полша, Румъния и накрая България и твърдо си харчеше 8/100 навсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареждам предимно 95 от бензиностанции OMV. Тук в Хасково говорят че и ЕКО имали добри горива но аз си зареждам на OMV :rolleyes: Все още не съм зареждал от 98 и 100 октана но съм навит и искам да ви попитам каква е разликата и като заредя ще се чувства ли веднага че съм сложил такъв бензин?

И още едно въпросче: Я разкажете малко за тези карти на Лукойл?

Благодаря :) Лека вечер..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я разкажете малко за тези карти на Лукойл?

Ами 5ст /литър отстъпка при мен.Сестра ми я подари щото работи в Приста Оил :flipoff: Аз зареждам на ОМВ-Карера 100 или Лукойл-98!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с моята А4 1.8Т , съм ги пробвал всички възможни бензини от всички бензиностанции наи много ми варви с 100 октана от ЕКО , Но след като сложих 95 + пак от ЕКО видях че няма много голяма разлика в вървенето и горенето и за сега продалжавам да си карам с 95 + от ЕКО ...само дето е малко по евтин 95+ от 100 октана и там ми е далаверата ...А разликата от 95 обикновен до 95+ е голяма в вървежа и горежа !!!! :respekt:

Редактирано от bugssy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от високооктановите мойто 1.8Т най-добре върви и харчи с Лукойл 98. Иначе не знам до колко има разлика между горивата в БГ и други страни но колата я докарах на ход през Словакия, Унгария, Полша, Румъния и накрая България и твърдо си харчеше 8/100 навсякъде.

Те това е българския бензин за тоя мотор :f_ck_you:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже тука ми е най-сгодно си слагам ОМВ Карера 100 и ОМВ Карера 95 за разлика незнам защото се случва да се умешат но като цяло съм най-доволен от тези 2-та варианта на бензиностанции ОМВ.

В изключително краен случай зареждам на Петрол Екстра Форс 96 ... но не бих казал че се различава от обикновен 95.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

пичове едно странично питане.Абе що за октан е този рекламирания по тв. 96 на Петрол,някой сипвал ли е такова чудо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен има разлика ..

слагах и шел в пауар ..

и 95 и 98 ..

някъде бях чел , че 98 е за 1.8 т .

аз карам с него ..

и в сравнение с 95 ..върви по добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някъде бях чел , че 98 е за 1.8 т .

няма ръководство, справочник , или сайт в който изрично да не е подчертано,че 1.8Т -то си се кара с 95 октанов бензин,вече всичко отгоре си е добре дошло,компа си се нагажда към всеки октан,но каталожния е 95.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Карам 1.8 20В отивам в Гърция сипвам обикновен 95 колата си върви чудесно връщам се в БГ сипвам 95 колата започва да прекасва като и дам гас по рязко забие предницата и след малко от един път дръпне ама не върви както трябва.На Еко сипах 95плюс има малка разлика ама пак не е както трябва,сега мисля да пробвам 98 и 100.Извода какъв БГ 95 е помия Гръцкия 95 се равнява най вероятно на БГ 98 или 100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По инфо от приятел, дето бачка в Лукойл всичкия бензин, който сипваме като 95 всъщност е 96 октана. Това е понеже много от качествените показатели на бензина били под необходимото ниво и за да се 'поазамаже' положението вдигали леко октановото число :ertrink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Само Shell V-Power Racing

няма ръководство, справочник , или сайт в който изрично да не е подчертано,че 1.8Т -то си се кара с 95 октанов бензин,вече всичко отгоре си е добре дошло,компа си се нагажда към всеки октан,но каталожния е 95.

Относно това... на капачката даже си пише минималното октаново число.

Редактирано от eic-idimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

;) А-95 от Лукойл

зареждал съм няколко пъти и А-98 пак от Лукойла не намирам голяма разлика ;)

пичове едно странично питане.Абе що за октан е този рекламирания по тв. 96 на Петрол,някой сипвал ли е такова чудо?

един приятел кара със 96 от петрола каза че е доволен ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Слагам бензин от евтиния на ОМВ. Шел-а го избягвам за каквото и да е зареждане.От там си купувам само течност за чистачки.Тях само за това съм ги признал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:rolleyes: като отвориш капака на резервоара има лепенка с какво гориво предимно се кара колата /има и размера на гумите и други интересни неща разгледай ги /

:hilezh: карам с А95 от Лукойла върви като пушка карал съм и със А98 няма голяма разлика освен в цената /колата е А3 1.8 /

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...