Jump to content

за светлините на таблото


Recommended Posts

тази вечер като се прибирах,тръгнах по смрачаване и включих светлините,но по едно време усещам,че нямам осветление на таблото и като се вгледах по-добре видях,че нямам отчитане и на температурата.може ли тва да е от някъв бушон или трябва да отварям таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е и някоя буска отзад де се е разкачила щтом не ти отчита и температурата

Светлините на таблото и часовника са на един бушон - мисля, че беше №4. Това е 100%. Само виж при теб № на бушона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светлините на таблото и часовника са на един бушон - мисля, че беше №4.
да ама часовника ми е електронен и работи и свети,осветл. на таблото го няма никво,сега на светлото я запалих и я почаках малко да загрее,и температурата работи,за таблото ще изчакам до довечера по тъмното да видя дали свети
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом часовника свети,причината не е в предпазител.Най вероятно имаш прекъсване около регулатора на осветлението,огледай добре пистите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някой които да си играе с оная врътка на таблото дето е за засилване/намаляване на осветлениетона таблото, може да е пре...вана, тя и напълно изключва осветлението при мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някой които да си играе с оная врътка на таблото дето е за засилване/намаляване на осветлениетона таблото
ами има ама не знам де е тая врътка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моето табло, което е като на Б4 има от ляво две врътки и от дясно две като една е забита в таблото и едвам се показва.

От ляво врътките са за настройване на часовника и за засилване и намаляване осветлението на таблото/коя за кое беше не си спомням-абе една от двете е/ от дясно са за зануляване на малкия километраж и другата която е забита в таблото е за регулирана на показанията на бензина нея ме посъветваха да не пипам за да не показва стрелката за бензина грешно :twisted:. Регулира показанията.

За осветлението на таблото трябва да е от ляво но първата или втората беше, не се сещам. :twisted::D

Развърти ги леко най много да си объркаш часовника :D

Ако искаш да сляза до паркинга да видя ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То като е очната темата. На мен преди време ми се случи да изгасне таблото и след време пак светна. Така 2 - 3 пъти. Аз го свързвам с дупки. Скоро не ми го е правило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам една идея какво може да е,ама не ми се иска да те плаша,а и не ти го пожелавам.Свали километража,ако ти не можеш сам иди при някои който е свалял вече.Отвии всички болт4ета по задната му 4аст и свали много внимателно платката(внимаваи да не я счупиш).Като се открият пьтеките по платката ги прегледаи добре и виж дали няма някоя изгоряла(отлепена).Ако всичко е наред не се сещам какьв ще е проблема,но ако има игорели пьтеки-лошо,Аз имах такьв проблем и 2 години не можах да го оправя на едно 80 1.8S. Някаде даваше на кьсо,но кьде...??? Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само преди месец и нещо имах същия проблем и писахме доста тука... Оказа се, че крушката на пепелника ми :) е дала незнаино защо накъсо и оттам идва целото прекъсване на осветлението на таблото. На мен и осветлението на врътките за парното не ми работеше... Така и не ми стана ясно как крушката на пепелника може да влияе толкоз пагубно на цялото осветление ама.... :roll: :?: Колата я оправиха едни алармаджии-жичкаджии за 10 кинта! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей Depp това имах впредвид-кьсо сьединение,но от теб 4увам за прьв пьт кьде може да е проблема.Виждал сьм доста аудита с такава болка.На мен не ми светеха и светлините на номера и жапката-смятаи как са вьрзани.През километража

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

оказаха се накъсани кабели точно на сгъвката на багажника,обаче преди това свалихме всичко отпред,таблото,пепелника,жабката и най-накрая отидохме до багажника,сега вече свети всичко :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

аз имам същия проблем уредите по таблото работят мигачи,датчици и др. но километража не свети също и врътките за парното.

=> напълно вероятно и причината да е същата- прекъснат кабел на багажника :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...