Jump to content

1,8Т или 2,5ТДи 150к.с., 163к.с.


Recommended Posts

та въпроса ми е, за тези които са карали и двата или по-скоро 4рите двигателя на Ауди А4-ка - 1,8Т или 2,5ТДи 150к.с., 163к.с......кой от тях ви е доставял най-голямо удоволствие при шофиране? знам че има 2 секти - бензинджии и нафтаджии, но все пак, ако някой се абстрахира от това, и ми каже, къде е кефа? :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Шестака, много ясно ! 163к.с. обаче...

споделям същото мнение, шестак 163кс в А4 е просто страхотен за каране, било то автомат или ръчка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

a6 2.5 тди особено ако караш повече от 20 х км годишно за под не е много рентабилно. Значително по-добре се справя с купето особено ако е автомат при нормално каране според мен е по-приятна за каране, 1.8т ако го ръчкаш може в някой отношения да ти хареса повече но пък разхода си отива стабилно нагоре и едни мин 10 лв на 100км разлика спрямо тоя дизел са си съвсем реални+ че на дизела му понася по-добре чип :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм дизелист, ама точно в този случай ако се прояви сам един от проблемите на 2.5 тди икономията ще иде на..................... :hilezh: Иначе ми текат лигите по него отдавна... Ама не смея....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво, ама б5 куатро с пд 131 коня със много зор намирам, а ако намеря цената е ............. плашеща... Kакто и да е.. то темата не е до на кой колко пари му се дават, а за кой мотор... Не съм карал още помпа дюза и не мога да предценя кое по би ми допаднало....

Редактирано от andre7080
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм карал 2.5TDI+ chip = 180hp. сега карам 1.8Т+quattro = 150hp. обаче твърдо залагам на 1.8Т мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм карал 2.5TDI+ chip = 180hp. сега карам 1.8Т+quattro = 150hp. обаче твърдо залагам на 1.8Т мотора.

Качи се на добре чипиран 1.8Т и после даже нема да си помислиш за душегуб :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам а4 б6 2.5 тди 163 и предизвиквам всички 1.8 т сток но не на 400 зашото е малко тромава до там дава 16.6, 1.8 т са малко по на долу.Така че аз силно препоръчвам дизела а има и по голям въртящ момент и по нисък разход. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От личен опит споделям мнението си за пореден път относно А4 Б6 с 6 скорости ръчни 2.5 163к.с. с чип 198к.с.(толкова го дават от Дигитал тунинг,но съм склонен да НЕ вярвам на тези данни! ) Бих я предпочел пред 1.8Т 163к.с. ,дори и когато сегашната ми кола А3 2.0Т беше 200к.с. с носталгия си спомнях за А4 ката,просто по мощния дизел създава много приятно усещане с голямия въртящ момент,за еластичност и извънградско каране да не говорим,с лекота потдържа 240км с 5 човека в колата.Относно потдръжката мога да кажа,че не съм имал никакви проблеми,1 година яко каране включително ежеседмично ходене на Божура,там наказах много коли с нея.При покупката смених ремък,ролки и т.н. Като недостатък мога да отбележа много лагавата 1 скорост.Като в това отношение 1.8Т 163 к.с. сток с куатро е много по добър вариант,просто на първа те лепи страшно добре на седалката.(с чип сигурно ще е още по впечатляващо)

Това е,ако някой има др. въпроси ще споделя с удоволствие!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми айде де.. абсолютен сток В6 1.8Т, че и quattro ще ми тежи :D

Кога и каде :hilezh: а за тежест не ми говори че съм 160 кила по тежък от теб,и съм с автомат мултитроник

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато кажеш от понеделник натам :lol:

ако има и повече желаещи - СУПЕР! ще стане по-весело мероприятие :rolleyes:

Напълно съм съгласен с теб :lol: Колеги освен да напраим една сбирка,тамън ше видим кои кого ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък предизвиквам всички отворковци с 1.8Т +чип да им затворя веднъж за винаги усите щот ми писна да слушам за великото изобретение 1.8т....даже няма да е лошо да е 163коньовата версия с чип , че да не падне толко срамно..............

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък предизвиквам всички отворковци с 1.8Т +чип да им затворя веднъж за винаги усите щот ми писна да слушам за великото изобретение 1.8т....даже няма да е лошо да е 163коньовата версия с чип , че да не падне толко срамно..............

Кажи им го че в заблудата си и други хора подвеждат, па и си вярват :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък предизвиквам всички отворковци с 1.8Т +чип да им затворя веднъж за винаги усите щот ми писна да слушам за великото изобретение 1.8т....даже няма да е лошо да е 163коньовата версия с чип , че да не падне толко срамно..............
За теб колега имам фиат уно 1.3 турбо. иначе ти кво караш?Даваите да се разбираме ше стане интересно. :)
Кажи им го че в заблудата си и други хора подвеждат, па и си вярват :)
Колега с теб отдавна имаме уговорена гонка,така че да видим кои кого :) И не забравяите не е срамно да паднеш,срамно е да не се гониш!!! :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Срамно това срамно онова ... колега optimist ти с колко 1.8Т + чип си се пускал досега че знаеш и си компетентен колко вървят и колко не пък и да си се пускал съгласи се че 1.8Т мотора не е в твоя клас на 330-ката че да ги срявняваме ... евала за избора ти че караш БМВ а не някоя френска барака останал си привърженик на немските возила ама дай сега да не се изхвърляме в всяка тема ... че сме компетентни ...

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

09.05.2009 Другата събота на пистата краи Дупница 10.00 часа и времето го дават да е хубаво. :flehan: Кво ще кажете бе бързаци?

Редактирано от onzi_83
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...