Jump to content

Windows 7


Recommended Posts

Аз съм с win7 от около месец и съм много доволен.Преди това бях със XP дълго време ,и бих казал че 7-цата е малко по мудна от хп-то ,но не е болка за умиране:rolleyes:Всичко си върви без проблем само Counter Strike не мога да го подкарам :rolleyes:

В заключение мога да кажа ,че 7цата е напудрено XP.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли 9.11 как е?

Какво ли не пробвах - действа до два дена. Погледнах в лога на ъпдейтите и там си инсталира някакви си драйвъри от АТИ и старите си ги игнорира и за това не ги зарежда. Дадох рестор на уина и спрях ъпдейтите за сега няма ядове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм много доволен от windows 7 инсталирал съм го на 3-те ми компа и постоянно работят даже не са ни забили,помалко се замислят от време на време ама като цяло е доста добър и не мога да се оплача от него за разлика от Вистата която ми товареше машинките :hilezh::huh:

post-41027-1258841844.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Последният ъпдейт по сигурността на Windows се оказа проблемен. Обновяването причинява т.нар. "черен екран на смъртта”, при който без видима причина десктопът се оцветява в черно, таскбарът и иконките изчезват... единственото, което остава е прозорец за разглеждане на My Computer.

Проблемът засяга основно потребителите на Windows 7, но може да се прояви и при останалата гама версии на операционната система Windows. Microsoft обявиха, че разследват причините за софтуерния проблем. "Щом завършим с нашето разследване, ще предоставим детайлна информация как да предотвратите и преодолеете проблема,” се допълва в официалното съобщения на монополиста. Въпреки това от софтуерния гигант съветват потребителите на Windows да си изтеглят ъпдейта и да го тестват.

Проблемът бе установен от британската компания за сигурност Prevx. На своя блог фирмата разкри, че "черният екран на смъртта” е явление, което се наблюдава от доста време. "Има поне десет различни начина да се провокира появата му.” Според специалистите в Prevx последният ъпдейт на Windows е задълбочил проблема с промяната на начина, по който системата работи с регистрите.

Източник: http://www.hicomm.bg/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно е бърз 7, но най-общо казано Виста работи еднакво бавно (субективно) докато 7 на моменти е доста бърз. Но предполагам, че както и с Виста след първи СП ще са ОК вече нещата, за момента имам грижи с хибернацията на няколко лаптопа (само IBM и Dell) както и fingerprint reader-ите на IBM-ите не искат да работят.

Edit: IIS7.5 е мнооого по стабилен и не увисва безпричинно като IIS7

Редактирано от netizen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

В къщи си взехме едно лаптопче с Windows 7 само,че е на испански.И имаме проблем с кирилицата.

Изтеглих един флекстаип(пишеше ,че ставал за всички ОС)но като го сложиш и рестартирах комп. почна да си въстановявал оригиналните настроики.Изтри ми всички нови програми и настроики,моля ви кажете с коя програма и съответно с коя версия да го излекувам,че така е кофти.Или има нещо в ОС което трябва да се бутне,че да не ми изтрива новите неща.

Иначе по темата определено ми харесва повече(аз съм с ХП) любител съм и моето мнение не е миродавно,но на външен вид е супер.

Единствено ми направи впечатление,че лаптопчето е малко по бавно въпреки,че е с много по добри параметри от настолния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Windows 7 си има вградена Фонетика. С флекстайпа си му бръкнал в г*за. Затова сам си е върнал настройките. Също можеш да си го направиш и на Български или Английски, както ти е по-удобно. За целта влизаш в Control panel > Windows update > Optional updates > Слагаш отметка на езика който желаеш, даваш ОК, install updates, рестартираш и влизаш пак в Control panel, Region and language и си избираш езика който си инсталирал.

jdv1260720550p.jpg

След това се разлогваш, влизаш пак и си готов. Успех! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, донесох от англия на един приятел лаптоп с W7 64битов. той обаче не разбира английски и иска уиндоуса на български. Има ли програмка която да го превежда? На ХР занам че имаше такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж ми предния пост.

От замундата изтеглих windows 7 Bulgarian Language pack (http://zamunda.net/details.php?id=183325&comments=1&page=0),но е само за 32-битов.От къде мога да намеря за 64-битов :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, защо не ми прочете поста?!!! Описал съм как през Windows Update да си направиш Windows-а на Български.

На моя Уиндоус 7 хоум премиум няма бутон "instal/uninstal languages"!

Полето "Display Language" не съществува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И аз съм по същия начин с езика иначе и аз съм от няколко часа с нов комп и съответно windows 7 квото да говоря за тея няколко часа имам добри впечатления.Обаче като слагах windows-a забравих да си разделя харда а сега ми кажете някоя проста програмка да си го разделя на C:/ D:/ E:/ и читав daemon tools който да тръгва съответно,и една MozillaFireFox ми трябва.Ако ги имате направо ме потърсете на скайп thunder_90 ако не ви затруднявам да ми ги пратите.

Нека да зарадвам колегите с БГ интерфейс за х86 и х64 http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=122257 ПОСТ НОМЕР 15 ТАМ ЩЕ ГИ НАМЕРИТЕ

Редактирано от Audi-Club Bulgaria
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-добре си ги раздели с Windows-кия partition manager. Става страшно бързо и проблеми няма. Той е същият и се намира на същото място като при XP/Vista

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-добре си ги раздели с Windows-кия partition manager. Става страшно бързо и проблеми няма. Той е същият и се намира на същото място като при XP/Vista

Къде се намира тва чудо,че докато захапя сега :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дясно копче на My Computer натискаш на Manage. От появилият се прозорец в дясно отиваш на Storage - Disk managment и там ти показва какви дялове имаш и дали имаш Unused space. Ако имаш натискаш върху него с десен бутон и му даваш Create partition.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...