Jump to content

Windows 7


Recommended Posts

До тук много добре. Активатора работи, всичко точно, само дето не знае с каква видеокарта съм и ми даде оценка 1 нещастника и щях да го метна някъде :) . Така като гледам и за други устройства се чуди, ще се слагат драйвери значи. Относно бързодействието и заеманата рам, като го накича със всички боклуци, с които бях накичил вистата ще правя сравнения, че сега е гол като пушка и направо хвърчи. На първо четене ми хареса определено.

Редактирано от Dakata_m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като бързам да пиша преди да съм довършил работите. Като намерих един мрежов кабел и всичко си дойде на място и си дръпна каквото му трябва - културна работа.

Редактирано от Dakata_m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък постоянно ми реве че имало нов драйвер за видеото, ма аз не го ща, щото съм го пробвал и не става на работа. Така, че не винаги най новото е по-хубаво. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при мен може би не се е появил проблема понеже, преди да ръгна мрежовия кабел намерих на другия дял на харда драйвери за видеото, които теглих наскоро и ги сложих предварително. В крайна сметка в момента ми даде оценка 5.1, което не знам добре ли е зле ли е, но още не съм разглеждал подробно настройки и дали всичко е направено като хората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна работа - видеото.

46722353.th.jpg

Ако трябва да съм честен, малко не гледах какви драйвери точно сложих, че се разправям тука със сървъра на работа в момента ( може и да отворя тема могат ли да виреят два firebird servera на една платформа щото нервите ми изкараха Ciela 5.0 и една деловоден софуер базирани на win 2003 server ). С една дума, понеже е на експериментално ниво на един отделен дял уиндоуса, много много не гледам какво правя. Интересно ми е ако си клокна видеото до честотите с които играя GTA4 обикновено какво ли ще даде, понеже на играта минавам над 40 кадъра, естествено на по-слаби настройки, но на вистата при всички положения съм с по-нови драйвери и трябва да видя къде съм ги запилял. Той и компа не е кой знае с каква конфигурация и може толкова да си му е оценката пък , какво се чудя и аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирай последните официални и подходящи за хардуера драйвери на видеокартата. Пусни и звук.

После пак го тествай.

При мен даде в началото същите смразяващи резултати, но го сплесках набързо. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А то вече не е актуално, ама на вистата мисля, че повече даваше за това се зачудих. Картата е Geforce 8600M GT 256MB DDR3. Сега го пръжнах малко и чакам резултати, пък довечера като му служа нормални драйвери ще видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега видях, че съм със 177.35 и по принцип при инсталацията нещо се мръщеше компа. Ще дръпна тези за които писа. Пък информативно поствам резултати след клока:

11108966.th.jpg

Общо взето от 5.1 отиде на 5.5, ама колко ме грее това нямам идея. На тези честоти знам, че работи стабилно картата и повече от 74 градуса в най-големите мармалади на GTA-то не ми е вдигала.

Спирам за сега да дръстя темата, ако успея още малко да вдигна някой показател ще пиша. Сега си свалям честотите на defаult, че не са ми необходими в момента разни клкове и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За следене на темп. и за клок, сложи си EVGA Precision, регулира и оборотите на вентилаторчето, стига то да позволява де. Няма значение от марката на видео картата, само да е nvidia. :bia:

bwy1250862593r.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За следене на темп. и за клок, сложи си EVGA Precision, регулира и оборотите на вентилаторчето, стига то да позволява де. Няма значение от марката на видео картата, само да е nvidia. :bia:

bwy1250862593r.jpg

Евала колега, преди си клоквах картата с рива тунера, ама на седмицата не иска да върви. Тая програмка е безценна. Сега ако кажеш и как да си подкарам гаджета за времето :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://gallery.live.com/results.aspx?bt=1&...amp;p=1&c=0

Избираш си категория и си сваляш какъвто гаджет искаш. За времето има много. :dance:

Тоя е много добър. Жалко че няма Казанлък.

Редактирано от penmark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излезе нов активатор,ако някой има проблем със стария да го пробва.

http://zamunda.net/details.php?id=185531&hit=1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

( може и да отворя тема могат ли да виреят два firebird servera на една платформа щото нервите ми изкараха Ciela 5.0 и една деловоден софуер базирани на win 2003 server ).

Принципно не е проблем, най лесно е да ги пуснеш като application на различни портове. Аз на лаптопа имам пуснати едновременно 1.5, 2.0, 2.1

Разархивираш всяка версия в отделна дир и там в /bin си правиш един бат файл със следните 2 реда:

fbserver.exe -p 3052 -a

exit

така го пускаш на порт 3052.

После тази инстанция я достъпваш така:

127.0.0.1/3052:c:\database.fdb

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото. Аз не пуснах тема, защото в понеделник сутринта намерих сървъра умрял - оказа се системния диск. Компа си беше на UPS и всичко както си му е реда. Харда беше скъзи, на има няма година ама ... Трябаваше светкавично да възстановя програмите и взех IDE хард с инсталирано XP от един друг комп, който в момента не се ползваше и го сложих като системен. На другите две дискчета закачени към райд контролера сложих базите. Тия всичките работи ги изписах понеже, след като бях принуден да инсталирам всичко на ново, за сега поне деловодната програма и Ciela 5.0 не са правили проблеми, въпреки че всички сървиси са стартирани. Дугата ни основна програма ползва SQL и с нея нямам проблеми. Това с XP - е временно естествно, понеже ни доставиха "баш сървърите" с дублирани модули, 6 харда и т.н. ама нямало пари за раковете и сега чакаме, че да го разпилея да бачка на някое бюро - малко кофти и предполагам ще е доста шумен без шкафчето.

Извод: Правете архиви на важните неща редовно, че мизериите стават когато най-малко очакава човек :respekt:.

По върпоса за windows 7 ( все пак нали това е темата ), нищо не казах до сега, защото от няколко дни не съм палил лаптопа и не остана време да издевателствам над него, за да споделя по-пълни впечатления, но ще му дойде времето :flipoff: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Взех си лаптопче и реших да му сложа уин 7 засега. Проблемът ми е с писането на кирилица - на хп фонетичната беше по-различна - на "w" беше "в", на "~" беше "ч" и други - та има ли шанс да си направя фонетиката, както си ми беше на хп или да свиквам ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си лаптопче и реших да му сложа уин 7 засега. Проблемът ми е с писането на кирилица - на хп фонетичната беше по-различна - на "w" беше "в", на "~" беше "ч" и други - та има ли шанс да си направя фонетиката, както си ми беше на хп или да свиквам ?

Да. Даваш дясно копче на EN/BG долу в дясно и му даваш Settings. После натискаш бутона Add отиваш на Bulgaria и добавяш езика Bulgarian traditional и си ТИ.

Съвет: ако не ползваш другите add-нати езици можеш да ги разкараш така по-лесно ще сменяш езиците

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...