Jump to content

Как да сменим водачите на стъклата на А4 В5


leo

Recommended Posts

  • 1 month later...

Водачите се сменят без да се сваля рамката и няма никакъе реглаж. Просто човек трябва да е по-сръчен. Както един колега каза по нагоре има един болт евреиска звезда и пада ламаринката която придържа стъклото и се сменя водача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е прав, нищо не се регулира. Аз минах през смяна на пасажерски джам на скоро, и без да съм го правил се справих , имах счупен водач.

Нищо сложно няма.

Редактирано от shturshel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което чувам от Вас колеги много ме радва понеже, ако може да се сменят без демонтаж ще е чудесно. Отпада цялата хамалогия и време за монтаж и демонтаж. Аз когато ги купих моите преди 7 години от хората ги бяха направили доста яки и стегнати и не успях да ги монтирам без да разглобявам. Не знам за кои водачи говорите. За тези от хората в княжево или от някой магазин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваля се пластинката, която реално държи стъклото. Слага се (набива) водача на нея и обратно се монтира. Няма проблем с поставянето. Стария ако е на пластинката може да се счупи с клещи - няма нужда да се пази.

 

Водачите които сложих аз са с твърда пластмаса (според мен некачествени). Иначе са като оригиналните по форма и вид. Ще ги сменям с оригинални, естествено по същия начин.

Редактирано от kostaIliev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравей те! Да изтупам малко темата от прахта!Днес смених единият водач на шофиьорската врата понеже беше счупен и трудно вдигаше стъклото.Обаче се появи шум опитах се да регулирам рамката но пак остава шума,гледам че е по износено уплатнението на стъклото като натисна стъклото в горният ъгъл шума се засилва.Имате ли идея как мога да реша проблема

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен сваляше лесно стъклото надолу но вдигаше по бавно,когато вали дъжд вдигаше много трудно трябваше да му помагам с ръка,оказа се счупен единият водач смених и се работи перфектно но се появи проблема с шума 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги, водачите от  Пасат Б5 дали стават на А4-ките че вчера нещо се случи и прозореца отказа да работи въобще, само се чува как моторчето напъва и спира. Предполагам прозореца е излязъл от мястото си в следствие на изцяло счупения водач?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, направих и аз вчера въпросната процедура на шофьорската врата - много полезна тема. Само искам да разкажа за една аномалия, която открих :) Предишния собственик явно се е опитвал да го поправя и беше обърнал десния метален държач на водача наобратно. Така че не се доверявайте на 100% на това което ще откриете като си свалите кората. Ориентирах се за правилното положение по снимката на колегата, където поставя рамката със стъклото на чисто място :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което чувам от Вас колеги много ме радва понеже, ако може да се сменят без демонтаж ще е чудесно. Отпада цялата хамалогия и време за монтаж и демонтаж. Аз когато ги купих моите преди 7 години от хората ги бяха направили доста яки и стегнати и не успях да ги монтирам без да разглобявам. Не знам за кои водачи говорите. За тези от хората в княжево или от някой магазин.

Писах в другата тема за А3, но и за А4 са близки нещата

След изтичане на гаранцията, дадена от сервиза "http://www.mikrondocev.com/"... водачите им се счупиха.

При сравнение с оригинален от "Порше" няма как да не се види огромната разлика и качеството на оригиналния.

За 4 водача дадох около 40 лева.

Имам "странното чувство", че дадените 80 лева за ремонта в "http://www.mikrondocev.com/" .. са дадени за менте, което е с лошо качество и лош ремонт (липсваха щипки и т.н.... изчезнали при ремонта им).

Ремонта, отнема около час... при условие, че се прави за пръв път (с оглеждане добре на детайлите, пиене на кафе, прибиране на инструментите и измиване на ръцете :hilezh: ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги направих процедурата, но имах само 1 счупен водач. Реших да оставя тези, които са в момента, тъй като са се доказали през годините, че са здрави... При мен излязоха други драми с механизма. Та имам 2 бр. излишни водачи за дясна врата. Ако някой ги иска, взел съм ги за 12лв. от търговец от В. Търново в OLX. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е трябвало да ги оставяш. Това, че видимо са здрави не означава, че няма утре и те да се счупят. Понеже са останали здрави те са носили тежестта и на другите които са били счупени и със сигурност няма да остискат много. Процедурата е играчка и аз лично, ако бях на твое място щях да ги сменя всичките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е фатално, защото на лявата се счупи едния при опит за монтаж (единия от новите). А дясната врата ще се сменява и разглобява отново. Вече като има рутина за 20-30 мин ще ги сменя. Проблемите с моите прозорци идват от другате. И в момента въпреки, че на лявата врата са ми здрави водачите като искам да вдигна прозореца, всеедно нещо го спира и тръгва надолу, и така трябва няколко пъти да го припомпя, че да се вдигне, което вече не знам на износването на кое се дължи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Малко да събудя темата :)

Някой може ли да ми каже за гр. Варна от къде мога да закупя водачите?

Чух мнение за Гарван, ама съм леко скептичен за качеството там. Друга опция?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

След изтичане на гаранцията, дадена от сервиза "http://www.mikrondocev.com/"... водачите им се счупиха.

При сравнение с оригинален от "Порше" няма как да не се види огромната разлика и качеството на оригиналния.

За 4 водача дадох около 40 лева.

Имам "странното чувство", че дадените 80 лева за ремонта в "http://www.mikrondocev.com/" .. са дадени за менте, което е с лошо качество и лош ремонт (липсваха щипки и т.н.... изчезнали при ремонта им).

Ремонта, отнема около час... при условие, че се прави за пръв път (с оглеждане добре на детайлите, пиене на кафе, прибиране на инструментите и измиване на ръцете :hilezh: ).



По- горе съм го написал - от представител !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Искрено благодаря за темата и автора, дано има повече такива!!!

Повече от година се чудех откъде идва шум след 100км в час и не само на светофар шумен бус зад мен, или някой като ме изпревари особено дразнещо беше на магистрала все едно е малко отворен прозореца.... Водача се беше счипил единия зъб отгоре където трябва да натиска прозореца нагоре прилагам и снимка. Много се радвам че най накрая се отървах от тоя проблем. [emoji3]fcbdba14d16e3beddb7b3030c83c1fff.jpg

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Моите водачи са вече на 10 години и не са мръднали. Момчетата от Микрон Доцев са си свършили работата много добре. 

Сега водачи се намират по магазините за авто части, но за мен са шир потреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...