Jump to content

Цифров километраж за Ауди80


knopp

Recommended Posts

  • Отговори 73
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

така... като сме тръгнали с цифрови глупости да се занимаваме има ли възможност за слагане на цифров датчик за разхода на гориво

Бордкомпютъра показва моментен и среден разход на гориво. В показанията има и колко литра има в резервоара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги, като се бъзне свещенното зъбно колелце, само дневния километраж ли спира или и двата :raucher:

Вчера забелязах, че и двата не работят след нулиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да го направя обаче ми трябва външия диаметър на колелото и то с прецизна стойност(с шублера), за да мога да определя модула(големината) на зъбите........................щото моето неможах да го намеря беше хвръкнало от остта :hilezh:

ми измери междуцентровото на предавката и модула на сдруженото колело, какъв е проблема да получиш и желаните стойности?

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а от къде да намерим такива зъбни колелца.

някой беше споменал да пишем на един колега, пратих му лично ама не ми върна.

някой ако знае къде се продават да казва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Релетата/механични/ ги използвахме,за управление на грайфер и подем при мостови кранове/сигурно имат и друго приложение/.Те са полско производство и на времето ги купувахме от завод "Христо Смирненски" София.Във всяко има по две зъбни колела,които стават,за целта.

Материалът колега е 100% силикон и разбрах каква е била идеята да са именно силиконови.За жалост обаче с времето се губи качеството на материала и стават ронливи.В момент,когато се увелечи усилието между зъбите поради заяждане в броячите например се счупва един и системата спира да работи.

Идеята колеги е за да се познае кога е връщан километража

:lol: на всички които са се счупили общо взето значи че някой е пипал там било за добро или за лошо

е има и късметлии на които е връщан и не са се счупили но са малко :huh:

не сте ли проверявали колко ще излезе с доставка от Германия имаме магазин тук във Варна - за нищо не са ме върнали едно тампонче ми доставиха за 6 лв.

извинявам се за спама

идеята за електронен е супер но искам да видя и снимки как е направен - тогава мога да се навия и аз да си направя но .....

Фиат Типо мисля че имаха електронни защо не се поинтересувате дали може да се присади от тях - само като идея.

поздрави

Редактирано от Galin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Хайде да разкажа как се сдобих отново с работещи броячи.

По магазините естествено не намерих зъбно колело, но се оказа,

че си имам в къщи. Някога, малкия като беше малък, разглобил

едно компютърно СД, и вътре съкровището.

Част е от изхвърлящия механизъм дето плюе дисковете.

P1090999.JPG

Диаметъра на дупката е малко по-голям и мушнах вложка от

термошлаух - това измислих за момента :hilezh:

Вече няколко дни работи, ще видим докога.

Не знам какъв модел е била машинката.

Проверих в Sony CDU55E и ASUS CD-S340 - има ги, но са с различен

брой зъби и не стават.

Попадна ми също едно от обръщащия механизъм на неизвестна

марка автокасетофон. То ще стане перфектно.

И те така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз разглобих всичко у нас ама няма такова колелце,ходих питах на няколко магазина ама няма,някой колега ако може да помогне ще съм много благодарен :bgdev: даже плей стеишъна си разглобих ама и в него няма такова колелце

Редактирано от gazar19
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Да попитам нещо и аз , някъде във форума четох , че при Б4 нямало такова колело в броячите ами били с някакви моторчета или нещо подобно . Това вярно ли е ? Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......... :bia:

КЬМ ТЬРСЕЩИТЕ ЗЬБНИ КОЛЕЛА КОИТО СТАВАТ!!! Стават и колала с 14 зьба,броя на зьбите не променя предавателното число на тоя механизьм защото това е планетарна предавка. Вконкретния случаи диаметьра трябва да е малко по мальк от 7мм, а по точно 6.6-6.8мм.При мен колелце с 14 зьба работи точно вече 25000км.Успех на експерементиращите!

Редактирано от vdd63
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре кажете от къде да намеря такова колело не може никъде в София да няма, Пробвах с едно от моторче за микровълнова но не стана добре и го изхвърлих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://prikachi.com/images/539/2709539r.jpg http://prikachi.com/images/541/2709541Y.jpg http://prikachi.com/images/542/2709542f.jpg http://prikachi.com/images/542/2709542f.jpg

Лоши снимки , но в разглобен вид.

Редактирано от jiko58
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

някой знае ли как точно се вади стрелката на скоростомера /Б4/

Редактирано от огнян ванчов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дърпаш я на горе... ако не може да излезне с 2 отверки от доло и така

Редактирано от loopfellaz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...