Jump to content

кои гуми да избера за зимата?



Recommended Posts

  • Отговори 59
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Много по-добро от 3-4 годишни летни :)

Няма зимна гума, коядо да е по-добра от лятната на сух и мокър път. Зимната гума е по-добра от лятната единствено на сняг, лед и кал. Ако караш лятото със зимни гуми, колкото и да са се втвърдили, винаги спирачния път и стабилността в завой ще са по-лоши от тези на лятната гума- най много да се пребиеш като куче някъде. Ето го и нагледно обяснено:

post-21527-1260958994.jpg

post-21527-1260958999.jpg

post-21527-1260959003.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорим за стари гуми. Новите са ми ясни

Викаш летните си губят качествата с времето, докато при зимните го няма това нещо. Гот ли ти е да се правиш на тъп ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

големи измислици взеха да пишат някои хора. по въпроса - Васе може да правим тест драйв с теб тия дни нагоре за сравнение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Габи нямам никакво време тоя месец с тая работа. Но другия месец няма проблем... Въпреки, че съм сигурен в резултата... Няма да се усети абсолютно никаква разлика...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи 3-4 годишна зимна гума се превръща с чисто нова лятна ? :mukkies:

Нещо такова :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Едно допълнение за контито. При мокър асфалт ми се струват доста шумни, а в тестовете на ADAC пише, че са едва ли не най-безшумни. Та, като изключим този дребен недостатък, всичко друго е на 6 засега. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Абе някой може ли да ми каже Контито какво производство са ? Че тука ми казват от където искам да ги купя Чехия ?

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Alex88, ше заебаваме офертата на шкода май, а?

Аз пък ходих и ми харесаха гумите,мисля,че ще си взема от тях!Нищо,че са Чешки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този размер 195-65-15 се произвежда САМО В ЧЕХИЯ от миналата година.

Не е вярно това!

Аз си ги поръчах миналата седмица директно от онлайн магазина на Диана на сайта им за 110лв. бройката+4.20лв доставка на гума.

На тях пише Made in France - с ДОТ 3910.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимка:

post-51580-1290010707.jpg

В крайна сметка който не вярва винаги може да се обади в Диана и да пита... гумите гледам още излизат в онлайн магазина им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДОТ, Размер... важно е щото се свързвах с офисите на континентал да върша услуга на едни гумаджии и официалният им отговор беше, че тази година, този размер само в Чехия. Иначе всеки има право на избор, континентал за мен са посредствени гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за Michlen! Карам с такива вече две зими на А4ката Avant с предно! Преди да ги купя, не можех да изкача ул.Богатица(в кв.Лозенец) със старите, които бяха Kleber немски!!! :hilezh:

Сега съм решил да взимам на 8цата същите 17 инча, но се чудя какъв размер, защото за пръв път, ще и купувам зимни гуми!

Мисля си 225/65 или 235/65.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДОТ, Размер... важно е щото се свързвах с офисите на континентал да върша услуга на едни гумаджии и официалният им отговор беше, че тази година, този размер само в Чехия. Иначе всеки има право на избор, континентал за мен са посредствени гуми.

Абе пич няма да те лъжа. Ако не вярваш обади се в Диана и питай какво продават.

Ето ти снимка все пак с ДОТ и размер:

post-51580-1290027811.jpg

post-51580-1290027811.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ще ми е интерестно зимата да направим един тест на чешкото и френското Конти.

Аз съм с чешките и ако някой с френски се навие да свирка.

Според мен разлика няма да има.

Впрочем останах приятно изненадан от факта че гумите са наистина безшумни.

Лично аз не намирам разлика от летните за разлика от старите ми зимни гуми които доста си шумяха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, извинявайте, че се намесвам малко не по темата, но ще съм благодарен за отзиви. Бях решил да си взема Дънлопки SP WINTERSPORT 3D ( в момента съм с такива и нямам никакви забележки), но гледам има и някакви Мишленки ALPIN A4 GRNX. И щото темата е и за Мишлен- маниаци. Някой кара ли с тази A4 GRNX? Ще е нагло да питам и дали я е карал вече на сняг??? <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, извинявайте, че се намесвам малко не по темата, но ще съм благодарен за отзиви. Бях решил да си взема Дънлопки SP WINTERSPORT 3D ( в момента съм с такива и нямам никакви забележки), но гледам има и някакви Мишленки ALPIN A4 GRNX. И щото темата е и за Мишлен- маниаци. Някой кара ли с тази A4 GRNX? Ще е нагло да питам и дали я е карал вече на сняг??? :)

Колега на другата кола, която продадохме бяхме сложили такъв комплект и за времето карано с тях (1-2 седмици) впечатленията бяха много добри! Тихи са и добре се държаха на мокро и сухо, а и са гумите с най-ниско съпротивление при търкаляне, което допринася за намален разход на гориво! Сега са свалени и стоят в бокса, защото са ми малко ненужни така да се каже!

Поздрави! <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...