Jump to content

На кой колко му гори колата


z3raks

Recommended Posts

Ако не се лъжа твоя е към 7.5-8 и това заводски данни.Ти казваш и ламада сонда,че нямаш и кво стана ако имаш то трябва да си 5.5/100 смесен................е не мога да го повярвам честно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръгвам от София, пълня до горе. Преди това съм заредил пак на същата колонка до горе. Засичам литри/километри и си получавам градския разход. Така тръгвам от София с пълен резервоар и си карам извънградско. Прибирам се в София, спирам пак, зареждам до горе и пак равносметка литри/километри. 63 лева с отстъпката в ЕКО 400км пробег. т.е. 26 литра за 400 километра. Няма как да лъжа, а ламбдата си ми е откачена, Пепи (buzzi) лично го видя това нещо и отделно я замери и видя, че не бачка, което значи, че заради това е и откачена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее, колега, аз цяла зима карах с 14.5/100 градско разход. Не си смуча нещата от пръстите. Засичам от пълно до пълно, не засичам за по 10 лева все пак. Все пак ми беше интересно ако си купя ламбда сонда дали ще намали разхода или ще си остане същия като се имат предвид данните от предишния ми пост в тази тема.

Расход топлива на шоссе 6.2(7.1) л/100км

Расход топлива Смешанный цикл 7.7 (8.5) л/100км

това предполагам е с ламбда

накрая Недко ше се окаже прав 5.5 :steinigung:

Редактирано от SinisteR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така тръгвам от София с пълен резервоар и си карам извънградско. Прибирам се в София, спирам пак, зареждам до горе и пак равносметка литри/километри.

Такааааааа,тук къде се вмества средния разход при положение,че си карал едва ли не само извънградско.На твоята заводско и дават толкова колкото си писал 6,5 извън градско.Дай да се уточним,че стана някаква обърквация май :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, излъгах. Извънградско е, ма нещо измежду редовете съм го вкарал, щото си карах там из селото пали-загаси-пали-загаси. Извънградско е, моля да ме простите, смесено най-вероятно 9 поне ще даде на 100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ново засичане: София - Метеора - София (около 1100км) с 4 човека и багаж дава разход 8.0л/100км :respekt:

В4 2.3 quattro

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ново засичане: София - Метеора - София (около 1100км) с 4 човека и багаж дава разход 8.0л/100км :respekt:

В4 2.3 quattro

Супер си,трябва и аз да пробвам някой ден петака на моето купе колко харчи на бензин извън града...може пък да ми хареса повече отколкото на газ ;) .

КоНбито ме вози "забезпари",8-9 газ междуселско,у градъ 11!!!Сигурно щото е 1,6 :lol: :lol: :lol:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карах изцяло по ограниченията в България и в Гърция (хич не ми се занимаваше с излишни проблеми с ограните на реда). На магистралите имаше инцидентни ускорения до 150, но скоростта беше основно в диапазона 80-100км/ч. Много съм доволен от колата, дори течния асфалт дето и налепиха византийците и спукания джам от излетял камък, не можаха да помпрачат задоволството ми :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петаки, Б4 конБи София-Пловдив-София 312 км. Една и съща бензиностанция, на една и съща колонка, пълно-пълно 24 литра бензин, с климатроник и скорост по километраж 110-130 :dance: Перфектния инжекСион си казва думата :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Великия AFN - средно 9,5/100 градско. Много ли е? Това е всеки ден до работа (общо около десетина километра) и обратно, без да се съобразявам с педала. Понякога я натискам здраво, понякога я галя - зависи в какво настроение съм...

Иначе, на дълго с по-плавна газ с 90-110км/ч пада на 6/100.

Зареждал съм от различни бензиностанции, и все същата история.

сори , че съм в тема за 80/90-ки

Редактирано от ramdar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А двигателя е ???

NG

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София - Петолъчката на газ ,скороста в по голямата част ,една стрелка под 140 на баирите 160,сляза ли от магистралата една стрелка под 100 а понякога и повече ,разход от 9,8 до 10,2 с клима до 10,8 .Петолъчката - София скороста е подобна с едната разлика по баирите преди тунела и останалите баири 165 или колко е в състояние да вдигне

разхад от 10,8 до 11,8 зависи да ли е с клима. Б 4 Авант двг АБК ,преди това карах седан с АБТ разликата беше 200 - 400 гр. газ и скороста до 145 по баирите.Обикновена газова и разлика дали е на бензин или газ няма не е скопена за икономии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Днес за 125км пробег - от които 10-15км в града на 1-2-3 скорост.

100-110км са извън града с 90-100км/ч, и ми даде 7,9л газ на 100 разход.

Маршрут Пловдив - Сопот - Баня и пак Пловдив - зареждане на една и съща колонка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

80ка Б4 купе-АБК мотор-8лградско- газ,извънградско още не съм я пробвал,мотора е 90 коня 2.0кубика..

Редактирано от skype68
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отивай да взимаш патент от Ауди :hilezh::hilezh: :hilezh:

По каталог го дават градско около 11-11,4л бензин на 100км - средно 7,4-8,5л.

тва за ABK - http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/663.html

тва за ABТ - http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/662.html

Редактирано от alexvan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано не знам :hilezh: До последно с 14-ките и тесните гуменки 10-11 газ в града Б3 NE.

Ся с 16-ките и широките гуми не съм забелязал да гори повече,но би трябвало :hilezh:

Наглеждаме си бутилката и като намалее драстично и бръмчим да се заредим и тва е :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Г.Оряховица - В.Търново - Г.Оряховица - Сл.Бряг - В.Търново - ~560км., ~36л, ~6,5л/100км. от време на време пусках климатик, но основно по магистралата и по равни пътища. С повече от 120 не съм карал.

Адски съм доволен.

По принцип заредих 100лв., но в момента стрелката ми е малко след червения сектор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh: Вършец - София, през Миланово, Своге, Костинброд - 1 час и 5 минути до караулката 18/100 газ! С климатик.И една лисица, пресичаше неправилно. Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауди 80 Coupe 1.8 i DZ мотор - напълних догоре резервоара минах точно 100 километра и се върнах на същата бензиностанция и същата колонка и долях пак до горе резервоара и събра точно 6.650 л.което означава че това ми е разхода при смесено каране даже повече в градско каране :)

Редактирано от andro555
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...