Jump to content

На кой колко му гори колата


z3raks

Recommended Posts

колега или посмали от скороста или от хората или увеличи разхода   :hilezh:

257 км 24 литра газ смятай ги както искаш :)    ... на връщане малко не уцелихме прекия път и пообиколихме ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, как все попадам на бензинояди не ми е ясно ? По-малко от 7 литра на 100км извън града не мога да я сваля. Колата е 1.8 АГН. 125 коня. Предишната беше 1.4 60 коня и тя толкова харчише. Не съм вдигал повече от 120км/ч засичано е пълно/празно и пак се допълва. Явно моя късмет е такъв :nixweiss:

Бензинояд при разход 7л/100км !? Какъв разход очакваш!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми както, чета постовете на колегите, със скорос 140, 150 км/ч им гори 8 до 9 литра. Моя със 100км/ч гори 7 литра на 100км.

Просто явно има проблем при мен или яко послъгват. :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

 

Има голямо значение дали си на магистрала или на двупосочен път. Едно е да караш с постоянна скорост макар и по-висока, друго е да намаляваш и ускоряваш постоянно, няма как да не ти се вдигне разхода

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да определено, не се бях замислял, преди 2 дни пътувах за столицата и на магистралата при 100км/ч и багаж с пуснат климатроник показа 6,01 л на 100км. А на двупосочен път под-7 литра не мога да я свала със 90км/ч. Явно си внушавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен магистрално с движение "малко" над ограничението, ми гори 3 литра повече газ, отколкото на първоклаен път с шофиране с 110-120-130 км/ч.Първото и третото зареждане беше от една газстанция на петрол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, как все попадам на бензинояди не ми е ясно ? По-малко от 7 литра на 100км извън града не мога да я сваля. Колата е 1.8 АГН. 125 коня. Предишната беше 1.4 60 коня и тя толкова харчише. Не съм вдигал повече от 120км/ч засичано е пълно/празно и пак се допълва. Явно моя късмет е такъв :nixweiss:

Тоз "бензинояд" да не е случайно... тройка на предно ?!?

Ако е четворка с куатро, стойностите на разхода около 100-140 ще са около 8-10 (в извънградски условия).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да ви се струва нереално, но от Враца до Варна за 454км изгори 34 л. газ при скорост 100-110.Това е Б4 АБК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТОва е разход 7,5 и един път и аз го постигнах на пътя Русе-Варна при същата скорост,същия мотор.Таман бях сложил ГИ и исках да проверя колко гори.Сипах до горе на нашето Еко и  на Еко Варна влязоха почти 15 литра .Това ми е и рекорда, който не се е повтарял повече...сега гори повечеее :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоз "бензинояд" да не е случайно... тройка на предно ?!?

Ако е четворка с куатро, стойностите на разхода около 100-140 ще са около 8-10 (в извънградски условия).

 

Голф 4-ка е колата. Но колкото толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София-Варна 10.5/100 газ.

Нормално каране, климатик постоянно включен + багаж.

Петролска газ.

 

Градско в София 13.5/100 нормално шофиране с умерен трафик.

Газ от Еко

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Откъде зареждат пропан-бутана на Газпром?Днес заредих оттам,защото тази от която зареждам беше затворена за момента.Тая кола направо хукна,турбото надува много повече без някакви претрисания, отколкото на петролската,а и цената е сравнително ниска 1,15 Vs 1,21 лв от гореспоменатте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямаш ли талонче за отстъпка:)става 1,08 ,това до края на месеца после ще видим...аз от 2 месеца слагам там кой знай каква разлика във вървежа не съм усетил ,извъндградския разход е добър с нея газ ,иначе в града като чели гори повече от ромпетролската..Иначе еднакво количество ми пълнят в бутилката което значи че не лъжат с количеството 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,как ги постигате тези разходи не знам :nixweiss:

Вчера с АБК-то на предно от Самоков до Бургас за 390км изпи 56л газ с ГИ вярно че повечето магистрала я карах с 160 на места дори се унасях до 190 това аз и жената без багаж и без климатик :hilezh:

На връщане ще кара тя да видим какъв разход ще даде искам да отбележа че това и е първото засичане на разход от както я имам,ще видим при нормално каране какво ще даде и ако е пак такъв сигурно трябва да ходя на настройки :nixweiss: вие как мислите с тази скорост нормален ли е този разход?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги и аз да споделя. Ауди 80 б4 1.9 тди среден разход 4.9/100 смисал зареждам до горе нафта като си играя хубаво да го обезвъздуша минавам 5000км . Слагам по 20–30 литра  на зареждане, и зареждам пак до горе удрям чертата и 4.9/100. Да поясня че този пробек е смесен като повечето е в града. Незнам дали е добре но този разход ме радва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямаш ли талонче за отстъпка :)става 1,08 ,това до края на месеца после ще видим

Казвай бързо как да си взема талончето,днес заспалите служители нищо не ми предложиха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казвай бързо как да си взема талончето,днес заспалите служители нищо не ми предложиха

по принцип като заредиш за 20 кинта и ти дават ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...