Jump to content

На кой колко му гори колата


z3raks

Recommended Posts

Колко литра изгори колега, колко километра измина,с каква скорост се движеше? Разходът на газ ти е нереален според мен

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градско: 15 л. (газ)

Извънградско с 90 км. 7,5 л./100 км. (газ)

Извънградско 120-140 км.ч + изпреварвания 10-12л/100 км. (газ)

 

За последните 2000 км. (80% извън и 20% градско): среден разход 11л./газ + 1 зареждане 30 лв. бензин 98.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко литра изгори колега, колко километра измина,с каква скорост се движеше? Разходът на газ ти е нереален според мен

150 км , 12.370 л. Ср.скорост по фис 62 км/ч . Редактирано от Brazer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не според мен колегата не лъже явно е с доста спокоен темперамент. За бас съм правил София -Димитровград около 200 км със разход 7.1-2 на газ забравил съм вече.Ама по магистралата 80-90 по двулентовия 70 само на 5-та с галене на газта,Колата Ц5 1.8 AJL Quattro .

Моята б4-ка с 1.8ТQ на газ и както си карам (юркам здраво) градско (софия)

Градско 16-20 -под рекорда ми е 14 летните месеци и като карам спокойно

Извън 12-13 до 140км 16 без да се съобразявам  с колко карам

Редактирано от Gravito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

След смяната на един маркуч покрай дросела,настъпи драстична промяна в разхода ми на газ.Първият път изминах градско 365 км с 44 литра газ,от които към 50 на бензин.Втория път изминах 375 км.Онзиден реших да напълня празната си бутилка догоре,която по паспорт е 53 литра..За 7 години, над 44 литра никога не е побирала, освен 51-53 литра два пъти на газпром,с които приключих завинаги.Онзиден късно вечерта заредих догоре от бензиностанция петрол,от която зареждам споменатите 7 години.За мое очудване колонката отчете 49 литра.На следващия ден след като изминах 45 километра отидох да разговарям с управителя,за да изясним нещата,може при мен да има някакъв проблем.Реших да напълня отново догоре за да видя за тези 45 км колко съм изгорил.За мое голямо очудване колонката спря на 0,23 лв.Направих разходка до търново,като изминах още 110 км и заредих на петролска бензиностанция там.За мое голямо очудване отново ,бутилката събра 10,02 литра за тези 155 км,от които 45 с в града.На връщане изминах 127,5 км,защото минах през абранаси и заредих на същата русенска бензиностанция.Допълних 12,11 литра,движех се на моменти със скорост до 120-140-180 км/ч. Бяхме 4 души +100 км неща в багажника-около 1845 кг общо.За разхода около 10/100 съм съгласен,но не мога да си обясня второто зареждане-изминати 45 км,долято гориво за 23 стинки.Да добавя,че когато заредих 49 литра вечерта, в цистерната е имало към 6000 литра,а на следващия ден следобед са били към 18000.Колонката зарежда на 12 атмосфери.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Многократно се убеждавам, че газта не може да се хване точно, каквото и да смятам и да правя все има драстична разлика.

Пример:София-Стара Загора, като зареждам на ОМВ на Цариградско, газ с около 130 на магистралата, в стара загора зареждам на Газпром, разхода ми идва 12л./100км., след това обратно към София.Пристигам и зареждам на Лукоил....... същия стил на шофиране разход 10.5л./100км.Вярно не е на една колонка, но си го обяснявам с това, че Газпром лъже с количеството, затова допълването там ме е подвело за разхода.

http://www.carspending.com/bg/vehicles/4713-audi-a4

Тук си видя записките. :).Разхода градско ми е малък, понеже през повечето време шофирам извън час пик.Нормално в час пик над 13л./100км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заредих 49 литра и изминах 540 км, от които около 50 км градско, засякох разход от 9,1,  карах на 5 - та с не повече от 90 км/ч, колата е Б4 авант с АБФ, на предно

Редактирано от okops
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@bobitovn

 

Така е, аз затова смятам среден разход  за 1000 км.

За последните 4000 км среден разход 10,2 газ. 80% извънградско, 20% градско. На магистрала карам със 130-140, на извънградски път 120 + изпреварвания. Аз съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок,но едва ли някой би ми повярвал,ако кажа че 155 км съм изминал със 10,02 литра газ.Имам го документирано,но ако някой ми го каже,аз не бих повярвал.Със стария мотор тези километри изминавах с 30 литра газ в града

20150416_171605.jpg
20150416_171646.jpg
Няма никакви манипулации по снимките
Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При разхода на газ не може да се измери коректно точния разход само с едно зареждане.

 

PS: валидно при извънградско/градско и зареждане на различни колонки/газ станции.

Редактирано от ppenchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за това си въвеждам данните от касовите бележки ТУК, където разхода се изчислява на базата на всички зареждания до момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как се правят 155км с 10л и то газ. При мен градско винаги разходът е един и същ +-1л- 12-13л. Извънградско с лежерно каране - без климатик със свален гюрук - 6.8-7л, нормално каране- 120-140км/ч- 8л, магистрално 160-200км/ч- 11л(вдигнат гюрук , вкл. климатик). Пълно/пълно, двама души, багаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствено обяснение според мен е че бутилката е била пренапълнена, щом за изминати 45 км , не успяхме да заредим дори 200 гр газ, само изцъскването като извадиха пълначката ми отчете 23 стинки. Веднъж ми споменаха, че имало значение кога се пълни бутилката, при ниска или висока външна температура и наличност на гориво в цистерната при пропан бутан. При малко литри налягането е било по голямо. Казвам какво съм чул, нямам мнение по въпроса. Един въпрос от мен: защо понякога като се пълни бутилката догоре, като се напълни започва да трака сачмата, а понякога просто колонката спира да зарежда?

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера се срещнах със същия "проблем", напълних бутилката догоре, минах 158км и налях пак догоре - 10,24 литра. 4-ма човека и на отворени стъкла...  :hilezh: (извън градско с каране малко над ограниченията)

Редактирано от Ant0n
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По кое време си заредил първия и втория път, имам предвид сутрин, обед или вечер?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами как да се напече буилката ако е на мястото на резервната гума?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно и точно се засича разхода на газ - от напълно празна бутилка се пълни произволно количество (до обема на бутилката) е се кара докато колата спре да върви. Това не може да стане с бензин и нафта, защото я ще изгорим помпа, я ще глътне въздух....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По кое време си заредил първия и втория път, имам предвид сутрин, обед или вечер?

Първият път заредих в 12:00, вторият в 14:00.

пп Тези дни ще пробвам по гореописания начин, при перфектни условия, да видим какво ще излезе.

Редактирано от Ant0n
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уж се постопли времето,ама за 70км смесено изгоря 8л газ!На дълго без резки движения  :hilezh:  10л/100 хваща газ.

Редактирано от SeXy27
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...