Jump to content

Фотоапарат ?!


Recommended Posts

Определено за този оптичен зуум + цифров изглежда много добре. Като събера пари за още едно апаратче задължително ще си взема нещо с поне 10 оптичен зуум, сони са изкарали нов модел но му забравих модела, мисля с 12 оптичен беше :2gunsfiring_v1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 77
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ето и от мен "как да си направим мощно варио от джобна камера".

post-442-1129573874_thumb.jpgpost-442-1129573885_thumb.jpg

Не че е чудо на фотографията, но става. Правено е като съм снимал през бинокъл 8х по 3х варио на апарата = 24х оптично. Малките апарати имат малка входна апертура като на зеница и такива номера минават. Бинокъла е смотан (китайски) иначе снимката би била по-добра. На втората снимка е Шел от който на първата в средата се вижда жълтичко от покрива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Респект!

Благодаря от сърце на Observer за неговия пример, който за пореден път ме кара да се чувствам добре като съм си изключил опцията за дигитален зуум. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както съм написал предполагам, че ако става дума за софтуерно приближение по-добри резултати сигурно могат да се постигнат със компютър и софтуер. Снимката беше за илюстрация на стабилизацията на апарата при максимално гадни условия - снимка от ръка на отдалечен обект и максимален комбиниран zoom :bia: Качеството не го коментирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво!

Любимите коли, любимите жени ... Темата си дойде на място.

Чудесни снимки. :musik:

П.С. Това кроп от цели кадри ли е или е мащабирано? :love:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво!

Любимите коли, любимите жени ... Темата си дойде на място.

Чудесни снимки.  :D

П.С. Това кроп от цели кадри ли е или е мащабирано? :D

Цял кадър мащабиран на ръка :D:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят издаде багажа и не мисля да го ремонтирам ,дайте малко предложения относно марка и т.н.

Цена около 500-600 лв

По принцип мисля че Сони са на добро ниво,но мога да ти предложа малка дигитална камера,която прави снимки с мемори карта и мн.малка касетка марката е Панасоник NV-GS5 ползвана е няколко месеца в отлично състояние 400лв.

0898 583041

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другари и другарки, малки и големи.... След дълго мислене стигнах до извода, че съм готов на компромис в големината и марката на фото апарата в името на само едно: светлочувствителността! Друго което би ме грабнало е матрицата да е 1/1.х, но това става вече уравнение с две "неизвестни", което осложнява нещата доста. Просто ми писна да се опитвам да снимам с минимум трепереща ръка и да излизат 1 от 3 снимки - едва. А да не говорим за това да гоня дневната светлина като анти-вампир само и само да може да се получи снимката като хората....

Коментари, колеги?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уизи, виж снимките, които съм пускал от срещите на клуба и от националния събор... Ако ти харесват взимай SONY DSC-V3 :D

Матрицата е 1/1.8 :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уизи, виж снимките, които съм пускал от срещите на клуба и от националния събор... Ако ти харесват взимай SONY DSC-V3  :(

Матрицата е 1/1.8  :rolleyes:

Ами апарата е хубав ,но цифрата 1200лв. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами апарата е хубав ,но цифрата 1200лв. :rolleyes:

В щатите вече е под 450$ !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другари и другарки, малки и големи.... След дълго мислене стигнах до извода, че съм готов на компромис в големината и марката на фото апарата в името на само едно: светлочувствителността! Друго което би ме грабнало е матрицата да е 1/1.х, но това става вече уравнение с две "неизвестни", което осложнява нещата доста. Просто ми писна да се опитвам да снимам с минимум трепереща ръка и да излизат 1 от 3 снимки - едва. А да не говорим за това да гоня дневната светлина като анти-вампир само и само да може да се получи снимката като хората....

Коментари, колеги?

Коментарите са ми следните. Правилно си насочил мисленето си. Светлочуствителност :rolleyes: Това е, но как се постига. Първо - оптика, оптика и пак оптика. Просветлени лещи с високо качество, голям диаметър. Не случайно оптиката е най-скъпия компонент в професионалните фотоапарати. Ето защо качествената оптика ти дава много по-големи възможности при лоши светлинни условия от апарат с калпава оптика и същата матрица например. От тази гледна точка, обектив с размери до 5 стотинки в диаметър е просто ценово решение, но не може да постигне никакво качество. Другото важно нещо - размерът на матрицата. Но не в мегапиксели, а чисто физическия размер. Мегапикселите имат отношение единственно към максималния размер на снимката. Физическя размер на матрицата е важен за качеството ! С други думи матрицата ти може да е 14 мегапиксела, но с малък фицически размер -тогава качеството не е добро, има много шум, светлочуствителноста не е добра и цветообработката също /просто всеки отделен пиксел е с много малък размер/. Потвърждение на думите ми е факта, че в професионалния клас 2 години подред за най- добър се счита фотоапарат на Никон /модела не се сещам, но мога да проверя/, който е със смешните 6 мегапиксела на матрицата !!! В същия професионален клас Кодак, Минолта, Канон имат фотоапарати с матрици по 14 Мегапиксела, но не могат да демонстрират такова качество. Надявам се че не съм станал досаден :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като допълнение към поста на Pretorian:

Гледайте на матрицата като на една слънчева батерия. Колкото е по-голяма - толкова повече ток дава при еднакво количество светлина. Ако направите 1 пиксел на матрица 10х10 мм той ще извади чудесно напрежение при лоша светлина. Ако на същата площ го нарежем на 1 милион парчета полученото напрежение ще падне подходящо (1 милион пъти поне). Ако същият размер се нареже вече на 10 мегапикса - правете си изводи. Съответно трябва обектив с 10 пъти по-голяма (по площ) входяща леща и/или предусилвател на ЦЦДто спрямо такъв при 1 мегапиксел. Докато не сложим усилвател няма шум. Но както знаем предусилвателите обичат да шумят. Всъщност така се получава по-голямо ISO (светочувствителност) в цифровите апарати - чрез предусилвател. Най-ниското ISO е при предусилване 0dB (обикновенно ISO 50/100). Като вдигате исото нагоре, на всяка стъпка (удвояване) добавяте предусилване +6dB. Така при исо 800 предусилването е +18dB и шумът нараства яко.

Популярна лъжа на производителя е в ISOто. Например исо 50 при Канон е равно на исо 100 при Сони. Т.е. канона има два пъти по-добра светлосила при обявени еднакви параметри.

Идеалният случай е матрица 24х36мм нарязана на задоволително количество пиксели - например 3мегапикса. Естествено със стандартен обектив за лентов апарат с голяма светлосила (обикновенно е без варио). Такъв апарат би снимал в условия за които другите само мечтаят.

Въпреки всичко тук говорим за ФОТОапарати - т.е. апарат за запаметяване на светлина. В края на краищата няма ФОТОапарати които да снимат на тъмно. В следствие на това основоположен е майсторлъка на фотографа за да се изсмуче максимума от наличната техника.

Нещата които помагат:

1. Статив - може и джобен

2. Добра светкавица - задължително външна.

3. Допълнително осветление.

4. Дълго време на експониране - ако позволява обекта.

5. Режим NIGHT MODE на светкавицата - комбинация от експониране 1секунда + светкавица - прави чудеса при няколко опита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти все още ли не си решил какво да си вземеш ?

И това е добър вариант, но аз ти казах до тази сума и в този клас на какво бих се спрял..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти все още ли не си решил какво да си вземеш ?

И това е добър вариант, но аз ти казах до тази сума и в този клас на какво бих се спрял..

ами тежка гемия бе брат :bia: сега и да " вдигна летвата" мисля :wall: . . .

а това пък на добра цена мисля е !?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DMC-FZ5EG модела го уточних вече само за цвета се колебая.

черен или сребрист  :flipoff:

Външния вид зависи от вкуса ти. Но фотоапарата е наистина много добър. Честито

:willnicht:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...