Jump to content

Recommended Posts

Утре сутринта обувам Premium Contact 2 195/65/15 с DOT 0410 на цена 100,50лв за брой :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 134
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз си убух колата с Continental sport contact 2 ,обаче съм разочарован.

Момци, сигурни ли сте, че за Continental говорите (пишете)??? Досега не съм чувал някой да е разочарован от марката. :) Чак пък толкова лоши думи... :)

Чета мнения за continental, че този модел който си купих изисква по висока температура за да изпълнява качествата си на пътя(реално температурния клас А на гумата е за нашия климат)

Ако това е вярно, директно трябва да се отказвам от този вариант и да се връщам в изходна позиция. :D Точно от високотемпературни гуми бягам. Така ли е наистина и къде го четеш това?

Ти нови ли ги купи или втора у-ба?

Редактирано от daks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на мойта за втори път и купувам Континентал, предния път ги взех втора употреба но много запазени и бях удивен от качествата им, сега предполагам новите ще са още по-добри. На служебния бус също съм с Конти и там само добри думи мога да кажа - миналата седмица в пороя пътувах към Варна и през реките на Хемус минаваше без дори да се замисли, нямаше никакви следи от аквапланинг, а не беше много натоварена колата. Всички служебни от сега нататък ще бъдат обути с Континентал :bia:

@daks: Утре като слагам мойте, ще проверя какъв е ДОТ-а и цената на твойте, че май днес не сте се справили :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@daks: Утре като слагам мойте, ще проверя какъв е ДОТ-а и цената на твойте, че май днес не сте се справили :dance:

Справихме си се, но нещо имат само високоскоростни твоите хора, а аз и от това бягам. :)

Иначе ти хубаво си ползвал Конти и си доволен, но явно само Премиум контакт, а Спорт не си. Точно там ме плаши да не дойде разликата. Да не се налага да ги загрявам първо, за да почнат да държат. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз два сезона карах със Спортконтакт 2 и не разбрах че трябва да се загряват.Държат си перфектно веднага след тръгването сутрин та се до спирането.Можеби най-добрата гума която съм имал и карал до момента.Става въпрос за 225/45 R17.

Този път не си купих Конти понеже цената им за размера който си взех не ми беше по силите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден и аз като слагах CSC3 в Диана, вулканизаторът само ми обесняваше как и той слагал гуми с подобна шарка и винаги колата му носела на една страна и едвам я удържал. Нямал обяснение, но все си мислел, че е от шарката. Сложил гуми с посока и нещата се оправили. Просто тези с посоката били само на 3 години. :)

За да изкаже човек мнение за една гума задължително трябва да я има като нова. А за да бъде още по-компетентно мнението е добре тази гума да е карана и на друга кола. Да ви кажа, че един и същи размер на една и съща фирма на различни коли понякога се държи по различен начин.

По темата - колата от профила ми от няколко дни е на 235/45 R17 на ContiSportContact 3 от Диана.

Напомпани на 2.5 атмосфери, с нормално окачване е колата, и возията си е перфектна.

Гумата не носи на никъде, по моите изисквания е много тиха, а пък и ме кефи :dance:

P1160151.jpg

P1160152.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох темата малко хаотично,но искам само да внеса пояснение за дилемата между 205/55/16 и 215/55/16 . Първо и двата размера ги дават за Б6,пише го на стикера на колата. Второ,няма как с 215/55/16 да се влоши возията защото са по-високи от 205/55/16 .

Трето: като са по-високи,колата е по-проходима и не закача никъде,по-широки са ,което придава допълнителна стабилност и добра визия.

Опитът показва,че този размер е и адски удачен за Б5.

Много моля,хора,които НЕ са карали конкретен размер или марка гуми да не дават толкова категорични мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ,а някой ще ще сподели ли мнение за 205/60/16 на А4? Дали ще опират в носачите ,а и дали ще се мъчи колата с тях ..и най-вече ще се усеща ли осезаема разлика от 205/55/16?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ,а някой ще ще сподели ли мнение за 205/60/16 на А4? Дали ще опират в носачите ,а и дали ще се мъчи колата с тях ..и най-вече ще се усеща ли осезаема разлика от 205/55/16?

Разликата ще я има винаги сам знаеш. По-високата гума има по-голям диаметър който по-трудно попада в дупките(защото окръжноста е по-голяма!!! По-високите гуми натоварват повече окачването при странично натоварване, и при спиране. При високи скорости и взимане на завой вероятноста да поднесе повисоката гума е по-голяма. Сигурен съм че всичко си го знаеш, аз само го припомням. Аз заложих на каталожния размер 205/55/16 на Ц4-ката и съм си доволен за себе си :hilezh: . Ако е трябвало да са на 60 мисля, че щяха да го дават него като размер за колата. Другото е че 205/60/16 явно не е масов размер и е по-скъпичък с 20-30лв на гуме. На А4 дават пъти по-удачния размер 215/55/16 него ти препоръчвам с две ръце. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е така,но с 215 имам чувството ,че малко я спъвам колата.Миналата седмица взех две за проба от един познат и като комфорт е добра,но при потегляне я усещам малко мудна и по неравности някак имам чувството ,че не хваща пътя както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам А3 от първите , колко широка гума може да побере отзад за да не опира никъде на заводската 15 цолова джанта ?

А също на самата лята джанта какви размери могат да се сложат ?

Отпред съм с размер 205/60/15 и ми се струва оптимален вариант за стабилност и ускорение , но задницата понякога при по висока скорост и резки завои я чувствам нестабилна и доста пъти ми се е случвало да поднесе (трудно се вкарва в пътя поднесе ли задницата с висока скорост)

215/60/15 или 225/60/15 дали биха влезнали на заводската джанта и какво би се променило в поведението на колата ? :)

p1080286.jpg

Редактирано от Paho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска въртнах първите стотина километри с новите гуменетки.

Първо колата доби различна визия и различна стойка с 215/55 R16.Калниците се запъниха,леко се дигна колата,возията се промени към по-добро и единствения минус за сега е че,километража показва по-малко км/ч при същите обороти на двигатела от преди,не с много,можеби с околу 4-5км/ч. Ма ако вземем предвид че,преди това километража се различаваше спрямо ГПС-а точно с толкова км/ч повече,то сега май си показва реалната скорост,така че и минуса не е минус ;)

Иначе самото Кумхо за момената много приятно ме изненадва.Почти през целото време карах по дъжд,великолепно поведение,даже умишлено минавах през локви и то с прилична скорост,колата не мръдва.Доста по-тиха гума от Дънлоп-а който карах последно и Спортконтакта от предишния сезон,има си предпазен борд за джантите,само май се изхвърлих със скоростния индех ZR и W.

В общи линии,за сега съм много доволен от избора хем на размера 215/55 R16 хем от гумата KUMHO KU31 ECSTA SPORT. ;)

Горешто препоръчвам на всеки който се двоуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден и аз като слагах CSC3 в Диана, вулканизаторът само ми обесняваше как и той слагал гуми с подобна шарка и винаги колата му носела на една страна и едвам я удържал. Нямал обяснение, но все си мислел, че е от шарката. Сложил гуми с посока и нещата се оправили. Просто тези с посоката били само на 3 години. :respekt:

За да изкаже човек мнение за една гума задължително трябва да я има като нова. А за да бъде още по-компетентно мнението е добре тази гума да е карана и на друга кола. Да ви кажа, че един и същи размер на една и съща фирма на различни коли понякога се държи по различен начин.

По темата - колата от профила ми от няколко дни е на 235/45 R17 на ContiSportContact 3 от Диана.

Напомпани на 2.5 атмосфери, с нормално окачване е колата, и возията си е перфектна.

Гумата не носи на никъде, по моите изисквания е много тиха, а пък и ме кефи :hilezh:

P1160151.jpg

P1160152.jpg

Това което е казал гумаджията е абсолютно вярно.Гумите при мен са нови csc2 при неравен път (но казвам ями )чувството е все едно колата става неуправляема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера минах да питам за 2 летни гуми,предложиха ми Westlake 175/70R14 84T TL 65лв+монтаж,баланс....

http://www.avtogumi.com/bg/tires/tire_deta...hp?model_id=436

Доколкото разбрах са Китайски,струва ли се да се вземат според вас,няма да се кара агресивно и повече от 120-130км/ч при изпреварвания няма да се кара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Категорично НЕ си струват! :hilezh: Единствените по-читави китайки са Firenza, но и те не са много стока.

Това което е казал гумаджията е абсолютно вярно.Гумите при мен са нови csc2 при неравен път (но казвам ями )чувството е все едно колата става неуправляема.

Ти направо ме объркваш с твоите отзиви за CSC2. :) Ако това е истина, как така станаха №1 като излязоха като модел? Повечето сайтове за гуми и автом. списания ги хвалеха супер много и твърдяха, че са шедьовър за марката. Дори Бентли били изкарали новия си модел с тази гума. Отвсякъде отзивите са хипер позитивни, обаче ти ме озадачаваш сега. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера минах да питам за 2 летни гуми,предложиха ми Westlake 175/70R14 84T TL 65лв+монтаж,баланс....

http://www.avtogumi.com/bg/tires/tire_deta...hp?model_id=436

Доколкото разбрах са Китайски,струва ли се да се вземат според вас,няма да се кара агресивно и повече от 120-130км/ч при изпреварвания няма да се кара.

По добре си вземи Клебер - към 75лв са някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 205/55/16 на Б5 conti sport contact 1 -ца и да ти кажа честно, на студена гума си поднасяше колата, това е при градско каране - 40 - 80 км/час.В остри завои, самата кола се плъзга така леко, малко е, но се усеща.За извънградско обаче при скорости 140 - 180 не мърда, просто си залепва за пътя и всичко е 6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега като си взех колата бе с такива, нямам оплаквания за миналия летен сезон и на сухо и на мокро държаха много добре, макар да са с ДОТ 3706. Така, че ти си реши, това е мое мнение. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера минах да питам за 2 летни гуми,предложиха ми Westlake 175/70R14 84T TL 65лв+монтаж,баланс....

http://www.avtogumi.com/bg/tires/tire_deta...hp?model_id=436

Доколкото разбрах са Китайски,струва ли се да се вземат според вас,няма да се кара агресивно и повече от 120-130км/ч при изпреварвания няма да се кара.

Много по-добър избор е Дейтон от Метро за същите пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горешто препоръчвам на всеки който се двоуми.

От къде си ги купи и на каква цена, че аз рових в интернет и не мога да намеря цена за 205/55/16 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде си ги купи и на каква цена, че аз рових в интернет и не мога да намеря цена за 205/55/16 ?

Пиши на колегата balerylegal за гуми-ще ти даде хубава цена ,а и е стабилен :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,колегата Barelylegal ми ги достави.Поръчах ги,капарирах и след околу 2-3 седмици ми ги докара на посочения адрес.

Цената беше с около 30лв. на бройка по-евтино от всички останали предложения за тази гума.

Точен и коректен пич е :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 205/55/16 на Б5 conti sport contact 1 -ца и да ти кажа честно, на студена гума си поднасяше колата, това е при градско каране - 40 - 80 км/час.В остри завои, самата кола се плъзга така леко, малко е, но се усеща.За извънградско обаче при скорости 140 - 180 не мърда, просто си залепва за пътя и всичко е 6.

А нови ли ги взима или втора у-ба? И какъв им е скоростния индекс?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази сутрин направих нови 3-400км. с Кумхото по магистрала Тракия.Сухо през целото време.

Гумите се оказаха изключително "тихи",можеби едни от най-безшумните гуми който съм имал и карал,а можеби и най-безшумните до момента.Добро поведение при по-високите скорости,единствено останах с впечатление че са малко тежички,особено когато приминавам през фугите на мостовете,усеща се как здраво е стъпила гумата на земята.Дали е заради подсиления борд,дали сама гума си е така,дали заради това че ги оставих малко по-напомпани,незнам.

Но при всички случаи,оставам много доволен от Кумхото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...