Jump to content

Ауди А4 1.8T 20V quattro (В5)


MAPTO7007

Recommended Posts

Относно разхода ми прави впечатление, че тоя мотор просто трябва да се кара нормално, така че хем да е приличен разхода, хем да не те изпреварват тролеите. Мисълта ми е че под едно ниво, при което се кара страшно бавно просто не може да се свали разхода, а ако се кара малко по-бързичко т.е. нормално, качва литър отгоре примерно. Но е доста по-приятно пътуването :eusa_think:

На прекалено ниски обороти също май няма смисъл да се кара градско.

При последния преход от около 50км съм карал със 90-120 през цялото време, като на 2-3 места поускорих до 200 за малко. Рахода по борд - 8,3.

Ако през цялото време бях карал със 90 примерно, разхода сигурно щеше да дойде около 8 :eusa_dance:

Куатрото явно си казва думата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ейййй кожено рекаро... :) и аз искам

Повярвай ми не ти треве такава наказия ...

И малко уточнение ... това не е Рекаро а са си обикновенни Спортни седалки ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

куатрото много спъва и от към вървеж и от към разход.....НО едно голямо НОООО няма такъв кеф зимата толкова съм се смял по улиците на хората че не е истина :)

а обикновенни спортни или необикновенни спортни, мойте са като фотьойли като завиваш по рязко и може да се узовеш в скута на пасажера до теб едва ли не....

Редактирано от кокито
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам ги още на обявата тогава се зачудих как така този AJL няма спортни седалки ... .. . а е с обикновенния салон ...

Що не направите по една фото-сесия на возилата 3-4 мата които сте ... и надолу пак да продължим с прилики-разлики и да се оформя темата като важна ... да се изчисти от спама и така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в събота след мивката с двама трима колеги ще направим по една качествена фотосесийка на колиците и ще наслагам снимчици....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

снимка на монтирания уред има ли? и интересно ми е така монтиран не пречи ли да се виждат останалите неща от таблото?

иначе колич мърка :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на купе А3 го намерих

Това му е наследникът в А4 (В6) 190 коня

ама вече теглото е нарастнало и идва тромавичък с тия 8,5 сек до 100км/ч и 9-10литра среден разход

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че спъва спъва, но е не чак толкова много колко се пише по форумите :rolleyes:

Май е така, скоро направих един тест 100-200 на 5-та и стрелката не спря никъде равномерния си ход :) За тия коне и килограми си върви чудесно количката въпреки куатрото.

Моя салон е 1:1 с твоя, и отвън съм същата визия и цвят, но авант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така изглежда монтиран, като надув прави пик 10-12Пси (0.7-0.8бара), след 5000об/мин налягането пада на около 8Пси.

Редактирано от niikoo_1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре, как може да си вземеш уред в ПСИ? Караш на някво налягане и за да знаеш на колко Бара се равнява тряя да го смяташ...Тва е като да си вземеш кола с километраж в мили само... :)

На мен уреда за маслото ми е в ПСИ...няма такава тAпня просто...ама аз го взех защото тоя в Бар-ове не ми се връзваше изобщо с другите уреди, а и щото е за маслото, т.е. не много важен уред...ама за бyста никога не бих взел уред в ПСИ

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не напротив много добре знам колко ПСИ на колко бара са равни, въпрос на навик.

12Psi са ти 0.8бара, 15Пси ~ 1Bar, 20Psi ~ 1,36бара и така, изобщо не ми пречи в интерес на истината, даже ми е втори уред в ПСИ :) , и ако трябва да си купувам пак ще си взема отново в ПСИ ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dsc02059n.jpg

dsc02064r.jpg

ето ме и мен :)

dsc02065k.jpg

а това е "мръсникът" :hilezh:

dsc02067t.jpg

не ми се смейте на бежовите постелки в процес на закупуване на нови съм

dsc02069e.jpg

dsc02072b.jpg

dsc02070i.jpg

винаги съм искал на плаж с колата...

dsc02074g.jpg

dsc02075s.jpg

dsc02078m.jpg

п.п. само искам да ви кажа.... НЕ ВЛИЗАЙТЕ НА ПЯСЪК АКО НЯМАТЕ ГРАМ СЪЕДИНИТЕЛ :) интересно се получи :bia: още смърди на феродо в купето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

веднага да си купиш капачки за Жантите от ФоруМо има тoлко обяви ейЙй :hilezh::) :)

иначе убавЪ ти е колата лъснал си я ... са кво да коментираме повече ... :bia:

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За разликата между quattro и предно-значи аз съм с 1.8 т quattro и на 140 км/час -4000 оборота, а на баща ми е 1.8 т на предно и при него на 140 колата е на 3600 оборота, и от там по-малък разход.Извънградско на предно спокойно дава 9 газ, а quattroto-11-12 газ, и двете са AEB

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия дни ще видя на мойта къде е оборотомера при 140км/ч. и ще напиша ...

Кoлега кокито да не те подхващам пак :bia: оправи си задните емблеми А4 1.8Т quattro имам предвид центрирай ги подреди ги хубавко как си му е редЪ ... п.с 1.8 и quattro-то са ти от по-новия модел двете емблемки май при (В6) дето се слагат само А4 и Т-то с червената ивица са от (В5) :):bia:;)

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и двете са AEB

А скоростните кутии мислиш ли че са еднакви. При куатро имат малко по къси предавки. А разхода е мнооооого относително има толкова теми и коментари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

перфекционист... :bia:

ко щеш ми вярвай от толкова неща които ме дразнят на тези не съм им обърнал внимание... благодаря за градивната критика все пак :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е критика по скоро съвет и препоръка .... просто съм перфекционист на истина на тема оригинализЪм в автомобила и т.н ;) ;) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като я измия тези дни ще нащракам снимки на мойта и ще ги кача. Току що засечен разход на газ само градско с нормално каране без съобразяване 14,6. :(

Относно рекарато - май найстина са просто спортни седалки, но определено са по-удобни от стандартните. Другата ми кола е форд сиера фабрично беше с гадни седалки сложих и "рекаро" от фиеста и от тогава съм свикнал много са удобни.

post-9874-1271277148.jpg

post-9874-1271277165.jpg

post-9874-1271277298.jpg

Редактирано от billy_boy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа много свежо седи този цвят. Лесно се чисти, кожата е запазена като цяло. Взех разни препарати и още експериментирам над нея, но след монтажа на газовата ми я бяха овапцали и доста лесно я изчистих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...