Jump to content

Каква е реалната цена на колата ми?


Recommended Posts

Здравейте фенове,

Нещо не ме свърта и мене като Daks-a с Q7-та и ми се въртят разни мисли из главата. Та искам да се допитам до вас отностно каква ми е реалната цена на колата в момента? Не искам да изпадам в подробности какво съм правил, сменял и ъпгрейдвал понеже това ще засегне доста отговорите ви. Колата се старая да я поддържам качествено.

И така направо на въпроса - колко е реалната и цена в момента? Знам на пазара в БГ тези коли почват от 30 000 лева. Не коментирам какво е състоянието на колите на българския пазар, нито екстри и т.н. В германия няма такава кола като мойта за 30 000 лева. Но това е съвсем друга тема. Искам да разбера колко може реално човек да даде за такъв вид кола със средно ниво на оборудване. Колата е на 123 500 км, според мен реални, а и според Порше също реални. Сервизни книжки и всичко друго си го има както си му е реда.

Не издържах накрая и я пуснах тази тема. А повода е това - http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=lhims12xl2cu

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

В България пазара е подбит от милионни гробове на подаръчни цени с два-три удара и скоростомер с изхабени лагерчета на стрелките, заради манталитета на българина, който винаги търси "най-тънкото" (въпреки че всички знаем, че евтиното излиза скъпо). Купиш ли си хубава кола карай си я или в краен случай ако си твърдо решен да продаваш - само на близък приятел/роднина , така че да не те е яд за парите които си изгубил. Друга възможност е да продадеш колата на истински фен на марката (като някой хора от форума тук например), той ще я оцени и няма да жали пари. Не съм виждал конкретно твоята кола и не мога да ти кажа "колко според мен струва", но не прави грешката да я продаваш на по-малко от това което ТИ си преценил заради гадния пазар в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш, че в Бг никой няма да оцени добре поддържана кола с малко километри. На нашия скромен пазар определяща е цената и ако искаш да я продадеш се готви за сериозна загуба. Виж обявите отсега си представям как ще ти доиде някои от долно нанагорнище току що онаследил нивата на баба с вестник в ръка и ще ти сочи виж брат тука с 10 к по-тънко я дават. Трябва да се сдобиеш с некво стоическо търпение докато ,ако се намери сериозен купувач и пак ще загубиш много.

Акциза уж ще го връщат ама кога и дали пак си мин 5 к назад оттам обезценката за 2 или колкото са там години които си я ползвал. Да не съм черноглед ама може да я докараш до 50% от парите които си я взел ;) ако е читава и нямаш грижи с нея струва ли си :steinigung: е разбира се ако не те бъркат финансите и имаш желание ;)

Не съм карал тоя олроуд и не мога да кажа нищо за него но според мен си заслепен от екстериора и не мислиш особено прагматично спрямо тая кола :) непременно направи тест драйв за да не се окажеш разочарован

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето малко безмислена тема ще се получи. Ясно е, че цената се определя от състоянието на колата в момента. Акциза не го и чакам даже и съм го прежалил още миналата година. Но пък този акциз ми спести доста псуване по как и къде да сложа тоя багаж сега. 50 % ми се виждат доста много падане в цената.

Линка на Allroad е просто примерен. Цената е доста висока и е колкото 2 А6 Avant. Идеята ми е по-скоро да продам тази и да доплатя до към 5к евра за Allroad. Проблема ми е, че Allroad с екстрите на мойта 6-ца е като цена на линка по горе. Втория вариант е Allroad с 2.7 ТДИ за да дойде на поносима цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен разправията не си заслужава ако ще подменяш тази за allroad.,виж ако е за Q7 тогава е оправдано.

Аз пък съм на мнение,че колата можеш да я продадеш на добри пари,въпреки пазара. Колкото и да е странно винаги има ценители и хора които търсят точно определено нещо,но е въпрос на време. Специално при мен така се получава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се намерят купувачи, но ще трябва доста да почакаш. Ценители винаги е имало и ще продължава да има. В твоя случай предполагам, че ще трябва около месец, за да се появи подходящия човек. Единия вариант е да пуснеш обявата с цена малко над тази на която се надяваш и да пишеш, че можеш да чукнеш от цената за сериозни пичове. Другия е да сложиш точната цена и да опишеш подробно какво си направил под нея. Но и тогава като ти дойдат зарибени, ще трябва да се пазарите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само като идея.

В Германия има доста дилъри, които изкупуват старите коли и продават други, пак втора употреба.

Та мисълта ми е ако искаш да провериш как стоят нещата и да закараш твоята да я продадеш на някой дилър ( пък дори и на този, от който си я купил) и да доплатиш за един Олроуд (този автомобил ми е мечта и на мен :eusa_whistle: )

След като колата ти е доста добре поддържана не виждам причина да не я продадеш в Германия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам дежа ву <_<)

Същата тема пуска и за предната кола. Не послуша никой и накрая я продава 6 месеца и пак си дойде на каквото ти говорихме. Предполагам и сега ще стане така.

Ако си готов да преглътнеш 40-50% от парите които си дал вкл. акциза продавай.

Просто цените са паднали много. Примери:

25000 лв

26 000 лв

27 000 лв

Ти си решаваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен разправията не си заслужава ако ще подменяш тази за allroad.,виж ако е за Q7 тогава е оправдано.

Аз пък съм на мнение,че колата можеш да я продадеш на добри пари,въпреки пазара. Колкото и да е странно винаги има ценители и хора които търсят точно определено нещо,но е въпрос на време. Специално при мен така се получава.

Мммдааа.. АБК-то го продадох още преди да му сложа табелата и преди да го измия ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам дежа ву <_<)

Същата тема пуска и за предната кола. Не послуша никой и накрая я продава 6 месеца и пак си дойде на каквото ти говорихме. Предполагам и сега ще стане така.

Ако си готов да преглътнеш 40-50% от парите които си дал вкл. акциза продавай.

Просто цените са паднали много. Примери:

25000 лв

26 000 лв

27 000 лв

Ти си решаваш.

Не искам да влизам в излишни спорове, но освен двигателя и кутията горните коли нямат нищо общо с мойта. Първо са Седан и второ са без екстри и трето са над 150к км. На теб ако ти харесват си ги вземи на тази цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе Шпекс, ти му извади най убитите от към екстро коли в мобилето, които нямат нищо общо като окомплектовка с неговата.

Всички са с евтинджоса климатроник, нямат безключово, първите 2 са без кожа, на 16-ки джанти, никоя няма ел. седалки (не говоря за подгрев)....

Изобщо това са такива базовици, купувани служебни и яздени по 500 000 километра, че никой наистина интересуващ се от автомобили няма да ги погледне. И миналата година подобни "бисери" струваха 33 - 35 000 лв. с акциза вътре..

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мммдааа.. АБК-то го продадох още преди да му сложа табелата и преди да го измия ...

:flipoff::bia:<_<

To беше в 16 различни нюанса на сивото и с табелки турбо!

Да не го продаде на някой, който ходи по панаирите да го покзава :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля Преториан33 беше уредил май някакъв бартер за неговата В8-ца в Германия

накрая я продаде тука де, но все пак май имаше нещо такова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да влизам в излишни спорове, но освен двигателя и кутията горните коли нямат нищо общо с мойта. Първо са Седан и второ са без екстри и трето са над 150к км. На теб ако ти харесват си ги вземи на тази цена.

Колeга, комбито нe прави автомобилът по-скъп, по-скоро обратното, по-eвтин e <_<

Киломeтритe са си прeвилeгията..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля Преториан33 беше уредил май някакъв бартер за неговата В8-ца в Германия

накрая я продаде тука де, но все пак май имаше нещо такова

С тая разлика, че неговата беше гаранционна и закупена директно от Порше...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да влизам в излишни спорове, но освен двигателя и кутията горните коли нямат нищо общо с мойта. Първо са Седан и второ са без екстри и трето са над 150к км. На теб ако ти харесват си ги вземи на тази цена.

Никой ме ти е казал, че са като твоята. Показвам ти най ниските цени. Нали не мислиш, че липсващите екстри струват 30 000 лв ?

А това за километрите :)

Чувството за дежа ву ми се засили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да е... но трудно ще се продаде на нея...

Пусни я в немското "мобиле".

Аз бях пуснал 406цата там на 4700евро и за 1 седмица ми бяха писали над 10 човека...

Имаше и един от Африка даже :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реалната цена може да 40К лева...

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topme...&f1=details

Твоята не е ли нещо такова? Или беше с по-стария мотор :)

Тая е по нова годинар по новия мотор и по малко км.

Но да ако успее да я продаде за 40 000 лв си е жива делавера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това коя година е написано, не значи че е 2007. На колега от форума който купи мисля Avant от тая къща му излезе колата 2005, а беше писана като 2007. Но и аз мисля, че 40-42к е реалната цена. Друг е въпроса кой ще ги даде.

И да Avant е по-скъп заводски с 2к евра. Това, че не ви харесва е друга тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че не ви харесва е друга тема.

мене много поече ми аресва от седана.Особенно при РС6 седана ми е смешен спрямо аванта :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да Avant е по-скъп заводски с 2к евра. Това, че не ви харесва е друга тема.

Не е въпроса на кой му харесва и на кой не...

Факт е че заводски всички комбита са по-скъпи от седаните... но на пазара 2ра ръка е точно обратното...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...