Jump to content

Каква е реалната скорост?


deanov

Recommended Posts

Не колега,няма сърказъм,просто ми стана интересно това е ;)

Не споделяш ли мнението че тия скорости изобщо не са необходими никому???

В краина сметка с риск да прозвуча като шишо..моя стар приятел.."всички ще стигнем на едно място....въпроса е кои с колко закъснение ще пристигне" ;)

Пък вече които иска да се пъне с тия скорости....моля ....отсеката Владая-Драгичево колегите гоуфъри я взимат за 3,5 мин на газ ;):P:hilezh:

Както се казва на кой, каквото му е писано.Ако ти е писано да ти падне саксия на главата, няма да умреш от ПТП. Споделям мнението ти за високите скоростти, както писах вече, рядко се движа с повече от 90-100 км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 143
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

аз пък на тази отсечка мазно се лепвам с 93 км / ч в лявата лента и се кефя да дразня пернишките рацери малко - лошо ли ми със ските, с готиното аудио, на 6-та с 1600 оборота, а те се напъват с бучащите гоуфове на газ да направят некви рекорди от 140 (примерно!) км/час.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък на тази отсечка мазно се лепвам с 93 км / ч в лявата лента и се кефя да дразня пернишките рацери малко

Ми тва говори само за влошеното ти ментално състояние.Незнам що си решил ,че като пречиш на движението на другите автомобили е за похвала.

Редактирано от TDI_Fan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми тва говори само за влошеното ти ментално състояние.Незнам що си решил ,че като пречиш на движението на другите автомобили е за похвала.

Подкрепям!Колега недей,така да караш в лявата лента с 90км,що то някой от тия пернишките гоуфаджий като се е засилил с 200 и не може да спре,тогава ще се видиш в приключение :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пернишките ГоУфове изпреварват от дясно ве. Ти ако искаш и аварики пусни в лявата лента :rolleyes:

Сега сериозно. Тези които карат бавно (влачат се по пътя, било то магистрала или нормален път извънградско) са не по малко опасни от онези които хвърчат по пътищата. Обикновено тези ''шофьори'' са слаби такива, нямат изградени навици, шашкат се от най-малката ситуация, разсеяни понеже се движат с 20, живеят с мисълта че подаването на мигач им осигурява предимство абсолютно винаги и т.н.т. Обикновено предизвикват тежки катастрофи поради невнимание, разсеяност и неадекватна преценка на ситуацията оправдавайки се с думите, че Пернишкият ГоУф е дошъл изневиделица.

Аз се страхувам повече от тях, отколкото от бързаците.

Редактирано от morfei1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше един малък човек, служител на КАТ, който говореше разни неща и рисуваше някви картинки в сутрешните блокове:rolleyes: Симпатяга беше.

Та той беше казал една ГОЛЯМА истина:

"Добрия шофьор не е този, който кара бавно или този който кара бързо. Добрия шофьор е този, който ПОЗНАВА идеално своите възможности и възможностите на колата, която управлява"

Като се замислих над това, установих, колко истина има.

Аз например, като се кача в кола с малки възможности, се ограничавам в действията си спрямо тях. (нема да тръгна да изпреварвам с кола 50 коня или да се преструявам рязко или да седа в лявата лента с 80 или да вдигна 160, като знам, че няма как да спра с тая четириколка!) А като се кача в кола с големи такива, се разпростирам, но САМО до където стигат моите възможности.

Дали караш бързо или бавно не е ключа. А да знаеш каквоправиш на пътя! Къде си! И да се държиш адекватно.

Редактирано от corso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко извън темата!

~80km/h се равнява~на свободно падане от 12-ти етаж......../малко се замислете по въпроса/!!!!! :lol:

Да, но в твърда преграда. Престанете с тези глупости. Това са чисти спекулации. Каква е вероятността да се удариш в твърда преграда, каквато е земята, при падането от 12тия етаж?

Единствения шанс е да се засилиш с/у стена. Само една стена няма да се деформира и цялата енергия от удара се поема от автомобила.

Не ми харесва, когато се спекулира с най-лошите и най-малко вероятните варианти.

Редактирано от corso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами например 40 тонен ТИР отсреща/плю още толкова km/h/, аварирал атобус, вход на тунел, пътен насип и т.н................../ама явно 1000 калпака на година+ивалидите, са прежалима цифра/ :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаех, че ще скочите срещу "карането бавно в лявата лента".

Ама ако пък трябва да съм честен, знаете ли колко мен ме дразните с избушените 15-20 годишни 90-110 коньови умреляци на газ/дизел (малка легенда, АеФеН и АБеТе и други евтини-за-поддръжка-нечупливи-много-запазени-последното-истинско-ауди) като се пънете да изпреварите на баира на магистралата и не може да отлепите от 140 нагоре с бурканите и 4 човека и ме карате да намалявам от спокойната ми скорост от 180 ? Значи бавните и старите коли имат право да "пречат" в лявата лента, щото е "социално" и "хората не могат да си купят нова, щото тройната коалиция и световната конспирация ги окраде", ама с по-мощните и новитге сме "заплаха за движението", ако не дай си Боже спазваме правилника?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи бавните и старите коли имат право да "пречат" в лявата лента, щото е "социално" и "хората не могат да си купят нова, щото тройната коалиция и световната конспирация ги окраде", ама с по-мощните и новитге сме "заплаха за движението", ако не дай си Боже спазваме правилника?

Що си мислиш ,че на старите коли в лявата лента с 90 се радваме?Нещо те бият някви комплекси на тема стари/бавни коли?Освен това на магистралата разрешената скорост е 130!- не 180 ,не 90 ,а 130.Ще го повторя 130!за неразбралите по българските магистрали разрешената скорост е 130!Не 90 ,или 180.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и в отсечката Владая - Драгичево е 90 км/ч - значи съм в правото си да карам с 90 в лява лента? Ако искате с Гоуфовете да тествате ала "дали голф 2 гти 90 година е по-бърз от НГ на Б3 от 89-та година и дали ще вдигнем 170 по нанадолнището", значи имам аналогичното право да тествам по магистралата в лява лента с над максималната. Даже 190 по магистрала е "само" 60 над ограничението, а 170 примерно на въпросната отсечка е нарушение с 80 км.

Както и да е, нали говорихме за геройско вдигане на 250 от коли със 130 кс и разни перничани дето взимат 8 километра за 3 минути и т.н. и дали са им верни скоростомерите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно автомобила- 1,9 тди п.д. , инсталиран софтуеар в Испания от фирмата Chipodromo, филиал на Upsolute. Въртящият момент е увеличен от 285 на 370 Nm., мощността от 130 на около 160 к.с., подменени са също и турбината и съединителя по препоръка на компанията. По заводски данни скоростта на този автомобил е 210 км/ч., по данни на

Колега ,а с какъв съединител и турбина са заменени стоковите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами например 40 тонен ТИР отсреща/плю още толкова km/h/, аварирал атобус, вход на тунел, пътен насип и т.н................../ама явно 1000 калпака на година+ивалидите, са прежалима цифра/ :unsure:

А друго невероятно събитие?! Колко от инцидентните (процентно) са "сблъскване челно с тир"?!?! :blink::rolleyes: Има ли е 2 случая на фона на 100ците годишно?! А колко са сблъскванията със стените на тунел?!?! :blink: Нали се сещаш, че и в двата случая трябва шофьора да не е в съзнание! Например да спи! Или да е получил инфаркт или инсулт, докато кара!!! Айде стига глупости.

Знаех, че ще скочите срещу "карането бавно в лявата лента".

Ама ако пък трябва да съм честен, знаете ли колко мен ме дразните с избушените 15-20 годишни 90-110 коньови умреляци на газ/дизел (малка легенда, АеФеН и АБеТе и други евтини-за-поддръжка-нечупливи-много-запазени-последното-истинско-ауди) като се пънете да изпреварите на баира на магистралата и не може да отлепите от 140 нагоре с бурканите и 4 човека и ме карате да намалявам от спокойната ми скорост от 180 ? Значи бавните и старите коли имат право да "пречат" в лявата лента, щото е "социално" и "хората не могат да си купят нова, щото тройната коалиция и световната конспирация ги окраде", ама с по-мощните и новитге сме "заплаха за движението", ако не дай си Боже спазваме правилника?

Нещо пък си много агресивен!

Що ли на мен със "15-20 годишни 90-110 коньови умреляци на газ/дизел (малка легенда, АеФеН и АБеТе и други евтини-за-поддръжка-нечупливи-много-запазени-последното-истинско-ауди" ми се случва точно обратното? А имено точно когато съм си се кротнал със 180-200 и някой с "по-нова и по-мощна" да ми искочи пред мен и тепърва да седне да се напира, като глист на буца? Смешковци :hilezh:

Редактирано от corso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко пресни /само за днес/ глупости и приключвам!

http://news.ibox.bg/news/id_1460632652

И? Кой се е блъснал в стена или неподвижно препядствие? Стълба също поема кинетична енергия? Познавам случай на коли изкоренили телеграфни стълбове на 10тки метри и всички са живи. Не ми спекулирай със "разни" катастрофи. Аз ти зададох конкретен въпрос. Колко катастрофи са точно такива (като падане от 12тия етаж на земята), а имено катастрофи в НЕПОДВИЖНА преграда. Защото ти това визираш. Случай при който няма никаква възможност за оживяване! Дори ТИРа не е неподвижна преграда. И при него има някакъв шанс а оцеляване. Ясно е, че има 1000ди катастрофи с летален изход всеки ден. Но колко са такива с 80км/ч, както казваш ти?! Колко? Познавам, човек (пешеходец) блъснат със 60км/ч и въпреки, чеколата се смачка цялата, човека няма дори фрактура на пръста! Само яко синини и натъртвания.

Просто не обичам, когато някой представя нещата само от яко черната им страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що се хвана в конкретния пример!?!?! /зо 80 километра и свободното падане/

Трябваше да се сетите, че като пишете за скорости от порядъка на 250km/h не говорите за плейстейшън а за реални хора!!

Събудете се!!!На пътя нама GAME OVER!!

Безаварийни километри на всички!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батенце,ти ..тоя дето си кара"спокоино" със 180км и трябва да намаляш заради нас:нека ти кажа нещо машино-

Както ти не си длъжен ама намаляш когато има някои като мен пред теб дето спазва правилника така и аз не съм длъжен да те слушам по новините когато се размажеш в някои стълб или дърво и да слушам колко такива са се утрепали и съсипали хубави коли ама и аз по принуда....нали схващаш ?

Така че тия закони не са измислени с цел вие гъзарите да ги нарушавате и в очите на простите блондинки да сте герои!!!!!

Правилата са за всички -и за трабантие и за RS6-ците

хора!!

Събудете се!!!На пътя нама GAME OVER!!

Що бе колега-има GAME OVER просто няма NEW GAME! :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дентал,

всичко тръгна оттам, че ме насметоха как така при ограничение 90 карам с 93 в лявата лента и разни бързи голфове отзад се дразнят, щото им преча.

Иначе за ограниченията - мисля, че в повечето случаи е разумно да се кара до около 20 км/ч +, не много повече. Така и карам. И за разлика от АФН спринтьорите не разправям истории от типа "с 4 човека поддържам 220 постоянно и режем всички на магистралата, и накрая - 7/100 разход дизел"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А друго невероятно събитие?! Колко от инцидентните (процентно) са "сблъскване челно с тир"?!?! <_<:rolleyes: Има ли е 2 случая на фона на 100ците годишно?! А колко са сблъскванията със стените на тунел?!?! :blink: Нали се сещаш, че и в двата случая трябва шофьора да не е в съзнание! Например да спи! Или да е получил инфаркт или инсулт, докато кара!!! Айде стига глупости.

Нещо пък си много агресивен!

Що ли на мен със "15-20 годишни 90-110 коньови умреляци на газ/дизел (малка легенда, АеФеН и АБеТе и други евтини-за-поддръжка-нечупливи-много-запазени-последното-истинско-ауди" ми се случва точно обратното? А имено точно когато съм си се кротнал със 180-200 и някой с "по-нова и по-мощна" да ми искочи пред мен и тепърва да седне да се напира, като глист на буца? Смешковци :rolleyes:

Ебати големото нанадолнище е било за да вдигнеш такива скорости. Айде малко по реално на нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе преди години в темата за бензина срещу дизела не беше ли Корсо рекордьорът с прибирането от Лозенец (на морето) до София за 4 часа или нещо такова?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...