Jump to content

Каква е реалната скорост?


deanov

Recommended Posts

Колеги, някой имали представа какво е отклонението от действителната скорст в по-високия диапазон? Вчера изюрках моята печка на магистралата до 240 км/ч. Чувал съм, че при измерване с GPS има разлика и то не малка. От друга страна съм с гуми 225/50/17, при които разликата в диаметъра с препоръчваните от производителя /195/65/15/ е +14 мм., тоест при показание на скоростомера 96 км/ч., реалната скорост е 100 км/ч. По тази логика след като скоростомера беше заковал на 240, реалната е била около 250,което ме съмнява. Някой замервал ли е разликата скоростомер- GPS?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 143
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ТИ сериозно ли днеска в една друга тема предположих че ше има такива изпълнения.. явно съм бил прав

И как колега реши че с 1.9 тди ше правиш такива скорости то само гумите дет си сложил едвам ги развърташ . (

3.0ТДи не може сток да направи реални 250 ти с половината коне ги правиш :hilezh:

100км е около -3% при 200 е поне -10-15км повече от 200-205 реални не може да направиш дори и с чип най вероятно трябва да ти се калибрира таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля че трябва да прибавиш още 15-20 км/ч най малко :bia:

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От ВАГ-Ком-а можеш да си зикараш реалните километри (пробвано с GPS).Освен това с тест вътре в него можеш да си видиш отклонението на стрелката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не че нещо ама още 2-3 пъти ако пробваш и може да те прочетеме или чуем по новините в 19:00ч!Мисля че сам се досещаш в ква тематика!!!

Сериозно-освен на писта НИКЪДЕ другаде в тая държава няма място където да вдигнеш тая скорост-На всички други места ти си просто убиец!!!

:ph34r:

А за да не пускам друга тема и да спамя -нека тук да бъде:

Колко метра кожа и кръв ще остава след себе си при скорост от "240 без отклонението" км в час??

Нека видим отговори :hilezh::rolleyes::hilezh::hilezh::hilezh::stupid::stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво се пениш бе колега споко той тая скорост и теоритично не може да я постигне ;)

Колкото до места има що да нема е верно може да излетиш но за такова чутовно постижение си струва не всеки ден 1900 см3 дизел вдига 240-50 :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По тази логика след като скоростомера беше заковал на 240, реалната е била около 250,което ме съмнява.

И мене. По скоро едни 30 км/ч отгоре е, най малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По каталог 1.9тди 116 има максимална скорост 196км/ч грубо 200 го сложи ама 240 къде е нагоре :} А 3.0tdi спокойно може да си направи 250км/ч реални

-272 по километраж,а на нова кола едва ли километража ще дава чак такова голямо отколонение
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тва клипче му е баяно на софта ,иначе фабрично 3.0 на 250 софта го "резва".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Волво В70 с Д5 мотор дава отклонение 9% - при 200 км по километраж по ГПС е реално 182 км./ч.

На Ауди А4 Б8 с 2.0 Т отклонението е значително по-малко, около 3% - примерно при 150 км/ч километраж, реални 145

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,може би не съм бил много ясен, не твърдя, че скоростта е била 240 или 250 км/ч.........иначе не бих писал и не бих задавал подобен въпрос.Просто исках да попитам колеги, дали са сравнявали скоростта по километраж и GPS във високия диапазон /над 200 км/ч./ и какво е горе-долу отклонението в процентно съотношение.Относно автомобила- 1,9 тди п.д. , инсталиран софтуеар в Испания от фирмата Chipodromo, филиал на Upsolute. Въртящият момент е увеличен от 285 на 370 Nm., мощността от 130 на около 160 к.с., подменени са също и турбината и съединителя по препоръка на компанията. По заводски данни скоростта на този автомобил е 210 км/ч., по данни на Upsolute около 220 км/ч., след тунинга. Относно колегата, повдигнал въпрос за мястото.......АМ "Хемус" , южно платно, отсечката между п.в. "Слънчево" и п.в. летище Варна- около 8,3 км. права с два много леки и плавни завоя.....Иначе не съм привърженик на високите скоростти.......извън града шофирам рядко с повече от 90-100 км/ч. В случая беше инцидентно, за да видя възможностите на автомобила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не че нещо ама още 2-3 пъти ако пробваш и може да те прочетеме или чуем по новините в 19:00ч!Мисля че сам се досещаш в ква тематика!!!

Сериозно-освен на писта НИКЪДЕ другаде в тая държава няма място където да вдигнеш тая скорост-На всички други места ти си просто убиец!!!

:ph34r:

А за да не пускам друга тема и да спамя -нека тук да бъде:

Колко метра кожа и кръв ще остава след себе си при скорост от "240 без отклонението" км в час??

Нека видим отговори :hilezh::):):hilezh::stupid::flehan::)

Ще ти отговоря. От 17 години се занимавам с тежки ПТП. Годишно посещавам около 40-50 такива с убити. Ако дойдеш към Варна, обади се. Ще те поканя на кафе и можем да си поговорим обширно по въпроса.Така че, имам известна представа за причините и начина, по който възникват пътните инциденти.Действително скоростта е една от причините, водеща до много тежки произшествия,НОООО винаги съчетана с човешкия фактор.Ако знаеш КОГА, КЪДЕ И КАК рискът се свежда до минимум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен с 225/45/17 километража ми отчита с 5км повече спрямо GPS-а.

Този размер гуми е напълно съвместим със заводски предписания. 195/65/15 и 225/45/17 имат еднакви диаметри и подмяната на едните с другите не води до грешка в показанието на километража /предизвикана от различния размер на гумите/........Иначе, това отколение от 5 км/ч. при каква скорост ориентировъчно ти го дава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен гумите са 205/55/16 размера си е стандартен за колата. До 80 не виждам разлика. При 120 по навигация на колата виждам 125, а макс ,което съм вдигал само 2 пъти е 180 по навигация, а колата показваше 190. При всички положения със стандартни гуми километража завишава в горната си част!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега деанов, щом си от варна, то сигурноси виждал черното 996 турбо с червения кант отдолу и по борда на джантите!Според собственика му по ГПС скоростта на порша е 342 км/ч, което на километража било трудно да се определи колко е, понеже забивал на 346 и колата продължавала още 1500 оборота(има и клипнейде из нета ама не мога да го намеря сега), та сметни сам какво яко отклонение дава в този доста горен диапазон!И за да не ме емнете сега, порша по неофициални данни е 600+++ коня....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно мита ,че при висока скорост отклонението е все по-голямо по някаква закономерност - НЕ Е ВЕРНО.Загледаите се в километражите си (ако може някой да пусне снимка ще е наи-добре).Преди 90-110(при А6 С5 е на 90 км./ч.) километража е разграфен двойно по на рядко,след това става двойно по гъст.От там ако имаш отклонение от 5 км./ч при скорост по-ниска от 90 то при 110 вече имаш отклонение от 2Х5=10 км./ч.На 220 обаче отново имаш отклонение 10 ,а не 30 да речем (реално сигурно е малко повече заради гуми и други подобни простотий,но не с много).При мен примерно на теста с ВАГ-Ком си личи ,че стрелката на километража е отклонена с деление и половина на дясно.При под 90 това значи със 7,5 км./ч. повече ,а след това с 15 км./ч. повече.Същото нещо го потвърждава и GPS-а.Не съм пробвал обаче с GPS над 200.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 180км..... все тази разлика от 5км....... май и до 200км съм го пробвал, но не си спомням със сигурност, разликата не се променя. След 200км на колата и става доста трудно да ускорява, пък и аз повече от 180 - 190км не я тормозя. Засичал съм и друг Голф 4, и той дава разлика от 5км повече.

Факт е че има VAG-чета които лепят 240км или поне 220км. Според мен е възможно само с по-големи отклонения в километража или с доста по сериозен тунинг на мотора. Предполагам едно 1.9 ТДИ ПД, 6-скорости, на 240км/ч трябва да се движи на 6-та с около поне 4100-4200 оборота. На 200км/ч същата кола върви с около 3500-3600 оборота

Наскоро пътувахме заедно с една Хонда Акорд по магистрала. Аз водя колоната на темпомат 130к.м, а той отзад кара на темпомат спазвайки дистанция но със 140км. А реалната по ГПС беше 125км.

Миналото лято карах с 235/45/17, тъй като гумата е по-висока от 225/45/17 показанията по километраж и показанията по ГПС имаха отклонение 2 ~ 3км. на моят километраж. Предполагам с гумите 225/50/17 които са още по-големи от 235/45/17 разликата може да падне и до 0, спрямо километраж и ГПС на моето табло, но за съжаление няма как да ги поместя в калниците.

Редактирано от morfei1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Деанов-след като се занимаваш с ПТП-та и явно си виждал резултата от воината...кажи ми как разбираш кога,къде и как би станало ПТП,че аз не ги разбирам тия неща.Всеки казва е става за секунди....пък ти ги предвиждаш-сподели моля те та всички да се пазим по улиците от убииците!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам едно 1.9 ТДИ ПД, 6-скорости, на 240км/ч трябва да се движи на 6-та с около поне 4100-4200 оборота. На 200км/ч същата кола върви с около 3500-3600 оборота

Да ето едно от нещата което не лъже - обортомера.Колегата да каже какви обороти е бил на въпросната скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.. повече от 200-205 реални не може да направиш дори и с чип най вероятно трябва да ти се калибрира таблото.

дори 110 коньовото 1.9 ТДИ + чип може да удари реални 210км/ч. (Без чип е ограничена на 4000об на 5та, т.е. 196км/ч)

Аз моята съм я изпържвал до 220 по километраж, което не повече от 210 реални.

На колегата му е 131 ПД + чип! Което означава, че може да вдигне около 220-225км/ч реални!

В случая и толкова е вдигнал според мен. Просто процентната грешка на километража при високи скорости се увеличава. За това е процентна:steinigung:

Редактирано от corso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Деанов-след като се занимаваш с ПТП-та и явно си виждал резултата от воината...кажи ми как разбираш кога,къде и как би станало ПТП,че аз не ги разбирам тия неща.Всеки казва е става за секунди....пък ти ги предвиждаш-сподели моля те та всички да се пазим по улиците от убииците!

Как да ти кажа.Улавям лек сърказъм в думите ти, а и също вярвам , "че не разбираш тия неща", както сам посочи.Може би си добър специалист в сферата, в която работиш.Аз мисля,че съм постигнал нещо в моята.И да знаеш, че нещата не се случват за секунди, а за части от секундата.Трябва да усешташ автомобила, това е.Има и шофьори има и карачи.

Аз лично шофирам от 25 години. Имам навъртени около 450-500 000 км. Не че са кой знае колко много, но не сам одраскал дори и един калник. С уважение към теб, бих могъл да ти говоря с часове за нещата, но ще е в страни от предмета на този форум.

дори 110 коньовото 1.9 ТДИ + чип може да удари реални 210км/ч. (Без чип е ограничена на 4000об на 5та, т.е. 196км/ч)

Аз моята съм я изпържвал до 220 по километраж, което не повече от 210 реални.

На колегата му е 131 ПД + чип! Което означава, че може да вдигне около 220-225км/ч реални!

В случая и толкова е вдигнал според мен. Просто процентната грешка на километража при високи скорости се увеличава. За това е процентна:lol:

:steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не колега,няма сърказъм,просто ми стана интересно това е ;)

Не споделяш ли мнението че тия скорости изобщо не са необходими никому???

В краина сметка с риск да прозвуча като шишо..моя стар приятел.."всички ще стигнем на едно място....въпроса е кои с колко закъснение ще пристигне" ;)

Пък вече които иска да се пъне с тия скорости....моля ....отсеката Владая-Драгичево колегите гоуфъри я взимат за 3,5 мин на газ ;):respekt::steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...