Jump to content

Recommended Posts

Разбира се, че от един нов уред от висок клас се очаква 0% дефектна квота. Иначе появи ли се недоволен потребител, върнат телефон и зелена (камо ли червена) ивица - почват епитети в кавички.

Но когато световната авиация споменава конкретна марка и модел преди всяко излитане с предупреждение - "случва се на всеки".

 

iPhone X е и още дълго ще бъде във фокуса на гладните журналисти и нормално - има защо като фаворит на пазара. Но ще четем неизбежно за всяка драскотина и дефект представени като ултра сензации.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, Moonland said:

 

“Новината” е глупава и безполезна. В тримесечие, в което 8 се е продавал само 8 дни, са продали 12 милиона бройки, спрямо 13 милиона 7ци, които са се продали за три месеца. 

 

Отделно, са продали 14 милиона 7ци миналата година, но тогава са имали 14 дни, спрямо 8 дни сега.

 

Още по-отделно, сега имаше и телефон, за който повечето хора изчакаха...

 

Та 8, като един фейслифт модел, запълващ ценова дупка, се справя отлично.

 

В други новини, днес купих на сестра ми нова 7ца :hilezh: Не иска 8, заради стъклото, а и не и трябвали 256гб, а 64 били малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, netizen написа:

Единствената част правена от цамцунг се оказала боклук? Не думай!

Да ве те и интел се посраха при 7. Що? Нали са под надзор на лапал, що са осират?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-точно: 84-87 милиарда щ.д.

От които 32-33 милиарда щ.д. брутна печалба преди данъци.

А както показва практиката досега, от Apple рядко се лъжат в прогнозите си.

И това само за едно тримесечие.

В тази ситуация за мен е малко странно дето не си плащат например за патентно право, но това пък е още едно доказателство, че многото пари развалят хората, фирмите и т.н.

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, martinich написа:

От Х-кса колко са продали? 

По-интересен въпрос е кога се очаква да доставят всички продадени ;)

Списъците растат :)

Силно вярвам, че няма да стане Тесла-пародия... че имам познат, който от 2 години е капарирал и чака Модел 3 :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това и “само” 80 милиарда. Около 30-40 милиона бройки ще могат да доставят преди края на годината и сигурно чак февруари ще можеш да си купиш без чакане.

 

Сравнението с тесла е неуместно, понеже Апъл ще доставят каквото обещаха, а с тесла беше ясно още в началото, че няма как да направят тия доставки за толко малко, обещано, време

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам да са изкарали информация, но е доста по-малко от 8цата за 8 дни. По интересното е, че Ноте8 също не се е справил добре при представянето си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Spunky написа:

Сравнението с тесла е неуместно, понеже Апъл ще доставят каквото обещаха, а с тесла беше ясно още в началото, че няма как да направят тия доставки за толко малко, обещано, време

 

Именно. Там "шегата" с потребителя е изцяло дебилна. Освен всичко друго след 5 години чакане няма да получат обещаното в началото... а псевдо автомобил със спестен интериор, нефункционални характеристики и по-висока цена. Честито на печелившите.

 

Много се надявам Apple никога да не се плъзнат по тая мода. За мен всяко чакане на продукт след поръчка повече от около месец (за телефон или черна техника) е най-малкото унизително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност 8+ има и едно съществено предимство пред Х - по-големия екран.

Действително екранът на Х е 5,8", а на 8+ е 5,5", но когато човек работи или се забавлява с телефона си той не гледа диагонала му, а целия екран, който при 8+ е с по-голяма площ. А това означава, че на екрана на 8+ може да се види повече информация, отколкото на Х.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има някакво субективно усещане, но то според мен идва по-скоро от факта, че телефонът като цяло е по-малък. Казвам го като бивш ползвател на 6s plus.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето не е субективно, а си е съвсем обективно.

Ще ви припомня формулата за лице на правоъгълник - умножавате по-дългата страна по по-късата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11/11/2017 at 9:59, Spunky написа:

ФейсИД, много по-малък размер при по-голяма батерия, стоманена рамка(при часовника разликата в цената само заради рамката е поне толкова). 

 

faceID е готско, батерията да кажем също ок. Рамката не ме интересува. 

 

Преди 1 час, AALEXANDROV написа:

Има някакво субективно усещане, но то според мен идва по-скоро от факта, че телефонът като цяло е по-малък. Казвам го като бивш ползвател на 6s plus.

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Може ли да дадеш някакви впечатления? 

 

Много се чудя признавам си. Като сменях от 6 на 7, изобщо не съм го мислил толкова, само знаех, че + моделът към момента не е ми необходим. Вече ми трябва по-голям дисплей и затова се чудя. Няма да хвана толкова разликата в камерата, faceID ще е готино заради animoji-тата, но така или инче аз към момента даже не ползвам и пръстовия отпечатък, тъй че надали ще си отключвам телефона с лицето, колкото и да е нещо много добро. Батерията е добър довод, но в момента съм свикнал на 2-3 дена да зареждам, тъй че 1 ден повече или по-малко не е решаващо. Ако имах 7+ модел, изобщо нямаше да го мисля, но ситуацията е друга. Дотук всичко клони към 8+, но от друга страна ако мога да взема най-доброто, защо не? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето не е субективно, а си е съвсем обективно.

Ще ви припомня формулата за лице на правоъгълник - умножавате по-дългата страна по по-късата.

Я поясни каква “повече информация” виждаш на обективно по-големия по площ екран, която не виждаш на обективно значително по-хубавия OLED екран и колко критично е това за приложението на дадената информация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

iOS 11...xxx е за 8-цата и X-са. 

Който е с по стар модел няма право на сълзи, просто трябва да се примири и каквото такова.

Истинските играчи вече притежават най-най, останалите правят вноски и чакат ред като за Жигули през Комунизъма. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 minutes ago, Moonland said:

Я поясни каква “повече информация” виждаш на обективно по-големия по площ екран, която не виждаш на обективно значително по-хубавия OLED екран и колко критично е това за приложението на дадената информация?

 

Не мисля, че е необходимо да се обясняват предимствата на по-големия екран пред по-малкия.

Все пак не сме в детската градина.

.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, те предимствата са ясни. Ама има и сериозни недостатъци. А нужно ли е да се обясняват предимствата на по-хубавия и хроматично прецизен екран?

За това питах - каква конкретно “информация” ти се губи в разликата в площта между екрана на Х и +?

Ако е въпрос за детската градина и отговорът би трябвало да не те затруднява особено...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...