Jump to content

Recommended Posts

При 5S от контакт леко топли, като време - нормално.
От лаптоп - същото
от кола - като време, една идея по-бързо, топли повечко.
Имам една тонколонка на JBL за айфон 5/6 - зарежда се доста по-бързо, и направо си става жега отзад.

Не знам кое как си ограничава, но съм убеден че не си внушавам, тая тонколонка го зарежда много по-бързо...струва ми се е и по-вредно, ама тука гадая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом пада от 20-10-5 или се изключва - батерията е АУТ

Преди на HTC-то ми беше така,  изкара година и половина с тези симптоми и без никакъв намек, че батерията е с намален капацитет или ще умира. Сега имам още един такъв телефон, под 20% е тото кога ще изгасне, но кара колкото и чисто нова Г2-ка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внушаваш си....а падането от 20-30% до 0 е показател че батерията си занимава. Слагай една нова и си свиркай.

И аз така знам, но това ставаше преди месец-два - когато бях в БГ и си карах колата и съответно си зареждах телефона в нея. Верно, че беше и по-хладно тогава.

Сега поне от месец телефонът не е зареждан в кола и батерията пада нормално и се гаси на 1%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Телефона ми вързан към лаптопа зарежда драстично по-бързо. Знае, че източника е стабилен и зарежда в друг режим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареден от лаптоп пада по-бързо - емпирично доказано. Зарядният ток от лаптопа е 0.5А . От зарядно за 220V е 1А. Ако е хубаво зарядното за кола е 4А (каквито и продават в епъл стор). Грее телефона при пусната навигация и на зарядно с 4А , на зарядно с 1А не грее но и зарежда с пусната навигация 10 пъти по-бавно та чак почти не зарежда. Аз съм си решил проблема с греене+навигация със стойка на вентилационния изход

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с противоположно мнение. Колкото "по-бавно" (по-малък ампераж) зарядно използвам, толкова повече време трае батерията ми. С навигация и зареждане от стандартен адаптер направо изгасна поради висока температура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Телефона ми вързан към лаптопа зарежда драстично по-бързо. Знае, че източника е стабилен и зарежда в друг режим.

:huh:  :gruebel:  :gruebel:

 

Точно обратното (както е написал и netizen). И не - нищо не знае. И не - няма "друг режим" - в електричеството "режимът" е един - важно е единствено напрежението и максималния наличен ток (който обаче бива ограничен и от самия телефон). Довечера или като ми остане време ще кача малко доказателствен материал ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Телефона ми вързан към лаптопа зарежда драстично по-бързо. Знае, че източника е стабилен и зарежда в друг режим.

Ю'в мейд май дей :hilezh:

Нищо не знае телефона. Просто зарежда различно бързо според ампеража. Проста физика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 последователни цитата на едно и също изречение... това се случва единствено когато човек подарява нещо... или е казал нещо наистина глупаво  :hilezh:

 

От много време насам зареждам телефона си нощем от (по-мощно) зарядно за таблет. Реално няма почти никаква разлика в скоростта на зареждане, тъй като както казах има ограничение в самия телефон, но нямам и проблеми... (може пък и да препдолага, че източникът е стабилен  :nixweiss: )

 

Преди време обаче и аз си бях въобразил, че зареждайки го от зарядно за лаптоп (с допълнителни USB изходи) нещо се прецаква.... внушение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тънката подробност е, че лаптопът му е Епъл, който разбира че му бива закачен iPhone или iPad към него и пуска нормален заряд, по-висок от стандартното 0.5А. Сиреч абсолютно нормално е процесът да е ускорен.

 

Това може да си го провери и сам през System profiler-а

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това въпреки това е противоречие. Няма как да зарежда по-бързо от зарядно, дори и да зарежда по-бързо от неплодов лаптоп.... В най-добрия случай еднакво. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с впчатление, че макбукът ми зарежда по-бързо телефона ...в сравнение с леново например.

При Айпадът разликата е чувствителна...да не кажа, че говорим за часове.

 

http://www.macworld.co.uk/feature/iphone/faster-iphone-charging-3585205/

 

Иначе цитатът ми стана забавен най вече със "стабилния източник" и "друг режим"....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно. И отново всичко се свежда до физика и една единица наречена Watt ...

(Не е изобретена от Епъл и не, епъл не държат патента върху нея.) 

Връщам се обратно към нещо, което вече писах - до iPhone 6, максималният допустим ток за зареждане е по-нисък и съответно няма значение дали ще бъде вързан към зарядно за таблет, лаптоп, макбуук или друго - достигне ли пика - толкова.

При iPhone 6 този пик е просто по-висок и съответно се възползва от по-мощни източници (като зарядно за таблет, макбуук, който позволява 1A или каквото и да е друго). Но няма никаква магия в това дали ще го вържеш към макбуука ти или към друго 5W зарядно - ефектът е един и същ, телефонът не "усеща" нищо, източникът е еднакво "стабилен" и няма никакви режими - има само физика :)

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обещах малко фактология ;)

 

Тестов обект: iPhone 4S

 

Зареждане от USB на неплодов лаптоп:

 

7wEpQRs.jpg

 

Или с други думи ~ 3,85 W

(Както се вижда и тук епъл не са открили топлата вода (предвид последния линк постнат от колегата горе) - над 0,5A)

 

 

Зареждане от оригинално Apple iPhone зарядно (5W):

 

ElVvvJg.jpg

 

Или с други думи ~ 4,75 W

 

 

Зареждане от Logitech USB зарядно (5W):

 

h3jCjwU.jpg

 

Или с други думи ~ 4,85 W

 

 

Зареждане от оригинално Apple iPad зарядно (12W):

 

OnhbqF2.jpg

 

Или с други думи ~ 4,7 W

 

Това, което личи най-вече от последния пример е, че дори и при над 2 пъти по-мощно зарядно, iPhone има ограничение за това колко ток може да смуче и съответно колко бързо може да се зарежда. Тази летва при iPhone 6 и 6+ e по-висока, но отново съществува. За това и няма повод за притеснение относно зарядното. Единствено ако напрежението е с голямо отклонение от 5V може да се окаже "вредно".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е абсолютната истина, наскоро един познат ми спомена, че е мерил usb-та, напрежението е по-малко и дори да имат на хартия половин ампер, то реално няма как да стигне толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност зарядното е вътре в самия телефон а това външното "зарядно" е само захранване което трябва да гарантира напрежение около 5 Волта и ток колкото даде. По опита ми с андроиди и измерване с подобно на горното устройство телефона се адаптира към възможностите на захранването като го тества в началото на зареждането. Натоварва с някакъв ток и вижда захранването колко пада. Така установява какъв ток може да смуче като разбира се има горна граница за да не гръмне батерията.

Примерно при Галакси С3/С4 ако види ЮСБ порт телефона докладва USB charging и директно ограничава тока на 500мА. Ако не види ЮСБ порт (средните две жици са окъсени) пише AC charging и дърпа ток на макс в зависимост от зададеното на устройството. При Галакси С3 макса е 1000мА, при С4 е 1300мА.

Максимума на тока зависи от силата на захранването, СИЛНО от качеството на кабела (колко е дебел) и от околната температура.

 

Специално за андроидите се оказа практически невъзможно да се купи кабел който да подава 1000мА. Всички които купих от Фарнел и дрън-дрън не дават повече от 500мА. Само оригиналните които пристигат с телефона устискват. И са видимо по-корави.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно това е разликата - че както винаги при iPhone нещата са подсигурени, а Андроидите (едва ли всички) точат колкото тече по тръбата... което не е много гот за батерията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не е подсигурено както обясних. Всеки телефон харчи толкова колкото му даде захранването. И се адаптира към него. Има горна граница която не се прескача. Какво мислиш ще хапне айфон ако го включиш в комп с кекаво УСБ? Или в кофти адаптор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...