Jump to content

Recommended Posts

При мен iCloud е изключен, не ползвам дори безплатния обем, нито какъвто и да е друг облак. Не харесвам концепцията, когато става дума за лични данни (към което причислявам и снимките).

Всички ми е напълно архивирано и споделено където и колкото трябва чрез личен NAS.

За себе си принципно не намирам за полезна/смислена концепцията всичко да е достъпно навсякъде (независимо дали чрез облак или друг метод). Всяко устройство (телефон/таблет/компютър(компютри)) има различно приложение и се нуждае от различен достъп до данни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! Ако внеса неразопакован iPhone трябва ли да го декларирам или мога да си мина с него на проверката? Мисля да го взема в ръчният багаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ползвам айклауд за бекъп и документи, но не съм сложил снимките там. Предпочитам да са ми на телефона и да ги бек-ъпвам. Осезаемо иначе има разлика с новата файлова система и докато на стария телефон бях направил около 100ГБ, с новия съм на 70, като близо 6 от тях са от фотоаповете, които вече няма смисъл да ползвам. Макар и да мога да оцелея със 64ГБ, не ми се щеше да съм ограничен и с 256 мога да си събирам боклуци колкото ми душа иска. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! Ако внеса неразопакован iPhone трябва ли да го декларирам или мога да си мина с него на проверката? Мисля да го взема в ръчният багаж.

Внесеш къде и от къде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво точно фиксират в iOS и безкрайните ъпдейти напоследък, но за последните две седмици с Х-а засякох втори, безкрайно дразнещ бъг:

- След "mute" на телефона през ключа (т.е. хардуерено) единственият начин да си върна звъненето, алармите, нотификациите и т.н. е рестарт на телефона. Ако намаля звукът до "0" (т.е. софтуерно) през бутоните проблемът не съществува. Резултат от тази "иновация" - куп изпуснати повиквания, аларми и т.н. Представям си колко "весело" щеше да се получи, ако бях изпуснал полет например :angry: 

- При разговор през блутут устройство (слушалки, hands-free) eдинствен начин да върна звукът към спикъра на телефона е ...... изненада ...... отново рестарт.:wall: 

 

За съжаление качественият контрол на "ябълките" при телефоните никакъв го няма. :angry: Не можеш да се биеш в гърдите колко си велик и в следващия момент да пускаш "юбилеен" модел с куп бъгове и недомислици.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам.... това е бъг не в софтуера, а нещо конкретно при теб.

Mute-a работи както трябва с iOS 11.2 (и всяка предна) т.е. след връщане в нормалното положение всички звукови сигнализации са отново на лице. Това, което описваш не съм го виждал никога.

Появява ли ти се индикацията за звук с показание на чертичките на силата за звука като върнеш суич-а обратно и махнеш mute-a? Да не би да имаш проблем със самия хардуерен ключ и да се осъзнава за позицията му едва след рестарт?

 

Бъгове и недомислици? Мисля, че е силно казано. А софтуер без абсолютно никакви бъгове никога не е имало и никога няма да има в комерсиалната техника. При iOS е смешно да се говори за бъгове в сравнение с "конкуренцията".

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

46 minutes ago, nurv said:

САЩ - България

 

2 hours ago, nurv said:

Привет! Ако внеса неразопакован iPhone трябва ли да го декларирам или мога да си мина с него на проверката? Мисля да го взема в ръчният багаж.

 

за коя проверка говориш? Единствената проверка би била, ако в София на излизане, след багажите, по някаква причина те спрат баш на "нищо за деклариране" изхода  и решат да ти направят проверка(никога не ми се е случвало, пътувам около 4-5 пъти до София от тук на година, в последните 5 години) или ти доброволно не го декларираш. 

 

Ако летиш през Европа, е нищожен шанса да те провери някой, но са хитри и гледат таговете на багажа и могат да те питат на изхода дали имаш нещо да декларираш, ако багажа ти е чекиран още в щатите. Случвало ми се е веднъж от тия 20+ пъти да ме питат. 

 

Ако летиш през Турция, може би има някакъв по-голям шанс да те питат, но нямам опит и не знам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за деклариране на влизане в България ставаше въпрос. Взех го за жена ми и затова не искам да го разопаковам. Иначе го мушкам в раницата и си пътувам с двата телефона. През Амстердам се прибирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че по-интересният въпрос в случая е не какъв е шанса да го спрат и проверят, а какво става ако стане?

При внос в други страни има "безмитна" граница на стоки купувани в чужбина. Не знам какъв е регламента при внос от страни извън ЕС в БГ.

 

В Амстердал никой нищо няма да го пита, тъй като е транзит. Но има умерен шанс да бъде привикан (особено сега преди празниците) на изход в София, където реално би имало проблем, ако въобще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разопаковай го, сложи кутията в едната чанта, апарата в друга, аксесоарите в трета. Като се прибереш фолирай кутята и подари апарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hе го мисли въобще. Слагай го опакован в раницата и за всеки случай си носи с теб документ за покупка, че ако те спрат да си платиш ДДС на тая сума.

 

1 hour ago, Moonland said:

В Амстердал никой нищо няма да го пита, тъй като е транзит. Но има умерен шанс да бъде привикан (особено сега преди празниците) на изход в София, където реално би имало проблем, ако въобще.

 

Аз говорех само за изхода на терминал 2, където единствено могат да те питат имаш ли нещо за деклариране, ако ти видят тага на багажа, че пише първо AMS после SOF. Минимален шанс да питат и в повечето случаи дори няма стоящ служител, като полета идва от ЕС. Ако пък питат, аз бих казал, че нямам нищо. Вече ако тогава решат да ти направят проверка си плащаш и си готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми не функционират по принцип баш така нещата :) Летя редовно през Амстердам, но истината е, че без значение от къде идваш, особено преди празниците, на л. София са на щрек за хора с повечко багаж и цивилизован вид [emoji1]

Естествено че питат и обикновено нещата се разминават с това, ако отговорите ти им вдъхнат доверие. НО ако те дръпнат на проверка и си мислиш, че ще мине “ееей, верно че нося и един айфон, бЕх забравил” - жестоко се лъжеш :) няма само да си платиш ами ще отнесеш солидна глоба.

Не знам по регламент в БГ как е - в други държави следва глоба и изземане на продукта веднъж щом си излъгал, че нямаш нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми да ама като е подарък е малко куцо :(

На мен половината ми удоволствие от подаръци е да скъсам девствната ципа на опаковката [emoji5]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момци продавам 7+ 128гб с още година и малко гаранция към Теленор... Някой ако иска...

Редактирано от TiL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 hours ago, Moonland said:

 

Еми не функционират по принцип баш така нещата :) Летя редовно през Амстердам, но истината е, че без значение от къде идваш, особено преди празниците, на л. София са на щрек за хора с повечко багаж и цивилизован вид emoji1.png

 

Колкото по-цивилизован вид имаш, толкова по-малко вероятно е да те спрат :)

Носил съм и телефони и друга техника - никога не е имало проблем.

За 1 телефон, който на всичкото отгоре ще е подарък - едва ли някой ще се занимава.

На летище софия повече се интересуват от други стоки, а дали ще платиш 100-200 лева ддс и мито - боли ги фара...

 

Единствено бих сложил телефона в ръчния си багаж, за да не стане грешка с чекирания...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...