Jump to content

Някой ползва ли сушилна...? Споделете мнение ...!


Recommended Posts

и аз имам две бройки :rolleyes:

но .. нали се сещаш , че не бих ти казал точно това .. просто ей така .

явно педиатрите мислят доста различно ..

защото това което споменах като плюс .. са думи точно на педиатър ..

та тя ми каза , че температурата в сушилнята убива бактериите ..

говорим за бактерии които са по дрехите .. а те не са малко ..

тя ми препоръча да си купя сушилня .. затощо дребосъците беха постоянно с бактериални инфекции ..

освен мъжо й да е бил дистрибутор на такива съшилни .. друга логика не виждам ..

аз до колкото съм виждал .. нямам в къщи такава .. но съм ползвал преди време ..

сушилнята буквално опича дрехите ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 52
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Накратко -- забрави да я държиш в килер, особено близо до детската стая -- влага и шум в изобилие.

Накрая -- за мен (също с 2 деца), сушилнята е задължителен уред, голяма глезотия. Но трябва да се ползва умно и правилно.

Ето защо казах, че искам да пишат хора, които имат опит с дадената техника. Е щом няма да е в килера, ще търсим друго място за разположение на уреда. Благодаря за съвета.

Все пак да питам - в килера имам възможност да сложа вентилатор, от тези които се поставят за бани и тоалетни - с клапа, т.е. имам комин нагоре в самото помещение. Мисля, че на времето са го слагали точно там - при нужда от котел. Ако сложа такъв вентилатор и го пускам, когато сушилната работи предполагам, че ще може да засмуква топлия въздух и отделяната влага. Какво ти е мнението Бат' Пешо?

Редактирано от MrD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да се включа и аз подкрепям марката Канди като колегата по нагоре.

- Имаме такава пералня със сушилня. Само да кажа нещо навсякъде пишат клас А клас А, ама дръжки.

Тествахме 4-5 пъти (за месеца) пускахме сушилнята след пералнята има някаква комбинирана програма и после тока бум 50-60лв отгоре. Не се лъжете от икономичността. Най - добре лятото си ги сушете на просторче :)

- Другото нещо доста доволни сме, вярно мачка дрехите, но за целта жената взе една парна станция или там каквото се казва на филипс, глади силно с пара.

Дрехите се оправят за секунди.

- Колкото до комбинирани уреди, по бързо се износва, по - малка функционалност има от колкото по отделно уредите. Ако не дай си боже повреди носи и сушилня и пералня на ремонт.

Съвет, ако имаш място за двата уреда по добре два.

Редактирано от mas_ter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема на сушилните е, че захабяват дрехите, много по-бързо.

Представете си триене, плат в плат на сухо.Та за това.

Смаляването, става само при некачествени тъкани или такива, които не са предназначени за сушилня.

Абсолютно е така !

Аз позвах whirlpool и хич не съм доволна.

Ужасно захабява и смалява дрехите.

Ако се спазват указанията на етикетите, май все ще е празна. На много малко дрехи пише, че може да се сушат.

Сега ползвам сушилня марка "Яка кака" - празна стая, два сушилника, духалка, леко отворен прозорец и всичко е 6 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползваме сушилня от 3г и най-големия плюс е, че зимата дрехите не миришат на цигански катун след двудневен престой на простора. Иначе взехме втора употреба Miele-кондензационна и сме много доволни. А за сметката на тока -не се повишава много. И другия страничен ефект е че произвежда дестилирана вода- около литър на един цикъл. Другия фактор е на колко оборота центрофугира пералнята-нашата е на 1400 и после цикъла на сушене е по кратък. Старата беше 500об и после сушилнята ги сушеше един час отгоре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да се включа и аз подкрепям марката Канди като колегата по нагоре.

Предложете конкретни модели. че то като гледам има доста от тях. Днес ходих и си харесах едно AEG - пък и колкото да са четирицифрени сумите. Иначе и Gorenje са си в сметките само, че разбрах, че техните модели са доста стари, т.е. за последните 2-3 години не са вадили нови, с изключени на една коята е за перална машина и се контролира от нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едно AEG - пък и колкото да са четирицифрени сумите. Иначе и Gorenje са си в сметките

Това са марките на що-годе разумни цени. Candy и Indesit отдавна не са това което бяха. Колегите и аз визираме стари "железни" модели.

Ако имаш яка пачка марките са Miele и Bauknecht, но цената е меко казано шокираща. :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш яка пачка марките са Miele и Bauknecht, но цената е меко казано шокираща. :flehan:

КОКО,

човек, те хората за толкова пари си купуват коли втора ръка :flehan: и после разправят, че са на по 70 000 км, карани от баба и дядо в Германия :hilezh: . Все пак трябва да се действа разумно. Хареса ми едно моделче на AEG, ще се разтърся още малко и ще се мятам в джаза, което не означава, че не съм отворен за нови идеи и предложения.

Ето за това говоря:

http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09061231

Дали това моделче е новичко /като година на производство/ и надежно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Miele-кондензационна и сме много доволни. А за сметката на тока -не се повишава много.

И аз глас за комбинирана Miele - едно време имахме такава - страшна машина и много помагаше зимата. Ама й се пре*а програматора след н - годишно ползване. Влага и т.н.- не сме усетили (беше в помещение ок. 10 кв.м.

Не съм гледал дали съществува още тая марка и кой стои зад нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър вентилатор в килера ще ти свърши чудесна работа. Гледай колко кубични метра (м3) на час му е дебита.

За ориентир в моята баня вентилатора е 750 м3/ч :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе и Gorenje са си в сметките само, че разбрах, че техните модели са доста стари, т.е. за последните 2-3 години не са вадили нови, с изключени на една коята е за перална машина и се контролира от нея.

За пореден път се убедих, че това което става в нашата държава си е пълен цирк. Ходих къде ли и не по магазините за бяла техника, звънях дори и на официалния дистрибутор на Gorenje за България и всеки ти повтаря едно и също - нямат нови модели. Хванах се и намерих новият каталог на Gorenje за 2010 година, където всичко е под Идеята - Simplicity. От там се разрових из руските сайтове и готово, че дори ги има в някой от българските такива, пример:

http://www.tehnos.com.ua/index.php?categoryID=802

http://www.techno-mix.com/SUSHILNI-MASHINI...JE-D-6-SYB.html

Та сега ще търся отнякъде да се сдобия с такава от новите Gorenje Simplicity.

Това е сайта на Gorenje.bg, където под Simplicity няма и една сушилна.

http://www.gorenje.bg/gorenje_simplicity

Поздрави

Редактирано от MrD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Нека се включат само колеги имащи опит в дадената тема, не искам да се спами излишно /поне историята помни много такива случаи/. Ако някой има наблюдение над друга марка, която е сполучлива за сушилна - Да казва.

...

Аз мога да споделя моя опит - за домакински уреди ползвам само Miele и Kueppersbusch и не бих ги сменил с нищо друго. Пробвал съм сушилни на други марки - не стават за нищо. От по-ниският клас само перилната техника на Сименс се справя да извади нещо що-годе читаво (и то само най-скъпите им модели).

Опитът, който мога да споделя е от комбинация пералня + сушилня на Миле. Два уреда, никога не бих си взел 2 в 1. Чарът е, че си имат връзка с интерфейсен кабел. Пералнята "говори" по него на сушилнята всичко необходимо, дори я пали като запривършва програмата. Сушилнята пък вече знае каква програма да използва (задава си същата програма, на каквато са прани дрехите) и от теб се иска само да преместиш дрехите и да натиснеш "Старт". Никога не съм имал какъвто и да е проблем, както и никога не е вадила измачкани дрехи. Минусът е, че са скъпи. Но си заслужават всяка стотинка.

За уредите от Технополис/Техномаркет нямам идея - тези магазини гледам да ги заобикалям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да споделя моя опит - за домакински уреди ползвам само Miele и Kueppersbusch и не бих ги сменил с нищо друго. Пробвал съм сушилни на други марки - не стават за нищо. От по-ниският клас само перилната техника на Сименс се справя да извади нещо що-годе читаво (и то само най-скъпите им модели).

Това в смисъл, че Miele и другото, перат по-добре ли? Или, че са по-здрави?

На мен лично работата с Miele, ми прилича на тази с Loewe или Metz.

Стари лаври за много пари.

Все пак не говорим за космически технологии. Перални са това. Дрехи перат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GO w 485 D е модела на Кандито, принципно може да пере 5 кила и суши 5 кила. Гледахме да е равномерно та хем като сложиш да переш пусле му задаваш и да суши толкова и така.

Иначе има опция за 8 кила да пере, но рядко е претоварваме така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това в смисъл, че Miele и другото, перат по-добре ли? Или, че са по-здрави?

На мен лично работата с Miele, ми прилича на тази с Loewe или Metz.

Стари лаври за много пари.

Все пак не говорим за космически технологии. Перални са това. Дрехи перат.

Тук изобщо, ама изобщо не си прав. Точно от теб не очаквах този типичен безсмислен отговор.

Да, то и Лада е кола, Дачия също. Няма космически технологии. Що не караш ВАЗ2101?

Ако наистина питаш сериозно (в което се съмнявам) ще ти отговоря, но...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не караш ВАЗ2101?

Алекс, колкото и да се присмиваш моя приятел Славик имаше Лада с "разпилен" мотор почти 200 коня същата баба Лада.

Гарантирам ти че си Умрел на първите стотина метра и дори много след тях. Нямаш шансове. :gut::respekt:

Славика до такава степен беше превъртял, че Баба Лада я караше с метанол!!!! :bia:

Тогава имаше парички! :lol: :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериозно питам.
Ок, ето най-важното.

Това са уреди, които са проектирани и произведени за безпроблемна работа с (поне) 20 годишен жизнен цикъл.

Хардуерът в тях няма нищо общо с този в уред за 500 лв. Ама нищо общо.

Използват професионални мотори, лагери и уплътнения. Същите, които се монтират в професионален клас перилна техника. И 24/7 да върти му е все тая - остатъчният им ресурс е умопомрачителен.

Всичко в тези уреди е мислено и премисляно. Дори повече от колкото можем да си представим. Всичко (буквално всичко) си е на мястото и работи точно както трябва. Още с първия допир до тях го разбираш.

Работят абсолютно безшумно и без вибрации. На 1600 rpm центрофуга се чуват едва доловимо и то ако си до уреда.

Перат/сушат невероятно добре. Дрехите ти изглеждат винаги като нови. НЕ захабяват дрехите. Но тези го могат наистина!

Логиката на управление им е бетон. С нищо не можеш да ги изненадаш. За всичко е помислено. Прекалил си с препарата - никакъв проблем, ще махнат излишното к-во, ще си сложат едно пълнене в повече и ще те информират за това. Или пък не си сложил достатъчно препарат - ще те подсетят. Много дрехи си им сложил - ще те помолят да извадиш излишните. Или пък ако имаш желание да си изпереш само чорапите, ще те попитат дали нямаш температура... шегувам се, де.

Програмите им наистина правят това, за което са предназначени.

Барабанът, тип "пчелна пита" на Миеле е гениален. Само който не го е ползвал, той не го е оценил.

Имат единственото правилно работещо разпознаване на типа тъкани и автоматичен избор на най-подходящият начин за тяхното пране/сушене спрямо редица параметри, включително и разтегливост (!). Повярвай ми, ако я оставиш сама да се оправя, ще е по-добре, отколкото ти да и обясняваш какво точно переш.

С други думи - просто работят наистина както трябва, изпират по недостижим за другите начин, щадят изключително много дрехите и имат огромен ресурс. Ако носиш качествени дрехи, които не струват малко, качествената пералня е повече от задължителна. Това обикновено е уред "for a life". A, и изглеждат много добре. Красиви и стилни са. Секси е да чуеш респектиращото щракване на капака и после да видиш мазно-усилващото се диодно осветление на барабана и светването на предния панел. Добре, де, нищо секси няма в това, но звучи все едно отваря шлюз на реактор на Аец Козлодуй. Респектира.

Ако си чувал онзи виц за чукчите... който завършва със:

- ... Северен елен виждал ли си?

- Да...

- Е, няма нищо общо...

А, и на последно място, но не и по значение - ако имаш под ръка инфраред на комп-а, можеш да им ъпдейтваш "акъла". Това никога не съм го пробвал и нямам идея дали и как се случва.

Редактирано от =Alex=
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

O.K. застъпваме четири основни пункта при които Miele е над конкуренцията:

1. Цялостно усещане за качество (проектиране, вложени материали и изработка).

Съгласен съм без да съм имал допир до марката.

2. Дълговечност - според самите Miele, техните перални гарантират до 45% повече,

безпроблемно ползване, като работни часове.

10 000 часа за Miele и 6500 часа за неназованата конкуренция.

Вероятно става въпрос за висок клас AEG/Electrolux, Siemes,Bosch или нещо подобно.

Ако едната струва 2500 Е (всъщност колко струва?) то би следвало да извадим 45% и

получаваме 1375 Е срещу ок 900 Е.

Разликата става поносима.Но не е и малка.

Тук съм на кантар, имайки предвид глобализираното производство и гаранцията

от 5 години за по-евтиния уред.

3. Запазване на тъканите.

Попрочетох за т.нар. барабан "пчелна пита", вероятно върши работа.

Но смятам, че използването на подходящи и качествени детергенти би било,

много по-полезно в тази насока.

Също така, не бива да се забравя, че дрехите се захабяват, много повече по време на носене,

(търкане в седалки, от връхни дрехи, търкане една в друга, слънце, дъжд и т.н.).

Истински скъпите дрехи ги давам на химическо чистене, за останалите ми е все тая.

И без това ми омръзват, много преди да са се захабили.

Та тук не съм особено съгласен.

4. Разпознаването на тъканите.

Ами, не се сещам как ще стане. Поне не, и на що-годе прецизно ниво.

Такова, че да свърши работа.

Освен, ако Хорейшо и Грисъм, не са си спретнали по една лаборатория вътре.

Та за мен резултата е равен.

Като клоня към варианта висок клас на друга реномирана марка.

Може би ще трябва да си взема Miele, пък да видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 000 часа за Miele и 6500 часа за неназованата конкуренция.

Вероятно става въпрос за висок клас AEG/Electrolux, Siemes,Bosch или нещо подобно.

Не зная как ги калкулира тези часове. Това, което Миле пишат навсякъде, вкл. и в книжката е, че уредите им са проектирани за мин. 20 год. безпроблемно ползване.

Не ми е известно някога тази (семейна) компания да е имала каквото и да е общо с изброените марки. Миле просто правят най-добрите перални машини вече 100 години. И това не може да им се отрече.

Ако едната струва 2500 Е (всъщност колко струва?) то би следвало да извадим 45% и

получаваме 1375 Е срещу ок 900 Е.

Разликата става поносима.Но не е и малка.

Тук съм на кантар, имайки предвид глобализираното производство и гаранцията

от 5 години за по-евтиния уред.

Миле се произвежда само в Германия, като, ако се вярва на маркетинговата им комуникация - ползват само немски доставчици. Това е една от малкото компании, при които глобализацията на производството не важи все още. Това може и да си има минуси. А това, че някой давал 5 години гаранция няма никакво значение. При моите родители имаме Миле, модел на точно 22 години. Тази пролет му беше сменен маншона. Майка го скъса. И това му беше. Като дойде техника да го сменя, го гледаше с такова страхопочитание и обясняваше как такива уреди само те можели да правят. Помолих го да го прегледа основно и ако има нещо друго, да го сменяме. Всичко си беше абсолютно в нормите. Аз лично уважавам такива компании, имащи смелостта да направят такава техника. Просто ги оценявам. Друг е въпроса, че може този уред да ти е омръзнал 200 пъти за този период, или жената да иска "розовото" Кенди, щото е фешън.
Та за мен резултата е равен.

Като клоня към варианта висок клас на друга реномирана марка.

Може би ще трябва да си взема Miele, пък да видим.

Аз не те карам да си купуваш Миле. А и ти не казваш с какво го сравняваш. Просто който търси най-добрата машина за пране си купува техен уред и забравя. Сигурен съм, че ако си вземеш висок клас Сименс, със сигурност няма да ти изкара дрехите мръсни. Но вечно ще те е яд, че не си дал още някой лев и не си взел Миле. :hilezh:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг е въпроса, че може този уред да ти е омръзнал 200 пъти за този период, или жената да иска "розовото" Кенди, щото е фешън.

Аз направих тази глупост. :hilezh:

Имах прахосмукачка Миле - перфектна, обаче беше малко със старомоден дизайн и снизходително :hilezh: я подарих на комшийката.

Оттогава купувам все "топмодели" :) , последно Бош, но нямат нищо общо с тази.

А комшийката още ме възхвалява за подаръка :(

Извинявам се за отклонението, но тази марка ми е много любима.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ползвам само Miele и Kueppersbusch и не бих ги сменил с нищо друго

За Миле си прав, но Кюперсбуш много дефекти дават напследък. В смисъл, че започнаха да се развалят колкото другите.

А цените им знаеш какви са . . .

Имах прахосмукачка Миле - перфектна

Леле, леле, и яките каки ли започнаха за чистят и да перат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам пералня най-обикновен индезит и бачка вече 16та година без намек за нередност! Тва с "еди коя си марка е върха" беше до преди 20 години. Сега всичко е шир потреба. Мое мнение.

Добре, кво им е на тия комбинирани уреди например?

http://www.electron.bg/product_info.php?cP...roducts_id=7568

http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09012860

Какво не е наред, че са толко евтини? Ще се чупят ли? Мачкат ли? Защо да ги пренебрегваме?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...