Jump to content

Нано отопление


Recommended Posts

ЗДРАВЕЙТЕ !!!

От извесно време си търся средство за отопление. бях се насочил към климатик до като не чух за това чудо.

ето за какво иде реч:http://www.greenhousesystems.eu/DistribuciaiMontaji.html

ако някой има стаж с това нека да сподели мнение и наблюдение вижда ми се надежно това чудо.

Редактирано от Wizi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се струва, че тези неща не са за отопление, а за забавление. 100W или 200W ! Няма начин нещо с такава мощност да стопли стая. Най-много ако имаш куче може да го сложиш да спи на една такава картина, та поне на него да му е топло. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Когато напрежението премине през сребърния и меден проводник се възбуждат нано-частиците, в резултат на което се получава инфрачервено лъчение." :rolleyes:

"Страдащите от алергии ще са доволни от липсата на циркулация на въздуха, прах и сухота, които се причиняват от другите отоплителни системи."

Б*х тез възбудени разгорещени стоватови нано частици... :)

Редактирано от Veselin Milev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се струва, че тези неща не са за отопление, а за забавление. 100W или 200W ! Няма начин нещо с такава мощност да стопли стая. Най-много ако имаш куче може да го сложиш да спи на една такава картина, та поне на него да му е топло. :rolleyes:

ами погледни квадратите за който отговаря едно такова чудо

2.5,5 и 10 квадрата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е някакво "модерно" подово отопление. Харчи като обикновена печка. 100-200 Вата на Квадратен метър.

Никакво чудо няма. И нищо общо с климатиците. :mukkies:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЗ не съм казал че има.

просто за сега това според мен е единствената алтернатива на климатика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е алтернатива.

Това е проста печка. Климатикът работи на друг принцип, с много по-високо КПД.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали знаете но отоплителите на ток са два вида:

климатици и всички останали. Нано, мано, котли,дрън-дрън, всичко това са видове ПЕЧКИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сметката е ясна. Ще плаща за топло на всеки вложен киловат. Като за печка.

Нищо особено не са тези котли освен че са компактни.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Климатиците ги наричат още "термопомпи". Външното тяло усвоява температура (енергия) от околният (външен) въздух и вътрешното тяло я отдава в помещението. За момента по икономичен вариант няма. Плащаш 25% от това което получаваш.

Редактирано от Chapai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел в Банско си направи в къщата отопление подобно на климатик, тоест външното тяло е на климатик, по някакъв начин стопля радиаторите. До колкото ми е известно в България само една фирма го прави това и има по малко от 100 такива инсталации. Най хубавото е че за цялата зима на Банско беше платил 350 лв ток не на месец а за целия зимен сезон.Когато не е бил в къщи ми каза че го гласи на 22 градуса и един час преди да се прибере примерно автоматично си го настройва за 30 градуса. В къщата е живяно през цялата зима и парното не е спирано, всички крушки са диодни и енергоспестяващи и т.н. И аз не вярвах но ми показа тока за няколко месеца. Има и лоша новина разбирасе инсталацията му струваше 9000лв с работа с радиатори с този климатик или и аз не знам какво е от-до . Апартамента представлява 2 стаи+ кухня и мезонет голяма стая. Ако имаш интерес мога да го питам за телефон за връзка стази фирма. Аз с кеф бих си направил нещо такова на вилата но нямам 10к лв :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирал съм ГАЛАН-турбо ВУЛКАН-25 миналата зима в една къща.Това нещо е много малко трифазно е ,25кв.

Има на изхода и входа датчици за температура и електрониката си идва с него.Водата е разтвор на някакъв химикал който си идва пак с котела.Слага се и помпа и накрая това нещо върши страхотна работа.Къщата е на два етажа и сигурно има 140квадрата разгъната площ. В упътването пише че електрониката подържа някаква работна температура и електронно управлява тока и работата на реотаните.Работи много добре и хората нямат оплаквания,поне не са се обадили досега.За харчене на ток незная и няма как да ги питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всеки отоплителен уред, дето не е на принципа на термопомпата има две новини - лоша и добра:

Лошата е, че си плащаш всеки всеки киловатчас произведена топлина по текущите цени на ДКЕВР.

Добрата е, че КПД-то на нагревателите е 100%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Термопомпа та термопомпа.Тя работи най добре когато имаме колкото се може по постоянна температура на изпарителя.Пример-кладенец и слагате вътре изпарителя.Може и река с щогоде добър дебит и изпарителя го монтирате вътре,може и в язовир или езеро.Те тогава гледайте какво е жега.Имам такова направено в едно село - кладенец на който водата му изтича целогодишно.Използвана е една руска машина разчаркована за да стане като кондензатора е серпентина която толи вода и воала котел.Оттам нататък се сещате че вече е парно с около 55-60градуса вода,а въздуха за охлаждане на компресора се обдухва в нещо като предверие.Този образ има и други чудатости в къщата си като с фотоволтаици си захранва компютър плазма и друга техника.Луд човек има излишни пари и какво ли не му идва на ум да прави има и други начинания ама това е друга тема.Хайде със здраве.Колегата vangnay е много прав.Няма как да се заобиколи термодинамиката.Как ли не съм мъчил ама нестава.Всичко се свежда до използване максимално на вложената енергия т.е. по малко загуби/КПД по голямо/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте,

Нано отоплението си е много точно, ако спазваш правилата за монтаж.

Не трябва да се използва по-малко от 50% нано фолио от отопляемата квадратура, а изолационната подложка - 100%. Ниe си монтирахме такова отопление и инвестицията ни излезе около 1200-1300 лв за апартамент от 105кв.м, а сметките за ток са по-малки от тези когато се отоплявахме с климатици. Много по-доволни сме.Използвахме софийска фирма - сайтът им е www.multithermsystems.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...