Jump to content

Климатици


Recommended Posts

.. ами така .. по същество , писна ми от камина , печки и прочие .. искам да си закупя 2-3 климатика , ще се ползват само и единствено през зимният период за отопление , всеки в отделна стая .. всяка около 25кв/м . търси се максимално съотношение икономия на енергия/надеждност/ КПД/цена .. приемам всякакви съвети . ще се слагат на двуетажна къща със сравнително добра изолация . поздрави и мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към момента най-добро съотношение цена-качество-ефективност държи Фуджитсуто LGC. Вземи си 12-ки. Нямат и 100 лв разлика с 9-ката. Ако и ги монтират като хората, мисля че ще си доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към момента най-добро съотношение цена-качество-ефективност държи Фуджитсуто LGC.

Проблемът им е, че са много шумни за вкъщи. А и серията LGC с доста ниски параметри и за 25м2 в къща 12-ката ще замръзва при ниски температури.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

25м2 в къща 12-ката ще замръзва при ниски температури.

:respekt:

Знаеш ли кой климатик не замръзва зимата когато е под 0 гр.?

Редактирано от Evgeni K.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо ти е писнало от камини?

Продават се автоматизирани пелетни камини с водна риза.

Според мен една такава ще сгрее всяко едно помещение доста по-добре от всеки климатик.

3-та зима ще караме с такава камина.

Даже в момента съм я "подкладил" :)

Горивото се продава в найлонови чували по 15-20 кг.

От 1 тон пелети остава пепел около 10-12 кг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове от 8 години съм с Панасоници, инвертори и не са замръзвали никога. Отоплявам се изцяло с тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове от 8 години съм с Панасоници, инвертори и не са замръзвали никога. Отоплявам се изцяло с тях

Аз от 2+ години една 12-ка и две 9-ки Панасоници - топлят супер и в най-студените дни. Топло, чисто, икономично ...

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh:

Знаеш ли кой климатик не замръзва зимата когато е под 0 гр.?

Всеки средностатистически климатик, който е правилно оразмерен.

12LGC е нисък клас климатик, с параметри на "девятка". Минимумът за тази квадратура е 12LD.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки средностатистически климатик, който е правилно оразмерен.

12LGC е нисък клас климатик, с параметри на "девятка". Минимумът за тази квадратура е 12LD.

Не. Само неработещият климатик не замръзва под 0та. Всички климатици си замръзват, кой повече, кой по-малко, всички си имат алгоритам за дефрост кой от кой по-различен.

Ти с тази 12LD направо утрепа рибата. Даже да вземе да сложи една Нокриа.....или не даже 2 нокрии.

12lgc e нисък клас???? А Хаера или мидеята какъв са? Ултра-мега-супер нисък ли???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

''12LGC е нисък клас климатик, с параметри на "девятка"''.Охлаждаща мощностkW3.4 ( 0.9-4.2)Отоплителна мощностkW4.0 ( 0.9-6.5 )Енергиен коефицент COPW/W4.12 Шум вътрешно тялоdB21Шум външно тялоdB45 Дебит на въздухаm³/h750 :hilezh::lol::hilezh: -единствения му параметър на 9ка е разхода на енергия :) хиперинверторите ги оставяме те са друг клас

Редактирано от pacofazomera
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки с критериите си.

Погледнах сайта на Булклима, дали все пак не пиша някоя глупост. С няколко думи:

- LGC е най-ниската серия на Фуджитсу;

- Вътрешното тяло е с 2кг по-леко от вътрешните тела на другите серии;

- Също и външното;

- 9LD е със същата максимална мощност (но е по-вероятно да я постигне, предвид по-големите топлообменници).

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве ей. Я погледни пак. 09LD има по-голяма мощност, от 12 LGC. LD е с далеч по-голяма мощност, но и цена.Аз защо ти казвам, че 12LD за 25 кв. и то с изолации и дограма е прекалено голям. И това, че LGC е ниския клас на фуджитсу, изобщо не го прави нисък клас климатик - прави разлика, недей да заблуждаваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам аналогично на това питане с леката подробност, че го взимам за вилата, където сме петък-събота-неделя. Кучи студ е, а ми трябва машина, която като ида в петък следобед, да стопли за няколко часа 1 или 2 не големи стаи (сумарно горе-долу 25 кв.м.)..

Само дето не ме интересува разхода на енергия и не държа да е клас АА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LD е с далеч по-голяма мощност, но и цена.Аз защо ти казвам, че 12LD за 25 кв. и то с изолации и дограма е прекалено голям.

Нали не пропускаш фактът, че говорим за къща във Варна?

Какво печелим, като сложим по-евтин климатик и после му помагаме с печка или камина.

Имаме в офиса 12-ка (не помня дали е ЛД или ЛГ, но беше над 2000лв по-миналата година) и при голям студ за да затопли 16-17м2 стая доста често стои в режим дефрост.

На познати няколкото ЛГЦ-та при по-голям студ изобщо не тръгват.

От друга страна в къщи отоплявам 30м2 с 10-ка Тошиба. Изводът е, че "изолация и дограма" нищо не значи - просто много фактори трябва да се вземат предвид, когато се избира климатикът. И като сложиш "грешен" климатик, разбираш, че факторът "цена" не е трябвало да бъде на първо място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На познати няколкото ЛГЦ-та при по-голям студ изобщо не тръгват :rolleyes: моя пък тръгва на -15 а при -23 успяваше да поддържа 24 градуса в стая около 20 квадрата.влажността на въздуха влияе сериозно на работата .в мъгливо студено време обезскрежава доста често

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам аналогично на това питане с леката подробност, че го взимам за вилата, където сме петък-събота-неделя. Кучи студ е, а ми трябва машина, която като ида в петък следобед, да стопли за няколко часа 1 или 2 не големи стаи (сумарно горе-долу 25 кв.м.)..

Ако имаш интернет на вилата си направи дистанционно пускане на климатиците през интернет. Аз например в зависимост от температурите си пускам дистанционно климатиците на вилата 1 ден преди да отида. Друго е като влезнеш и да те лъхне топлина :) .

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш интернет на вилата си направи дистанционно пускане на климатиците през интернет.

По-скоро с GSM контролерче.

А може и с GPRS модем, ама много хай-тек ще стане :2gunsfiring_v1:

А и не са много климатиците с 10/100Мб порт:snipersmilie:

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През интернет става сравнително лесно - с web интерфейс ги управляваш през 220В . Просто трябва да си нагласил предварително климатиците на желаната температура и да ги изключиш при прибиране в София обратно от у-вото (не от дистанционното :2gunsfiring_v1: ), което ги командва. Така при следващото включване тръгват с последно зададените настройки. При мен работи безотказно :snipersmilie: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ти е изпълнителното устройство? Така нареченото "уеб реле".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...