Jump to content

Aуди Kупе


Recommended Posts

здравейте, колеги . имам един въпрос , как мога да си махна мокета за да го изпера , и какво ще ми е необходимо по махането. питам защото ми омръзна да чакам някои да ми го махне , и само да обещават, и за пореден път се убеждавам , че човек трябва да разчита най - вече на себе си. колата е ауди купе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре с перяща прахосмукачка. По-бързо ще изсъхне и ще стане добре. Друг вариант е да я закараш в автомивка.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре с перяща прахосмукачка. По-бързо ще изсъхне и ще стане добре. Друг вариант е да я закараш в автомивка.

и аз и мислях за автомивка , но предпочитам сама да си го изпера, а и да си я измия и под мокета. за това искам да знам каква е процедурата на вадене за да си направя сметката дали ще мога и сама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да го свалиш без да го режеш трябва да се свали таблото защото влиза под парното. Поне при мен беше така :bia:

Подобре си го изпери на колата или ако ще го сваляш може би ще е по лесно да го цепнеш на тунела отпред под средната конзола.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежке, май не сте наясно с какво се захващате и какво преставлява този мокет...Това не е като мокета у вас, където трябва да вдигнете масата и да го изкарате на терасата или пред блока за да го изперете...Тва чудо трябва да се разглоби половината автомобил за да се извади и отделно под мокета има 2-3 сантиметра дунапрен залепен за него. Ако ви се свалят, прагове, седалки, средната конзола и т.н. ще помагаме... Ако все още смятате , че това е по силите ви дерзайте !

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аууу много сложно стана май :bia: ясно защо на никои не му се занимава, аз просто исках да и направя основно почистване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм го вадил(мокета) да го пера.Хич да не е има си разглобяване,както писа колегата по-горе.Обаче пък после става супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм го вадил(мокета) да го пера.Хич да не е има си разглобяване,както писа колегата по-горе.Обаче пък после става супер.

ами на мен май не ми е по силите , а пък и наоколо не виждам кадърни хора които биха помогнали. хората като теб , които могат все са на километри :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми отне три дни цялата процедура.Един ден имаше разглобяване и пране.И тъй като бях извадил всичко от купето,свалих и таблото,за да сменя радиаторчето на парното и да си претапицирам клапите.Втория ден събирах арматурното табло.И на третия ден след обяд колата беше в движение.Иначе седя разглобена в гаража.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами на мен май не ми е по силите , а пък и наоколо не виждам кадърни хора които биха помогнали. хората като теб , които могат все са на километри ;)

Колежке, със сигурност има хора - мъже и дами, които биха помогнали за много работи по една кола но това.....е меко казано престараване!:D проблемът в операцията е, че при фабричната сглобка първо е застлан мокета - на места той е залепен за купето и е офирмен допълнително с изолация, за да не се нагъне впоследствие! Това, което вие искате е да се разглоби практически цялото купе!:D И не само това - да се разкачат всевъзможни кабели, устройства и т.н.!:zustimm: Колегата от долният пост е имал късмет, че при прането мокетът не се е свил, иначе няма монтиране после! Послушайте колегата и си го изперете на място с перяща прахосмукачака! резултатът е добър!:D Успех!;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен грешка не се получи.Мокета не се сви и сега си седи доволно в колата.Не знам като се изпере на място дали после няма да мирише на спарени та....ци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С перяща прахосмукачка няма проблеми, освен всичко друго изсъхва почти веднага и ухае приятно - лично съм го тествал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е страхотна,но сега определено не е подходящото време.На моя му трябваха два дни за да исъхне и то в жегите.

Иначе после е чудничко :hilezh:

А за да се достигне до желания ефект първо колата трябва да изглежда така:

dsc00685i.jpg

dsc00688u.jpg

Ако това не те притеснява действай,но послушай колегите и си смени и радиатора на парното."Ще си на една ръка разтояние" :hilezh:

Ако не,си вземи един флакон Вениш(пяна) също върши добра работа,ама пада търкане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе колеги на дунапрена отдолу как може да му се придаде по-приятна миризма? От влага или незнам какво мизизмата на свежо и ново отдавна е изчезнала. Същото важи и за седалките предполагам. Прави ми впечатление, че когато се усеща по-влажно времето миризмата е по-кофти в колата....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако го изпереш с перяща прахосмукачка ще замирише на препарата, който ползваш. Аз например като нанеса препарата с прахосмукачката го оставям да поседи 30-40мин. После го изсмуквам с прахосмукачката и целия салон замирисва супер. По същия начин си пера и седалките, просто ако са много захабени/замърсени трябва по-силен препарат.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:nein: утре започва махането, не ме притенява как ще изглежда няколко дни тя така или иначе ще си седи в гаража, важен ще е крайния резултат. ще ви го съобщя като е готова.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успех. Никога не се отказвай от желание и мечти. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега в студеното дали ще стане работата?

Моя мокет го прах лятото свален с перяща прахосмукачка, не останах доволен изобщо. Отгоре е супер, ама явно има някакъв водоустойчив слой и дунапрена отдолу реално не се пере. Освен ако и той не се мине с прахосмукачката и то внимателно, че се отлепя ако се пренапрегнеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен грешка не се получи.Мокета не се сви и сега си седи доволно в колата.Не знам като се изпере на място дали после няма да мирише на спарени та....ци.

не колега, не мирише! :dance: освен ако някой не си остави вмирисанитета...ци или някоя вмирисана риба след прането!:dance: Ако беше така, автомобилите в Германия, които по правило се чистят минимум 2 пъти в годината щяха да пристигат тук като газенвагени! :hilezh:

Лично аз не виждам смисък да се разваля нещо фабрично, за да се види какво има под мокета! и макр и д аразполагам с много свободно време, бих го употребил за някя външа профилактика или ремонт, а не за вътрешнодизайнерски решения!:bia: Но това е въпрос на избор....!:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито!

сега по чорапки ли влизаш вътре!?

днес да :hilezh: много искам и за напред да си остане така чистичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...