Jump to content

ШЕСТВИЕ на Ауди Клуб България


RED-AUDI

Recommended Posts

  • Отговори 577
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз съм се занимавал с подобни организационни мероприятия, не в България за съжаление, което веднага подсказва, че не бива да съм мерило, отдавна беше - 2004 г. в Унгария, но все си мисля, че ако бройката за автомобилите участници беше предварително завишена - да речем 100 автомобила, имаше два варианта:

Първи - отказ от страна на МВР. В този случай вече можеше да се лавира и да се каже, ОК идваме точен брой автомобили, ако щете и с цитирани ДК№, понеже щяхме да имаме предварителна яснота!

Втори - получаваме одобрение! Ако дойдат 100 - отлично! Ако не дойдат 100, а 30 - "форсмажорни" обстоятелства например...

Не го приемайте като упрек, пак ви казвам! Повечето хора знаят, че съм ЗА тази кауза от самото й начало, когато тя беше само една тема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ще изглеждаме като случайни минувачи дошли на събитието, което не мисля беше целта.

Аз за това за да не прилича на случайна сбирка на приятели предложих по-горе като стигнем с колите пред БНБ всеки от нас да запали по една свещичка в знак на съпричастност ама мнението ми остана без коментар. И аз започвам да имам някакво чувство, че ще си паркираме част от колоната пред БНБ ще излезнем от колите и ще се гледаме като Киеци един друг, ще си кажем две три приказки ако има медий ще даде някой най-много едно кратко интервю което разбира се ще бъде излъчено по-възможност в най-късната емислияи то може би в неделя когато има най-малко зрителска аудитория, след което всеки ще си яхне кой каручката кой метрото кой трамвая и така ще приключи шествието. Дайте поне нещо показно да направим като стигнем пред БНБ. Нека организаторите да помислят върху идеята според мен не е лоша.

Втори - получаваме одобрение! Ако дойдат 100 - отлично! Ако не дойдат 100, а 30 - "форсмажорни" обстоятелства например...

Ради е прав. Може би ще е необходимо да уведомим органите на реда за така наречените форсмажорни обстоятелства при което не можем да определим точна бройка на присъстващите автомобили. Като гледам интереса и от другите автофоруми може и доста каляски да се съберат което ще доведе до допълнително объркване в организацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, МОЛЯ ДА НЯМА СВЕЩИЧКИ!!!!

Нашият знак на съпричастност е това да бъдем там :respekt: ! Свещите носят още много други послания... А освен тома се очаква хубав, слънчев ден, в който запалената свещ ще е доста ...неконтрастна. Имам и още много доводи това да не се случи.

Ради, няма как 100 автомобила да се движат едновременно, чисто физически. Даже и да получим зелена светлина до ул. Любен Каравелов, - от там колоната ни гарантирано ще е разкъсана.

Затова и вариантът за НАД 100 автомобила шествие е само да спазваме ЗДП и да се придвижваме на "светофарни" порции.

Иначе нали си представяш мощна скоростна отсечка като бул. България със зелена светлина и как ще концентрира 100 автомобила на митинг, чакащи да влязат в ул. Любен Каравелов. Немислимо е, та ако ще и да е в най-мъртивя час на столичното движение.

Точно за това драма няма. Уточнено е всичко, мероприятието да протече максимално прецизно и без неприятни инциденти. Координацията ни със СДВР и КАТ е на супер ниво, за което още веднъж мога да благодаря на инспектор ТОСЕВ от СДВР :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение че по Бул. България се движат по двойки колите и на НДК се изтеглят по 1 и при зелена вълна за нас ... мисля че проблем няма да има ! Но както кажат от СДВР

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам да ни оставят на тия "светофарни" порции. Според мен на всяко кръстовище ще регулират движението до изнасянето на цялата колона. Колкото по-бързо мине една колона през центъра и стигне крайната си точка, толкова по-малко проблеми за движението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се утре най-късно да се да са ясни правилата за подреждане и придвижване.Дано има вариант да се освободят места на паркинга пред БНБ и да не се допуска паркиране за 2 часа от полицията.Мисля че всяка кола от шествието трябва да има отличителен знак ,иначе левия завой на раковска ще бъде позволен замо за ескорта.

На предния капак например, формат А4 надпис АКБ-SOS БИБИ .

Много проблеми които трябва да се решат, за да получим максимума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен полицията която ще е там нищо няма да каже, и те са хора и те знаят кво е ако недай си боже се случи нещо такова с някое тяхно дете.Аз мисля че даже ще имаме и тяхната подкрепа

Мисля, че надценяваш нашенското ченге. това няма да са следователи, а прости КАТ-аджии. Те ще ни съдействат само ако им обещаем процент от събраното за Биляна. И биха го взели без угризения. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съжалявам че не мога да дойда :respekt:

имам една молба

някои ще прави ли снимки

да могат да видят тези които не могат да дойдат

как е преминало шествието :)

единствано мога да ви подкрепям духом в инициативата :(

успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не си прав, Тони, въпреки че КАТ-аджиите наистина са способни на подобно нещо.

Според мен е редно да се организира кутия за дарения, пък била тя и непрозрачна. Ако е в доверени ръце не мисля, че някой би злоупотребил с такова нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че надценяваш нашенското ченге. това няма да са следователи, а прости КАТ-аджии. Те ще ни съдействат само ако им обещаем процент от събраното за Биляна. И биха го взели без угризения. :respekt:

Според мен изобщо не си прав! Спомням си шествието в подкрепа на българските медици в Либия. КАТ свърши превъзходна работа тагава, вярвам, че и сега ще е същото! Това с процента изобщо няма да го коментирам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искате аз мога да взема от кметството на село една от тези кутии,в които се слагат бюлетините при гласуване.....незнам дали е подходяща....вие кажете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Това с процента изобщо няма да го коментирам :respekt:

Повярвай ми, има такива хора сред тях. :)

Шествието за медиците беше от национален характер, все пак, тук сме регионално самоинициативни мишоци за тях, да не говорим, че всеки ден някой прави протести (например от БАН или студентите) и се опасявам, че на нашето шествие ще се мери с идентичен аршин!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой направили ли дарителска кутия или не? За сега мога само от кутия за принтерна хартия добре облепена да направя, нямам друга възможност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз току що говорих с кмета на село,той ще ми даде урната за бюлетините,лека,прозрачна-мисля,че е подходяща.

Заминавам след малко да я взема.

Галя обаче спомена, че трябва да е облепена и да има печат.Ради имаш ли идея ти дали можеш да свършиш работа?

Редактирано от vasilenna_7577
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повярвай ми, има такива хора сред тях. :respekt:

Шествието за медиците беше от национален характер, все пак, тук сме регионално самоинициативни мишоци за тях, да не говорим, че всеки ден някой прави протести (например от БАН или студентите) и се опасявам, че на нашето шествие ще се мери с идентичен аршин!

и е нормално .. въпреки благотворителната цел .

щото едно такова мероприятие автоматично значи ,

че някой от управляващите нещо не прави както трябва .

уж на всеки му се полага здравно обслужване ,

а излиза , че не е така .. щото няма пари или щото някой си бърка в носа ..

вместо да задейства процедура .

поне аз така ги виждам нещата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да съставя констативен протокол ли искате? Едва ли някой ще се усъмни в някого по отношение посегателство над събраната сума. Все пак...

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:steinigung: Браво за кутията. АКО МОЖЕ ВСЕКИ ДА СИ ПРИНТИРА СТИКЕРА ЗА БИЛЯНА И ДА ГО ЗАЛЕПИ НА КОЛАТА СИ !!! ИМА ГО ПО НАЗАД В ТЕМАТА!!!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам намерение да дойда с другия автомобил от VAG - Passat.

Въпреки, че съм по-активен във vwclub.bg се познавам с няколко страхотни човека от тук, а и смятам, че марката на автомобила и познанствата във форумите трябва да са последни критерии.

С удоволствие се присъединявам към благородната кауза и с надежда пускам няколко SMS-а за Биби.

До неделя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да съставя констативен протокол ли искате? Едва ли някой ще се усъмни в някого по отношение посегателсто над събраната сума. Все пак...

Незнам...не разбирам от тези неща-признавам.Просто прочетох че:

Кутията за дарения има следните изисквания:

- да е прозрачна;

- да е здраво запечатана и затворена от всичките й страни;

- да й бъдат сложени ленти с печати;

За това питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, права си, това и на мен ми се върти в главата, но честно казано си мисля, че печатът би следвало да е на организатора (АКБ) ... ако има такъв, а като дружество би следвало да има. Но това е неформално мероприятие, не е задължително да изпадаме в чак такива формалности. Поне така си мисля! Смятам, че е достатъчно достоверно, ако събраните пари се преброят пред всички нас и се преведат по банковата сметка. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...