Jump to content

Insignia OPC vs А3 1.8Т


Recommended Posts

Голямо чудене и маене стана пак,дори и да казват че е сток тоя Хлопел няма как да се разбере дали е истина или не докато не се пуснете,пък и какво значение има нали ще се пуснете за кеф.Миналата седмица имаше подобни гонки на летището край село Поройна Първомайско,само че в ролята на по-леката кола на предно беше Опела,а именно Опел Кадет ц20не турбо на 1бар. срещу Audi RS6 5.0 V10 700к.с. с чип на SKN на летящ старт от 100км/ч и Audi RS6 4.2 bi-turbo(също със големи съмнения че е чипосан) на старт от място.Нямаше подобни кандърдисвания,питахме момчето иска ли да се пусне с първата РС6-ца от летящ и прие без дори да пита колко коня е,с другото РС6 пак така викаме му "нали знаеш че е куатро и ще ти скочи много на старта" отговора беше "ако ще и 8х8 да е нали го правим за кеф за какво сме се събрали" ей това за мен е мъжка приказка,без хъката мъката,заставаш на чертата и каквото стане.

Ето и самите гонки:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 693
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

пропускаш някои много важни моменти...откакто ми седи темата във форумчето им, съм им трън в очите на тея, така и не изкараха нищо срещу мен, докато не се обади тая със инсигнията...така че не ми прави сравнения с които и да било, тук ситуацията е много различна!!! Нямам никакво намерения да им правя кефа на тия като се нареждам с много по-силни от мен опели и после да злорадстват! И въобще не става въпрос за кеф, а за нещо много повече!

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро според мен се излагаш с тия доводи. Ти си знаеш най-добре ...на твое място никога не бих повдигал темата и след тва да давам на заден щот разбираш ли бих паднал и т.н . Сега даваш основание да ти се смеят с глас ако четат от хлопел форума, дрисна от един опел каран от жена :hilezh: И ако паднеш кво голяма работа най-много да те амбицира да минеш към некъв next stage както и да е де твоя си работа....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата ми е че искам гонки с опели ДО 250 коня, не до 350 или 400...надявам се разбирaш разликата...Пък кой от кво е дриснал, айде да не коментираме...аз ако не искам да се пускам с предполагаема 325+ коня инсигния оная май не иска да се пуска с А3 което я има, я няма 250 коня

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуснахте ли се с тоя опел?

Аз предлагам всеки на един лист да запише данните си 0-100, 0-160 и 100-200 и да ги дадем на Жорката, пък той да прецени с кой да се пуска. Пък виж може някой още на хартия да го бие.

Жорка стига си намира оправдания да не се пускаш. Аз ако имах време и с моя кошник 2 тона ще се пусна ей тъй за тръпката. Даже няколко пъти ще се пусна и накрая ще отида при келеша да ми сложи чип та да се вкарам у филм и жената да ми вика всяка вечер, че ако счупя колата много бой ще ям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... дрисна от един опел каран от жена :hilezh: ...

Само дет точно този опел в сравнение с неговата кошница е 102548 пъти по-кола. А пък дали ще падне опела... много важно. Тва е все едно да се интересуваш живо, че нЕкъв скрапер В3-ка /ама барната/ е бЕгалА, примерно S6 /4F/, щот който и да бие, едното си остава кола, а другото прилича на кола ама малко. :multi:

п.п. Преди да се говори къФ опел е това, що не фанете да се поинтересувате кво е окачването на този опел, кво е неговото 4х4, а и от факта че една кола за да е добра и бърза, не е необходимо само да е силна на правата, щот точно този модел А3 с малко по-здрав мотор, почти не може да завива при по-висока скорост. :flipoff:

Редактирано от IVO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах някъде да се говори кое е по-кола , кое по-си струва и тн . Спори се - коя кола ускорява по-бързо и тва е .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах някъде да се говори кое е по-кола , кое по-си струва и тн . Спори се - коя кола ускорява по-бързо и тва е .

Тва че не си разбрал е видно и на теб не ти е за първи път... ами попрочети, щот аз нЕкво пренебрежение усетих в постовете. А както се вижда няма да разберем коя ускорява по-бързо. :hilezh:

А иначе Опел не е ауди и никога няма да бъде, но точно този опел и точно тва ауди... дори ти може да се сетиш. Поне пробвай, няма да боли... много. :flipoff:

Редактирано от IVO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пренебрежение ако го е имало е било в мойте постове и то не в смистъл кое е по кола, а кое е по бързо!Не съм видял некъде Жорката да казва че А3-то е по кола от Инсигнията....Както и да е, очакваме резултати от евентуални съревнования...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се хаби..... :hilezh:

За някои хора съотношението кг/к.с. нищо не значи.

Аз бях поствал от този сайт и в друга тема,но както и да е.

Аз съм на предно,1420кг с мен и 285 коня на гумите.

Ако ще и 370 коне да е тази Инсиния ще я размажа на доускорение, да речем 60-270

Митю дава времена на М5 Е39 ,а аз макар и с малко го бия,така че повече няма какво да коментирам тая тема.

Дано мацката се навие на всякакви дисциплини да пробваме,че като я разтегна,после пишещите глупости да се осъзнаят.

Момче стегни се малко и стига ръсихте глупости!Направих си труда да прочета 11 страници пълни простотии-главно от тебе и момчето с БМВ-то.Не те познавам,но от тази тема ми изглейдаш доста голям ама само пред компютъра.В началото пишеше,че ще я препарираш мацката с много на старт от място,после се поосети и призна,че от място няма да стана ама от летящ от 60,80-100 до 250 си я утрепал.Да браво направил си си колата върви за 1.8,ама разлика от 1.8 до 2.8 ще има голяма дори ако ОПЦ-то е сток,камо ли ако си мисли че ще я догонваш на висока скорост.Ще имаш един проблем казва се липса на литрова мощ.А за изхвърлянето ти,че препарираш всякакви атмосферни опел браво бе то това като да земеш на дете близалката,пробвай и турбинираните -пернишката астра,Андрю видях че си писал,че се познавата,можеш също и да се пробваш срещу атмосферната Вектра на Зендера(София) или на Ангел(София) астрата,преди да я разглобил и да я продаде на части.А не да си бил някой безизвестен морски гларус незнаико дали кара ХЕ или някое НЕ и после да се биев в гърдите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момче стегни се малко и стига ръсихте глупости!Направих си труда да прочета 11 страници пълни простотии-главно от тебе и момчето с БМВ-то.Не те познавам,но от тази тема ми изглейдаш доста голям ама само пред компютъра.В началото пишеше,че ще я препарираш мацката с много на старт от място,после се поосети и призна,че от място няма да стана ама от летящ от 60,80-100 до 250 си я утрепал.Да браво направил си си колата върви за 1.8,ама разлика от 1.8 до 2.8 ще има голяма дори ако ОПЦ-то е сток,камо ли ако си мисли че ще я догонваш на висока скорост.Ще имаш един проблем казва се липса на литрова мощ.А за изхвърлянето ти,че препарираш всякакви атмосферни опел браво бе то това като да земеш на дете близалката,пробвай и турбинираните -пернишката астра,Андрю видях че си писал,че се познавата,можеш също и да се пробваш срещу атмосферната Вектра на Зендера(София) или на Ангел(София) астрата,преди да я разглобил и да я продаде на части.А не да си бил някой безизвестен морски гларус незнаико дали кара ХЕ или някое НЕ и после да се биев в гърдите.

Я ми покажи къде съм написал,че от място ще я препарирам.....

Написах на летящ....

Вместо да се правиш на вери опън прочети в опел форума как дадоха задна и се насраха.

Пиша им вече 5 пъти и нищо,само на Жоро скачат.

И изобщо не съм клавиятурна мишка,има доста хора ,които могат да го потвърдят.

Надявам се , че ще се пуснем с ОПЦто и като и направя 2 тира най-малко от 60-260 ще ти пратя клипа за спомен

Виж ся,тука не говорим за разпоретини от по 800 кила и 300+ коне,говорим за Инсиния ОПЦ.

Колата ми е семейна ,а не изтърбушена цялата.Ясно е , че няма как да бия изброените от теб ,но мога да видя с колко ще падна ,което за мен не е проблем,ама май за ръжди като теб е.

Литрова мощ :):lol::flipoff: Вземи виж ей
клип и после говори. Всъщност

това е моят вагон-ресторант ,който в случая е със 150 кила багаж и трима човека. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за изхвърлянето ти,че препарираш всякакви атмосферни опел браво бе

А сега ти се спри и ми покажи къде съм написал ,че ще препарирам всякакви атмосферни хлопели.

Научи се да четеш и не създавай излишно напрежение :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивчо, глупостите мойто момче ги пишеш ти, щото си поредния "хаберлия" как върви туй ОПЦ невероятното!Ако ти се занимава, разгледай форума, пуснал съм достатъчно клипове на ускорение на мойта кола, отделно съм се пускал с дооооста различни коли и съм пределно наясно кое как върви!За да ги казвам тия неща, значи са така!Таз Инсигния от летящ ще мре брутално, до колкото километра може да вдигне, щото и на максимална нема шанс да ми се опре, а на Цецо колата е дори малко по силна от мойта от 50 до 150, та си прави изводите...Отделно, Цецо макар и да не умее да стартира още, колата му има реално замерване на 400м, което ОПЦ-то и с 5 чипа не може да постигне, та престанете с опелджийските тъпни и като не ви отърва реалността да ходим да се гоним с най бързите опели в БГ :flipoff::hilezh: Иначе аз съм готов и на 400м да и подам биноклите, не съм се отказвал от нито един вид старт!

п.п. а и пичага, като говориш за литрова мощност, вземи се осведоми първо кое колко коня е и тогава ми говори за 1.8, 2.8, 5.8 и ала бала...

Редактирано от mityo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sky, не си смучи тъпотии от пръстите, не си оригинален! Няколко пъти писах че ще се пусна, само ти не разбра... Преди малко се върнах от пътуване. чакам хубаво време за да направим старта...така съм писал. за съжаление обачe това съм го писал преди няколко дни, а до момента отговор нямам...та ако няма гонка, няма да е заради мен, а или заради времето или заради другата страна!

Гледам почнаха да се заяждат собствениците на кораби...на мен много ми харесват А8-те a и са 100 пъти по-коли от вашите, ама...

никъде не е ставало въпрос коя кола е по-кола!

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нещо се разберете,свиркай,аз мисля, че до утре най-късно ще си взема колата и вечер съм онлайн за старт,а го дават към 19 градуса тези дни и ще е сухо :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гонката ще е най-вероятно през деня...вечерно време като беше сухо по принцип, само от влажността която идва вечер и прави асфалта хлъзгав, не можех да тръгна както трябва...а сега както e мокро, изобщо няма да мога да тръгна...ти си даже по-зависим от мен от сцеплението. така че гонката трябва да е през деня като е сухо.

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момче стегни се малко и стига ръсихте глупости!Направих си труда да прочета 11 страници пълни простотии-главно от тебе и момчето с БМВ-то.Не те познавам,но от тази тема ми изглейдаш доста голям ама само пред компютъра.В началото пишеше,че ще я препарираш мацката с много на старт от място,после се поосети и призна,че от място няма да стана ама от летящ от 60,80-100 до 250 си я утрепал.Да браво направил си си колата върви за 1.8,ама разлика от 1.8 до 2.8 ще има голяма дори ако ОПЦ-то е сток,камо ли ако си мисли че ще я догонваш на висока скорост.Ще имаш един проблем казва се липса на литрова мощ.А за изхвърлянето ти,че препарираш всякакви атмосферни опел браво бе то това като да земеш на дете близалката,пробвай и турбинираните -пернишката астра,Андрю видях че си писал,че се познавата,можеш също и да се пробваш срещу атмосферната Вектра на Зендера(София) или на Ангел(София) астрата,преди да я разглобил и да я продаде на части.А не да си бил някой безизвестен морски гларус незнаико дали кара ХЕ или някое НЕ и после да се биев в гърдите.

Пич, ти така ме зарадва-едно пожелание ще ти кажа-Ела си обратно на земята, че сред облаците може да пипнеш някоя пневмония, понеже колко и да ти е бърз Опела нея няма да я надбяга. Понеже от как почна тая тема се зачетох и в бургаското опел форумче и националното, та приятелю припадал съм от смях-там е пълно с рацери с Вектри А 1.6 дето насират де що има Ауди и Фолксваген... Ми то нема лошо, нека се забавляват, ама поне да се уверят, че е другия знае, че се гонят, щото днес за ташака с Поло 1.0 2Ф с 45 коня, една такава Вектра не и се вярваше понеже е 1.6 пълна инжекция. Но то едно е да имаш лека кола, дето сама се олекотява и друго е да имаш лека кола дето от как е купена преди повече от 12 години, не е мръднала... Аре сравнявай коли дето имат поне допирна точка, щото да си опелджия не значи да мразиш другите, а да си обичаш твойта марка. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Гледам почнаха да се заяждат собствениците на кораби...

Не ве, никой не злобее, повечето от тези с корабите когато бяха малки и дребни и те имаха А3-ки. Та знаят за кво иде реч. :rolleyes:

Иначе успех с опела, че ако те разтрият не ми се мисли... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз съм 183 см и 125 кила, на тва ако му викаш малък и дребен :rolleyes: ...моите наблюдения върху големите коли и собственицитве им са обратните на това което ти твърдиш...Повече забелязвам дребни да карат големи коли, отколкото едри. :)

И друго да ти кажа, тва че една кола е голяма като габарити, не значи че вътре е просторна..пример BMW 5 2007, пък за 3-та серия не ми се говори...та като седнах в 5-та и опрях в колоната...сложили едно широко барче между седалките, а шофьора наврян в стъклото. :hilezh: Иначе много готин дизаин има, ама на мен ми е изключително неудобна такава кола....два дена пътувам с Peugeot 206...тая кола въпреки малките си външни размери, вътре е учудващо просторна за мен, жена ми и кучето(25кила) легнало в краката и, и със сигурност е по-просторна от аЛдито ми, нищо че е само 3,8 m. vs 4,15 m.

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лимузините вече ги правят , всичко да е по-теб .

Например А8 - супер широка средна колона , но като седнеш вътре всичко е по теб и се чувстваш супер удобно , нищо че нямаш 1 метър да си мяташ краката наляво-надясно . На някой може да му е странно , но мен ми харесва .

ПС: който иска игрище си взема ван или бус .

Редактирано от acho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на мен точно това дето ти му казваш "по теб", адски ме дразни, да съм хванaт като в клетка, да опирам навсякъде и да не мога да си направя проветрение на ташаците даже. :hilezh: Най-просторната кола в която съм се качвал е Ford Galaxy...въпреки габаритите ми, се почувствах като джудже вътре. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре бе Жорка , тогава как се чувстваш в А3ката или тя е по-просторна от Е60 .

да съм хванaт като в клетка

- по точно като във фотьойл

да опирам навсякъде

-по точно да се облягаш навсякъде

да не мога да си направя проветрение на ташаците даже

-за тази работа се грижи климатроника и вентилацията на седалките :)

А за Галаксито , виждаш ли как познавам на къде биеш :rolleyes: Аз пък да кажа за ГМС Вентура - макар да е по-широко от еС класа , бих избрал второто :)

Редактирано от acho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям твърдението на Жоро за усещането в БМВ-тата. Става въпрос за това ,което и той каза, че централната конзола и барче при БМВ са по-широки от при ауди, за сметка на разтоянието от седалката към вратите. Ако си карал досега ауди и се качиш в БМВ това веднага се чувства. Е ,поне при 5-та серия е така. Пробвал съм.

Колкото до А3, вътре си е точно колкото А4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, на някои може да не му се вярва, но А3 ми е по-удобна от бмв 5 2007.

не съм мерил с рулетка колко е просторно А3 и А4, но мисля че са еднакви както каза вертер. Независимо че клоня към просторните коли, в които може да си кръстосаш краката ако искаш, не се виждам в близките години дори с комби, кво да говорим зa ваноподобно. :)

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, на някои може да не му се вярва, но А3 ми е по-удобна от бмв 5 2007.

Е ти щом си 1.83см на 125кг. значи си дебел(знам понеже в 10ти клас бях 1.85 на 125кг :D) то хубаво колите са направени за всякви хора... обаче при обиколка на бедрото(едното) 70-80см. няма как да ти е удобно... не знам как ти е удобно в А3ката... защото на мен в А4(б5) няма значение на коя седалка съм все ми е тясно. В А6 (Ц4) ми е добре... така че или отслабни или си купи нещо такова, за да можеш честно да кажеш, че ти е удобно :D Като си 100кг.(леко наднормено за ръста ти) няма да имаш проблеми и в 1ва серия... :)

И все пак темата не беше ли за някви други неща :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...