Jump to content

Полиране на джанти...


чоко

Recommended Posts

Колеги от скоро се захванах с едни джанти ,тоест моите имаха много забележки ,лака се люпеше много.

имаха много следи от надрано по бордююри..използват се много видове шкурки докато станат както трябва

джантите изглеждат все едно хромирани...показвам снимка на джантата преди да започнем да я правиме..

021507440.jpg

тука вече след операцията

021507174.jpg

021507179.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 97
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

не нямат лак.ако се запичатат с лак..малко потъмняват,и лака започава да се беели,не държи на полираното

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е станало колега!Сега ако вмъкнеш и 2 реда с какво и как си го правил,ще съм благодарен! :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето и резултата от другата джанта..за два дена една джанта си става перфектно...

яко търкане..но сега времето е влажно и бавно се сваля лака..

021538684.jpg

021538687.jpg

021538686.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това е раздел "направи сам". Би трябвало да обясниш как се прави, процедури, материали, някоя снимчица от процеса на работа да сложиш... Така все едно се хвалиш "вижте ме какво направих...", а може и да не си го правил ти :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това е раздел "направи сам". Би трябвало да обясниш как се прави, процедури, материали, някоя снимчица от процеса на работа да сложиш... Така все едно се хвалиш "вижте ме какво направих...", а може и да не си го правил ти :)

Ееее,той колегата,да не е клюкарка :lol:

П.П. Иначе джантите са станали супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее,той колегата,да не е клюкарка :)

П.П. Иначе джантите са станали супер.

Още в началото на темата го попитахме колегата какво и как го е използвал за да се получи,обаче май той иска да се похвали само :hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нищо работа е-трябват ламелни дискови шкурки от номер 180 за началото и големите деруги и нагоре се редуват шкурки с номера до 2000 като при последните ефекта от полиране е налице и се продължава с кече на диск и шлайф паста-от марките TURTLE,SHELL,или руска зелена на цвят калъп ГОИ.Машинките трябва да са бързооборотни и могат да бъдат дрелка с гумен диск за поставяне на кръгчета шкурки,малък ъглошлайф с диск за шкурки или ламелни дискове шкурки.Наистина се изисква търпение....Накрая след пастите се обезмасляват с титан вайс или талк на памучно кече.Това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само с лак няма ли да стане, примерно много тънък безцветен?

Ами първо ефектът се приглушава и второ бояджии са ми казвали, че после лакът падал. То този проблем го има и в оригинален вид на джантата, "леко" като ги "пипне" гумаджия още при монтажа....

Ако се остави така както ги е направил колегата се поддържат много трудно, ако изобщо се поддържат. Чел съм, че трябва след всяко миене (мокрене) да се почистват и периодично да се третират със защитна паста. И никакви химически автомивки....

Всъщност това ми го казаха и хората от адреса по-долу.

Хвала на колегата за труда. На мен ми искаха 500лв да ми ги направят така. Аз естествено отказах, веднага след като разбрах как трябва да ги поддържам. Стори ми се мисия невъзможна.....

Ето тук ги правят така

Колеги, мойте са от тоз тип:

Дали ефектът ще е същия ?

Виж линкът ,който съм пуснал и разгледай снимките на него. Има точно като твоята джанта. Ефекта е същия !

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука един обяснява howto, след което казва че просто трябва да ги пазим от сол

http://www.pajalle.com/howto.php?id=002〈=en

Epilogue: Remember to take care your polished wheels. Polished aluminium without any surface treatment needs constant attention. Watch out for salt (they put that on roads during wintertime here in Finland), and store the wheels (when not used) in a dry place.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука един обяснява howto, след което казва че просто трябва да ги пазим от сол

http://www.pajalle.com/howto.php?id=002〈=en

Да, без защита са си уязвими. Според мен и котленият камък във водата ще остави петна.

Аз затова се отказах. Колко ли ще ги опазя....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги нямаше ме цял ден ,и затова не ви отговорих ,значи и аз ги попитах тези в пловдив,казаха ми за 18цола джанти полиране цена-500лв

викам си ужас ,решихме с един познат да опитаме ,тои ми каза какво да направя и аз започнах..

Стъпки:

1.Сваляш боята/лака с (ремовал или paint remover)

2.Шкуриш до 2000-2500 шкурка

3.Полираш със РУСКАТА паста "ГОИ".

4.Правиш последно предпазно покритие на алуминия от корозия със съответна паста.

пазиш от явтомивките да не се мият с безконтактно,и на месец два се минават с една паста на СОНАКС.

в тубичка която струва 6лв..

ами това е искат много търкане всичко се прави на ръка,не става да се въртят на колата ,защото аз не полирам бордове

а цялата джанта..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги в фолксваген форума има една ГОЛЯЯЯМА тема точно за полиране на джанти знам че е мн трудно и след няколко месеца така да се каже алумуния се окислява но все пак някой ако иска да си ги направи мога да намеря човек който се занимава с това нещо и не мисля че ще вземе много пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето как беха джантите много зле,карах ги точно 20дни ,и ги свалих защото си имаха много забележки..

021507434.jpg

021552803.jpg

021552805.jpg

и това е ефекта от полирането,,но си иска поддържане както каза колега по горе//

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това е раздел "направи сам". Би трябвало да обясниш как се прави, процедури, материали, някоя снимчица от процеса на работа да сложиш... Така все едно се хвалиш "вижте ме какво направих...", а може и да не си го правил ти :)

Май колегата показва на вторите снимки джантите,когато са били нови, а на първите снимки показва как са поразени с времето

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи търкаш със шкурки първо сухи после водни до 2000 после отиваш във бриколаж продава се полиращ комплект който съдържа две кечета и два вида пасти струва към 18лв.Търкаш здраво със дрелката и се кефиш на ефекта докато не започне алуминия да потъмнява и да съжаляваш че си го направил.Лака пожълтява и пада и не е удачен.Казвам го защото съм полирал доста по сложни детайли от джанти.Все пак може да потърсиш пастите на вюрт те също са много добри като колегата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи търкаш със шкурки първо сухи после водни до 2000 после отиваш във бриколаж продава се полиращ комплект който съдържа две кечета и два вида пасти струва към 18лв.Търкаш здраво със дрелката и се кефиш на ефекта докато не започне алуминия да потъмнява и да съжаляваш че си го направил.Лака пожълтява и пада и не е удачен.Казвам го защото съм полирал доста по сложни детайли от джанти.Все пак може да потърсиш пастите на вюрт те също са много добри като колегата

колега , не съм много съгласен с тебе по повод това че после полираните джанти ще потъмнеят. казвам го от лични набюдения върху моите джанти , които са с полирани бордове от повече от година и половина и не са мръднали . до сега съм ги излъсквал само 2 пъти , като се има в предвид че единия път една мацка на една автомивка където ми мият колата ги напръска с безконтактно и затова се наложи излъскването им. иначе има паста за поддържане блясъка на полираните и хромирани детайли. НАЙ-ВАЖНОТО Е ЗА ПОЛИРАНИЯ АЛУМИНИЙ ДА НЕ СЕ ОБРАБОТВА С ПРЕПАРАТИ КАКВИТО СА БЕЗКОНТАКТНО И ДРУГИ ТАКИВА. ИНАЧЕ КОЛАТА СИ Я МИЯ РЕДОВНО ПО АВТОМИВКИТЕ , НО ИМ КАЗВАМ САМО С АВТОШАМПОАН ДА Я МИЯТ . това е от мене . имам и други елементи по колата които са полирани и те не са мръднали , но все пак трябва да се пазят , а който си държи на колата няма да я осере и ще си я пази както трябва :flehan: . поздрави на всички които искат да си правят полирани детайли по колата :flehan:

Редактирано от nipema
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...