Jump to content

Audi пожела лека нощ на Mercedes-Benz


kokosf

Recommended Posts

  • Отговори 134
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Много добра реклама, стила ми харесва.

Преди с бмв майтапите бяха страхотни.

Дано продължат в същия дух. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази реклама според мен ще има точно обратния ефект.

Много грешно са избрали с кого да се заяждат :)

Не мисля, че се заяждат. Просто се целят в друг сегмент от платежоспособните купувачи, както съм написал в първия си пост! :unsure:

Предполагам колегите са забелязали, че къщата беше със старовремска архитектура и скъпи класически мебели, а не стъклен дом с екстравагантни мебели. Това е много хитро измислено.

На мен също дизайна на Мерцала ми допада повче, но вече чукнах 46 години и явно имам други виждания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази реклама според мен ще има точно обратния ефект.

Много грешно са избрали с кого да се заяждат :)

Може би трябваше да се заядат с Дача или Фят :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коко, не е до ЕГН.

Тук повечето хора коментират дизайна. А въпросът при дизайна е все едно да има жена, която да се харесва на всички мъже. Няма как да стане. Все нещо ще те дразни.

Лично на мен новата S класа е невероятен автомобил. Правихме тест драйв (1 уикенд) на S 500 4 Matic от Балкан Стар. Хем "стария" мотор - V8 5.5 388 кс. Бях потресен от разхода на тази кола, като се има предвид, че е атмосферка. 4 човека се разходихме до Пазарджик със средна скорост отиване и връщане 140 км/ч. Даде 10 на 100. В София навсякъде кикдаун не качи над 18 по борд, за деня. Отплеснах се.

За А8 винаги е имало клиенти. Сега просто от Ауди искат да привлекат още такива и да постигнат по-големи продажби. Всеки иска това, но ...

Да кажеш "Лека нощ" на S класа си трябва доста кураж. Последната реклама на Мерцедес е много семпла - 125 години иновации.

Но както каза и Влади и аз съм далеч от притежаването както на А8, така и на S класа.

Просто се опитвам да бъда реалист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на мен мисълта ми беше, че тази реклама не е подплатена с факти, ама грам. Т'ва, че А8 има по-голям телевизор и изваждащи се колонки, не значи, че е по-модерно.

Точно S-класата винаги е била носител на най-новите технологии и дори в момента по нищо не отстъпва на А8, хем че е модел на 6 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерцедеса първо е по- красив от Аудито...

:) вярно е...

и съвсем, не съм съгласен, че Ауди A8 може да пожелае Лека на Мърк S...

П.П. знам в какъв форум сме, но нека не сме и коне с капаци... :hilezh:

Редактирано от ИСО
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам за кво се пените по повод селската мечта ,даже Шумахер рече че са много консервативни!Те самите си го признават,средната възраст на собствениците на Mercedes в Америка е над 60г.

Мислили ли сте защо са им толкова големи копчетата....?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би трябваше да се заядат с Дача или Фят :birthday:

А може би не трябваше да се заяждат с никой :unsure:

Не виждам за кво се пените по повод селската мечта ,даже Шумахер рече че са много консервативни!Те самите си го признават,средната възраст на собствениците на Mercedes в Америка е над 60г.

Мислили ли сте защо са им толкова големи копчетата....?

А ти да не мислиш , че клиентите на А8 са 25 годишни ? Вярно е че БМВ и Ауди имат по-млад дух , но все пак когато се говори за лимузина , се смята че човка ще се вози и тогава критериите са други ... Имиджа на пръво място ... комфорта на второ а Мерца води убедително в това отношение.

Не отричам А8 , но поне да не правят такива нагли реклами , не случайно подобен род заядлици са забранени като реклама на много места .

ПС:2008ма или 2009та бяха продадени повече еС класи , отколкото А8ци и БМВ 7ци , взети заедно .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен рекламата ми харесва. За мен МБ концептуално е със "стар" имидж. Определено споделям прякора "Беемвето на пенсионера". На млад и енергичен човек МБ не му отива. Определено аудито изглежда по-динамично, по-модерно, по-технократско, по-съвремено... и още много по!

+1 Тия банални вече фрази за 2-те марки коли и еталони залукс се толко протъркаха че им е време да изчезват и точно това се опитват Ауди да направят, докато другите марки мишкуват... Ауди се опитват да променят вижданията в автомобилния свят за много неща. И да и А8-ците не се карат от 25 годишни( за разлика от България), но със сигурност средната възраст е по-ниска при Ауди сравнение с Мерц. Да нека не бъдем коне с капаци, сигурен съм че почти никой от тук не отрича качествата на S class, но хайде стига с заучените фрази за мерц... Ауди в последните години набира огромна скорост в правилната посока и само хора, които живеят в миналия век могат да го отричат това...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не правят такива нагли реклами

Ачка, аз смятам, че е крайно време да звъннеш на някой от къмършъл отдела в AUDI AG и да им се скараш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може би не трябваше да се заяждат с никой :lol:

А ти да не мислиш , че клиентите на А8 са 25 годишни ? Вярно е че БМВ и Ауди имат по-млад дух , но все пак когато се говори за лимузина , се смята че човка ще се вози и тогава критериите са други ... Имиджа на пръво място ... комфорта на второ а Мерца води убедително в това отношение.

Не отричам А8 , но поне да не правят такива нагли реклами , не случайно подобен род заядлици са забранени като реклама на много места .

ПС:2008ма или 2009та бяха продадени повече еС класи , отколкото А8ци и БМВ 7ци , взети заедно .

От къде ги изкарваш тези данни за продажбите.Чети и направи малко ъпдейт.Цитирам ти официално:"Since March 2010, BMW is the best-selling luxury vehicle manufacturer by sales, ahead of rivals Audi AG (NSU.XE) and Daimler AG's (DAI.XE) Mercedes-Benz marque."Жалко,че и в този форум има хора,които още не са разбрали,че AUDI отдавна отвя "легендата" Mercedes.А иначе рекламата е супер и показва кой е ЛИДЕРА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В България през 2010 г. пазарен лидер в сегмента F/G е Серия 7 на БМВ, избран от 41 клиенти, следват S-класата на "Мерцедес" (36) и "Ауди А8" (16).

:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На "БеМеВето на пенсионера" аз отдавна съм му пожелал "Лека нощ"! Винаги, когато чуя мерцедес, първата ми асоциация е 124ка широката лайсна :lol: За S-Klass може и да нямам пари, но ако имах, нямаше да ги дам за МБ! Какъвто и да е. Аре Лека нощ :lol: :lol:

Редактирано от corso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пишат се мнения без въобще да се четат предходните!

Аз, адаша (Diesel Power) и Влади(Sinister) се изказхме ясно, но явно сме некадърни да ни разберат. :)

Още утре да им звънне и са му приготвили подарък комплект абсолютно оригинални предни накладки на фирмата Simmer с печат на VAG! :lol::lol:

100 пъти да им го кажеш, те си знаят едно и също :lol:

В цялата задушевна обстановка, най ми допада acho филмовия критик и човека сайтмерилка, колко компетентно и колоритно се изказва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само искам да направя едно уточнение, S-ката е модел от 2006г, за разлика от А8-цата(2010). А относно новата 7-ца на бмв е по добра от аудито. Много глупава и лицемерна реклама бих казъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизайна на Мерцала е изискан и елегантен, а на Аудито е по-скоро като за любителите на екстремалните усещания. Някак си хищнически изглежда.

Според мен и двата дизайна са удачни и преследват различен кръг купувачи с тлъсти банкови сметки.

Дори богатите имат коренно различни интереси и разбирания.

И от дизайна и от рекламата ми се струва, че Ауди се целят в сегмента на новозабогателите първенюта и екстремалисти, а Мерцедеса е за по-консерватвните купувачи.

Всеки си търси своите купувачи.

Повечето от нас гледат,малко от тях обаче виждат :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия банални вече фрази за 2-те марки коли и еталони залукс се толко протъркаха че им е време да изчезват и точно това се опитват Ауди да направят, докато другите марки мишкуват...

За 2та вида коли - да , банална е и тъпа , но каквото и да си говорим по комфорт еС класата си е самотна на върха ...

От къде ги изкарваш тези данни за продажбите.Чети и направи малко ъпдейт.Цитирам ти официално:"Since March 2010, BMW is the best-selling luxury vehicle manufacturer by sales, ahead of rivals Audi AG (NSU.XE) and Daimler AG's (DAI.XE) Mercedes-Benz marque."Жалко,че и в този форум има хора,които още не са разбрали,че AUDI отдавна отвя "легендата" Mercedes.А иначе рекламата е супер и показва кой е ЛИДЕРА.

Я виж първо какво си написал - лукшори клас , не значи 7ца и А8 а производителя , като цяло и освен това ти казах 2008 или 2009та а не 2010 :hilezh:

Още утре да им звънне и са му приготвили подарък комплект абсолютно оригинални предни накладки на фирмата Simmer с печат на VAG!

Коко - признавам , че ти си човека , който с накладки ще спаси света - няма друга причина , те толкова да са ти в устата :bia: И междудругото - скоро ще минавам в другия лагер , така че не ми се ходи във ВАГ :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много тъпа реклама. Точно пък на Еската да и кажем лека нощ... 8цата е по-модерната кола, с по-добро оборудване и повече хай-тек глезотиики, ама точно на еската малко трудно ще каже лека нощ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ултра нещастна реклама.

А Аудито дори и последния модел ми изглежда като стар модел, някак си не виждам голяма разлика в дизайна със старото, по-скоро ми е нещо средно между фейс от старото + стайлинг от А4.

Ta Audi са се опитали да направят нова версия на това:

http://www.youtube.com/watch?v=KKFih-NQ_rc

Мисля че е доста по-добра реклама, въпреки че е от преди 2 години..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе всеки си има вкус и си решава какво да кара,а относно закачливите реклами ето още една

:bia:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета, чета и оставам с впечатлението, че почти всеки писал в тази тема се е возил сумАти пъти на S-класа, возили са се вече и на новата А8 и правят сравнение. Как ги сравнявате?

На усет, по инерция, по пристрастие, с факти?

Кажете как се разбира, че мерца е по-технологичен или модерен или по-добър. Питам като неразбиращ човек, не с цел заяждане, а просто да узная нещото, което прави разликата видна.

Знаем, че ауди догонват. Това не е тайна, но как сте убедени в твърденията си, че все още не може да е мери ветерана на мерцедес ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги един по нов модел на трите големи в Германия е по технологичен.

А аз не се съмнявам, че аудиторията в АКБ се вози само на С-класи, А8-ци и БМВ- та седмици.

Така че никой да не оспорва на тукашните батки, че мерцел от 2006 г. е по добър от ауди 2010. :flipoff:

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:flipoff:

Тук трябва да се знае нещо много много просто:

1. Мерцедеса си е Мерцедес.

2. Аудито си е Ауди.

3. БМВ-то си е БМВ - това го казвам по инерция.

Извод: Няма как Ауди да "догони" Мерцедес, защото е съвсем друго животно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...