Jump to content

проблем с механичен инжекцион на Ауди 80


itzo

Recommended Posts

играеха оборотите на празен ход.ходих на сервиз и ми откачиха инжекциона сега горе долу работи добре но студена пали трудно от 7-8 път а и разхода ми се качи.Затова си мисля че не разбираха много в сервиза

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек.. много искам да ти помогна, но това откачиха ми инжекциона нищо не ми говори.. какво откачиха по точно дебитомера ли какво? Какъв е мотора? На бензин ли го прави това на газ ли? С няколко думи искам да ти кажа напиши малко повече инфо и всичко ще е много по лесно.

Редактирано от flexa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

играеха оборотите на празен ход.ходих на сервиз и ми откачиха инжекциона сега горе долу работи добре

На какво гориво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върни се в сервиза и му наври буксата(предполагам,че са ти откачили буксата на регулатора за налягане) там дето не огрява слънце,явно са идиоти и нищо не разбират.Аз си мисля,че или ти смуче въздух потенциомеръта (VAF sensor)който следи положението на клапата е с протрити пътечки.Това трябва да се провери естествено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм от София просто ми кажете някой който разбира защото където и да отида виждам че не разбират искат колата за седмица и да сменят едно по едно за да намерят проблема.Колата е само на бензин

Редактирано от itzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги гледам че има горе-доло тема за мех.инжекцион та аз имам следния проблем ако може така да се нарече!!!???

Значи 1.8 JN мотор ми е колата газ и бензин и на двете за сега работи идално, но от 2-3 дни като я паля сутрин винаги на бензин я паля да поясня, пали без никакви проблеми обороти държи после леко паднат и след 3-4 мин вече си работи добре на празен ход!!! Обаче като почвам да подавам леко газ и се появява едно прекъсване между 2000 и 3000об все едно не и достига гориво или се е запушило нещо??? А на газ нямам никви ядове! Някви идеи колеги?????????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 6 years later...

Здравейте колеги . Имам следното запитване . Колата е АУДИ 80 б3 1.8 механична инжекция 90 коня . Интересува ме понеже монтирам газова уредба , но до момента не съм се сблъсквал със механична инжекция . Ако можете да ми кажете какво точно трябва да се направи за да се спре притока на бензин към дюзите ще съм много благодарен дори ще почерпя благодаря предварително ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва с реле да се спира бензиновата помпа, когато си на газ. Същото реле ща пуска помпата когато си на бензин. Управлението на релето е от ключа газ-бензин. Газаджийте по принцип трябва да ги знаят тези неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОКО 60 

Благодаря . Знам за релето , но относно износването на механичната инжекция ако остане без гориво проблем ли е ? По горе във форума пишеха че е проблем за това се чудя ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18.02.2011 г. at 8:55, angel4o написа:

Колеги гледам че има горе-доло тема за мех.инжекцион та аз имам следния проблем ако може така да се нарече!!!???

Значи 1.8 JN мотор ми е колата газ и бензин и на двете за сега работи идално, но от 2-3 дни като я паля сутрин винаги на бензин я паля да поясня, пали без никакви проблеми обороти държи после леко паднат и след 3-4 мин вече си работи добре на празен ход!!! Обаче като почвам да подавам леко газ и се появява едно прекъсване между 2000 и 3000об все едно не и достига гориво или се е запушило нещо??? А на газ нямам никви ядове! Някви идеи колеги?????????

Измери какво налягане ти прави бензиновата помпа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На сина ми колата е мех. инжекция и помпата се спира, така кара 4 години и няма проблем. Сутрин пали само на бензин. Както казва колегата горе, намери къде да измерят налягането на помпата. Тези мотори по-скоро имат проблем с паленето. Мисля, че налягането трябва да е към 6,3 атм. Мери се на инж. глава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Колеги, имам ауди 80 ,112к.с.бензин и газ. Търся майстор за механичния инжекцион или да купя такъв работещ. Сега пали и се движи само на газ. 0886894241 

Редактирано от Емил Захаринов
Забравих...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление няма живи роднини това двигателче, да му търсиш инжекцион. Код на мотора по-може да помогне, търси по частни олх обяви за продажба коли на части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Megaparts вече не са ориентир, защото от 2 години може би не изкупуват коли преди 2004 с редки изключения. И за Б4 липсват части там. В град Нови Искър, моргата за Ауди може да пита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кода на мотора му e DZ..Ако е вървяла дълго време на газ шансовете да се накара да работи Jetronik-а му и на бензин са малки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 28.10.2019 г. at 14:54, Емил Захаринов написа:

Колеги, имам ауди 80 ,112к.с.бензин и газ. Търся майстор за механичния инжекцион или да купя такъв работещ. Сега пали и се движи само на газ. 0886894241 

Какво точно търсиш за инжекциона? Той има много части.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...