Jump to content

Колко харчи 1.9 тди 110к.с. ?


fulsome

Recommended Posts

Давам нощнии и чат пат си поспивам в колата.Но сега е зима и не може без парно...Та се питам ако колата трака на оборите 2-3 4аса колко ще исхарчи ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги за повечето двигатели ли е така...? :flehan: Случвало ми се е два-три пъти колата да работи по час, час и нещо на място, но нямам идея колко може да гълта помпа-дюзата? Я споделете ако знаете :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харча ти не е проблем....виж променливата геометрия на турбото и колектора трябва да мислиш. По принцип не е добре да работи на място колата дълго време, да не говорим, че TDI-то на място загрява цяла вечност.

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На място се вижда и с VAG-COM колко харчи ,то зависи и колко консуматори на енергия си включил.Ако е лято и ти работи климатика ммммм....дърпа нафтата

А за сега зимата най-добре си вземи една духалка 2 кв/ч с удължител и я ръгни в колата,по -евтино е и ще спиш спокойно поне няма да тръгнеш нанякъде с колата и да се събудиш в чужбина. :hilezh::rotcol::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харчи колкото една хубава глоба с новите закони които искат да приемат!

Не те разбрах?

Според някой нов закон не може да ми трака колата на място ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не те разбрах?

Според някой нов закон не може да ми трака колата на място ли?

Виж тук и ще ти стане ясно http://www.plovdivmedia.com/35640.html

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

WOW, ми тези да дойдат и у СФ, по Малинов могат да направят пачка като стане задръстване сутрин към 8 и вечер пак в толкова.

Много готина наредбичка са си измислили отново :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давам нощнии и чат пат си поспивам в колата.Но сега е зима и не може без парно...Та се питам ако колата трака на оборите 2-3 4аса колко ще исхарчи ?

Повече би трябвало да те тревожи дали ще загрее въобще ако няма подгревател на антифриза. :steinigung::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харчи колкото една хубава глоба с новите закони които искат да приемат!

Не те разбрах?

Според някой нов закон не може да ми трака колата на място ли?

Ма тва изобщо не е нов закон, що се заблуждавате, отдавна си е забранено колата да работи на място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Давам нощнии и чат пат си поспивам в колата.Но сега е зима и не може без парно...Та се питам ако колата трака на оборите 2-3 4аса колко ще исхарчи ?

Колега, внимавай да не се задушиш!!! Ако клата работи на място може да засмуче въглероден оксид дори да не мирише на изгорели газове.

Ако моторън НЕ работи, за да спи един човек трябва да се отвори прозорец колкото 2 пръста, а с работещ мотор не ти препоръчвам да стоиш дълго на място. Ще се обърне вятъра и ...

Бъдете здрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На загряла без пуснат климатик по ВАГ-КОМ е 0.39 л/ч, с климатик става 0.74 л/ч. Не съм го мерил дали е истина, но поне моя АФН не може да загрее при работа на място и включено парно. Според таблото стига около 70-75С и повече неще и да си помисли.:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледал съм на АДП живите данни и там започват от 0.740, на загрял мотор.Без климатик.

Редактирано от S8_TDI Vasko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, от скоро съм с ауди а4 1.9 тди. Забелязах, че на борд компютъра, в спряло положение ми показва 36,6 л/100 км. Възможно ли е това, или аз все още незнам как да разчитам показанията на борд компа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, я прочети това, което си написал, отново! В зададения въпрос от теб се крие и търсения отговор.

Ето ти един жокер: "на борд компютъра, в спряло положение ми показва 36,6 л/100 км"

А ето го и отговора: В спряло положение няма как да ти даде реалния разход, защото борд-а отчита разхода като определено количество за определено изминато разстояние. А когато не се движиш съответно разхода се покачва. За това е така.:zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама аз съм забелязал,че моментния разход е обикновено последната стойност която показва борда преди да спреш.Демек ако за момента показва 6.5л/100км то ако спреш в този момент тази стойност остава на моментния разход,но чак пък 36л/100км.....не знам,за мен е малко странно.Това което казва колегата преди мен е така но става дума за средния разход,а аз имам съмнения че ти говориш за моментен.Да не би да я форсираш на място и така да е заковала 36л/100км?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, просто си работи и показва тази стойност. Сега се промени на 14,5, или там някаде. Незнам какво е това, но дори и да форсирам на место, не се променя, седи си същата стойност. Според мен е средният разход за последните 100 км, което пак е много. Но нали Ви казвам, неразбирам от тези работи и само налучквам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моментния разход се измерва на много по-малка дистанция - предполагам 20-50-100 метра...

За това, когато работи на място - показанието не се изменя, но продължава да се отчита колко гориво е изгорено -

и момента, в който потеглите и изминете да кажем 100 м. - отчита, че за тях сте изхарчили 40 мл. гориво - т.е. (0.04 л. х 1000 = 40 литра / 100 км. пробег)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...