Jump to content

Модул за ел. съкла на Б4 при шофьорската страна


tanuco

Recommended Posts

Гледах подобна тема във форума преди време , но и с търсачката нещо не я намерих сега....Ако някой се сеща да качи линк или снимка ще съм благодарен :hilezh:

Въпроса е, че 4-те бутончета за ел. стъклата на Б4-то ми не винаги светят всички в купом нощно време. Явно проблема ще се реши с контактен спрей. Трябва да сваля обаче модула от кората на шофьорската врата. Доколкото успях да видя има само едно болче за развиване точно дето е ръкохватката. После може би с отверка леко освобождавам от щипките и си излиза. После пръскам спрей и готово....Това ли е процедурата или пропускам нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа чак така няма да мога да го разглобя с моите дебели пръсти :respekt: Само със спрей ще третирам доколкото мога. Значи при мен понягога светят 3 бутона, друг път 1 само...другите пемигват от време на време. Та като опитам ще споделя резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мене се случва чат пат.Като го пипна примерно и се "осъзнае". Аз па мислех още по мързеливо...направо между копчетата, да пръсна с малко спрейче :respekt: .Ще се сваля ясна е работата... :) На мен ми се счупи копчето за заключаване на задните и го свалях веднъж при Емо в Нови Искър, не е кой знае к'ва философия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен беше така и със седемте копчета на ел стъклата. Свалих ги , купих си нови диоди , запоих си ги и вече няма пресвяткания :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със спрейчета няма начин да стане колеги. Диодите се крият под едно фолио в бутона и спрея само ще омаже около спойките. Но и дори да стигне се съмнявам да се получи нещо. Спойките са направени чрез разтопяване на метала, а не със припой и са много здрави. Проблема не е в тях, а или в диодите или в съпротивленията. Явно от годините вътре в самите диоди или резистори се появява микроразпад на връзките и понякога се оправят от вибрации. Аз си смених на абсолютно всички врати диодите и сега светят много приятно. Даже намалих съпротивлението малко и светят една идея по-ярко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колеги да ви питам, копчетата за ляво и дясно огледало светят ли попринцип? Откакто съм купил колата светят само копчетата за прозорците и това с което се управляват огледалата, обаче L или R не светят, както не светят и двете стрелки за нагоре и надясно за реглуиране на огледалата. Питам, щото ако ще отварям поне да оправям всичко накуп. Друго също да питам дали могат да се направят стъклата да се вдигат и свалят с едно докосване на бутона както се сваля в момента само шофьорското или не могат? Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата GiN по горе е посочил нужната ти тема. Ето я пак http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=47512. Разгледай я цялата там има за бутоните за огледалата. Бутоните R и L не са направени да светят. Стандартния ел пакет има само за шофьорското стъкло автоматично сваляне. Има тема и за това, която скоро се дискутира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подсветката на джойстика за управление на огледалата се осъществява с две крушки тип PN 272-1092 /12V, 60mA, 0,7W/ запоени за платката му.Те осветяват само стрелките с посоката на движение.Под копчетата за избор на огледало няма световоди и те не светят.При теб явно е изгоряла едната крушка и затова не ти работи подсветката наполовина.Заводски модулчето за управление на стъклата не разполага с такава екстра да ти управлява стъклата само с едно натискане и за да се реализира това ще ти е нужна допълнителна електроника,ама дали има готови схемни решения,не знам.

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес използвах топлото време и свалих модула на ел. стъклата. Пръсках с контактен спрей и ефекта е нулев. Явно наистина самите диоди са за смяна, но там не съм достатъчно в час със запояване и т.н. Така, че ще карам така. Все пак не е голяма драма, но ме дразни все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Само със спрей ще третирам доколкото мога. ...

Стоянчо, със спрея най - много да омажеш дръжките. Копчетата имат защитно фолио да не влиза прах и влага в тях, така че и цял флакон да изпръскаш, не ги ли разглобиш - файда никаква!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес използвах топлото време и свалих модула на ел. стъклата. Пръсках с контактен спрей и ефекта е нулев. Явно наистина самите диоди са за смяна, но там не съм достатъчно в час със запояване и т.н. Така, че ще карам така. Все пак не е голяма драма, но ме дразни все пак.

Здравей , колега не се притесняваи елементарно е взимаш три милиметрови диоди и ги сменяш . Дори и да не знаеш как се сварзва гледаш старият как е монтиран . Успех . Заниманието е много приятно а и колегата по горе го е обяснил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...