Jump to content

Размер на гуми за Q7


HuKuTy KeP4eB

Recommended Posts

Здравейте колеги. Въпроса ми към Вас е свързан с размера на гуми за предстоящото лято. Става въпрос за 20 цола. Оригиналният размер е 275/45 20 по спомен. Какъв максимален размер гуми може да влязат без фланци и други добавки. Джипа е с въздушно окачване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един познат ми каза, че неговото Х5 събрало 365/45 R20... На мен малко ми се струва, че са доста големи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето X5 е стандартно с 275/45 R20 отпред и 315/35 R20 отзад и отпред и отзад, при тия размери има още място ама то и с тези 315 тупалки отзад си е доста внушително. Пък за Q7 с 295 си е добре но мисля че по-широки гуми са ненужни. Лично мое мнение...

Редактирано от Michael Petrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето X5 е стандартно с 275/45 R20 отпред и 315/35 R20 отзад и отпред и отзад, при тия размери има още място ама то и с тези 315 тупалки отзад си е доста внушително. Пък за Q7 с 295 си е добре но мисля че по-широки гуми са ненужни. Лично мое мнение...

А проблеми с тези иначе толкова симпатични гуми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз - никакви:gruebel:

Това е добре, защото аз май си внушавам, че доста дупки взеха да превземат пътищата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз - никакви:hilezh:

При гуми с широчина 275 харченето ще е едно. При гуми с ширина 315 харченето, ще е около 2литра по-високо. Аз поне имам такива проблеми, предполагам, че и при теб е така!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При гуми с широчина 275 харченето ще е едно. При гуми с ширина 315 харченето, ще е около 2литра по-високо. Аз поне имам такива проблеми, предполагам, че и при теб е така!

Ми незнам. 315 са на ми на X5-цата ама тя си гори по-малко от аудито така че нямам идея, но логиката е такава. На аудото като му сложих по-широките цървули и май вдигна разхода по-компютъра, с една и съща скорост по един и същ маршрут с горе-долу 0,2-0,4л/100км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам с 275/45/20 и на зимните и на летните, нужда от по-широки не съм усетил, по-скоро виждам смисъл да са нови гумите. Ако се влиза с висока скорост в завоите изпилява гумите в краищата, но това ще се случва и с 295 сигурно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Привет колеги, от скоро се радвам на Q7. Питането ми е как е по-добре за зимата, да сложа същият размер гуми 275/45/20 или да търся джанти и гуми на 18". Двайските не са ли много нископрофилни и няма ли да пострадат джантите зимата...Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За зимата ако питаш мен 255/18 ти е гумата.Моя хипопотам го взех със зимни 235/60/18 и изглежда все едно е на кокили.

в сравнение с летните 295/40/20 разхода е 1,5 литра надолу. Съвет: вземи си скъпи гуми. Опасно е да караш такава кола и да я снабдиш примерно с дженерал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега за отговора. Карам тойота корола с TOYO и съм доволен. Засега съм се насочил към тях и за Q7-та. Предлагат ми също Pirelli, Bridgestone и Nokian. Имате ли наблюдение за тези гуми като марки. Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Купи си новия Auto Motor und Sport, там има сравнение на зимни гуми. Както и последния или предпоследния Ауто Билд, ако го намериш.

 

Toyo не бих си купил, особено зимни. Аз карам с Континентал кросконтакт уинтър, купих ги след като гледах сравнение на AutoBild Allrad на гуми точно моя размер 255/55/18. Другите хубави в теста бяха традиционните Дънлоп, третите Гудиър. Съветвам те да не спестяваш пари от гуми, особено зимни. И Пирели и Бриджстоун са дървени гуми, според моя личен опит и според повечето тестове в списанията. Нокиан обикновено на сняг са добре, на сухо не чак толкова, а да не забравяме, че зимата не е само сняг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Аз взех Нокиан. Но май няма да мога да ги пробвам, като гледам времето. А и кюто ще ходи на пазара.... Инак на мокро са ок, като го згазя по завоите малко се мачкат сякаш, но може би защото са им много меки бордовете - ще пробвам да ги напомпа на 3.5 да видя как са. 

Редактирано от nmm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...