Jump to content

ABS - педалът на спирачката постоянно "рита"


NIKELL BEGA4KA

Recommended Posts

проблема е следния при натискане на спирачките педала рита,рита постоянно няма значение как го натискаш рязко или плавно,някои имали идея от къде може да се получава тази аномалия?

Редактирано от RaDi_b4
Редакция на заглавието и замяна на цифри с букви в поста!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм барал нищо по колата взех я преди месец с този проблем, възможно ли е някои датчик да не работи и да прави така

Редактирано от RaDi_b4
Редакция на заглавието и замяна на цифри с букви в поста!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За криви спирачни дискове сещал ли си се?

п.с.Между другото,ако пишеш с фонетичния български(BP)буквата "Ч" се намира до клавиша с единицата(1),

а буквата "Ш" се намира над "enter".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дефектна помпа на АБС ефекта е същия.провери дали всички колелета спират .при мен не спираха левите и пак си риташе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това се получава ако предишния собственик е правил нещо по окачването и майстора е свалял и слагал датчиците да не ги е сложил правилно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гумите са наред дисковете са сменяни гледам,а си има спирачки колата не е като да няма и мерси за чч то колега тьрся го 7 дена това ч.това сьс помпата не е много радващ вариант

Редактирано от NIKELL BEGA4KA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

това се получава ако предишния собственик е правил нещо по окачването и майстора е свалял и слагал датчиците да не ги е сложил правилно

Понеже сам притежател на AUDI от 3 дена и аз имам същия проблем с педала на спирачките.Натискам няма значение как и рита,но не го прави винаги.Предния собственик ми каза че е сменял накладките на цялата кола.Та искам да питам колегата за датчиците как може да не са сложени правилно.Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако педала рита при най-малкото натискане на спирачка най вероятно между датчика и гривната има по-голямо разстаяние и трябва лекичко да се почукнат към гривната самия датчик като начало само предните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако педала рита при най-малкото натискане на спирачка най вероятно между датчика и гривната има по-голямо разстаяние и трябва лекичко да се почукнат към гривната самия датчик като начало само предните.

Добре колега ще пробвам да видя какво ще стане.Като имам някакъв резултат ще пиша.Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е следния като е мокро по патя колата го прави това нещо.От друго място чух че ако са неравномерно износени гумите или меки също може да се получи така.А от 3 то място ми казаха,че ако нямам кората под двигатела също може да се получи така.Порачал съм кората след като я сложа ще докладвам за резултата.Някои ако е имал подобен проблем моля да пише.Благодаря предварително.....

Редактирано от RaDi_b4
Цитиране на целия предходен пост
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Имам проблем с АБС-а Минах през една доста голяма дупка и от тогава свети постоянно!Когато дам на контакт АБС-а си прави диагностиката и изгасва но когато се движи колата веднага светва и свети постоянно.Не знам сега дали разботи защото снега се стопи и не ми е ритала крака иначе спирачките си работят нормално.От какво може да е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

свети постоянно ... Не знам сега дали работи

Щом свети - не работи !

От прекъснат или скъсан датчик за АБС може да е проблема !

Колата на подемник или канал и гледаш !!!

ПП Ради ме е изпреварил леко ! То нормално - шестака е по-бърз :hilezh:

Редактирано от Vitcig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми свети АБС и когато е сухо нямам проблем.

Редактирано от RaDi_b4
Цитиране на целия предходен пост
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма твоят проблем е друг ...

И кой ти каза за кората таз глупост ???

Огледай си гумите - за да се задейства АБС се иска само едно условие ! Да е блокирала някоя гума !

А гума блокира при спиране в/у заледени настилки, хлъзгави такива и т.н. !

Смени си спирачната течност обезателно, заедно със всички маркучи по системата (6 на брой) !

И после може да си поговорим за гумите и т.н. !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БЛагодаря за съвета колега ще деиствам по въпроса.Ако има резултат ще пиша.

Редактирано от RaDi_b4
Цитиране на целия предходен пост
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

И аз имам проблем с ABS а!

Когато карам бързо и реша да спра по-рязко, предно ляво колело се влачи на лед. Също така, като натисна педала и се чува един гаден звук - опитва се да рита педала.

Раздвижих спирачния апарат. Когато я взех преди 6 години, риташе педала, но тресеше волана и изведнъж спря да рита и да тресе. От тогава го имам проблема.

Дори с редакция не става ясно какво точно искаш да кажеш!

здрравейте и аз имам пробле със абс-а като карам бурзо и реша да спирам по рязко предно ляво ми сурка на лед също като натисна педала и се 4ува един гадез звук опитва се да рита раздвижих спирачният апарат като я взех преди 6 г. риташе педала но тресеше волана и изведнаж спря да рита и да тресе и от тогава го имам проблема
Редактирано от RaDi_b4
Прецизиране на поста!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят проблем не е точно такъв.При мен при каквато и скорост да караш като си реши и започва да рита педала.Наи вече ако е мокро.

Редактирано от RaDi_b4
Цитиране на целия предходен пост
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска наблюдавах и забелязах какво прави точно.давам на контакт прави диагностика АБС-а угасва, паля тръгвам Когато се движа бавно все още не прави проблем и като натисна спирачката докъто се движа на 1ва АБС-а се задейства леко все едно се хлъзга колата.Вече при по висока скорост лампата светва и мисля, че АБС-а не работи вече.Иначе спрането си е нормално без промяна.Свалих едната гума,свалих и спирачните апарати гледах чудих се видях кабела който излиза от калника гледах здрав е и отива към остта.Не посмях да барам нищо сложих гумата и се отказах!За майстор си плаче ама пари няма това е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:steinigung: :steinigung: :steinigung:

Тя за майстор наистина плаче.

Не пипай по-добре.

Според мен наистина имаш проблем с датчиците на ABS а на предните колела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е датчик на АБС-а . При първоначалния чек няма как да го хване както и при движение с ниска скорост лощото е че при тез коли трудно се хваща кой датчик е , освен ако е от по-новите при който ВАГ-КОМ-а помага

Редактирано от Meto_audi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

В задните колела има ли датчик за АБС-а ?Понеже установих че ми е разбит лагера на задното колело и имам съмнения ако там има датчик проблема ми да идва от това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да има - погледни дали отиват кабели към колелото. Лагера трябва много да е разбит за да отчете грешка АБС-а :nixweiss:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...