Jump to content

Избор на кафе машина


Recommended Posts

dolce gusto с техните капсули - имах, махнах я, няма за мен общо с еспресо. Единствено е удобно и толкова.

Лош вкус.

Замърсяваш с капсулите.

Никаква наслада от кафето, ей, така, като го изпиеш - да те разплаче. Нищо :)

За мен всяка машина дори за 250 лв с врътка ще прави по-добро кафе.

А тази, която мели на момента, няма сравнение. Разбира се, зависи от настройката ѝ, как мели и самото кафе, но това се наглася.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

39 minutes ago, hidalgo said:

Мнение за тази кафемашина: https://www.tehnomix.bg/kafemashina-gaggia-naviglio ?

Gaggia и Saeco от доста време са собственост на Philips. Ако някой знае за работеща машина от Филипс....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, hidalgo написа:

Т.е. да търся машина от преди времето на Philips?

Зависи какви са ти очакванията и възможностите. Тук има много полезна информация https://forum.setcombg.com/малки-домакински-уреди/35481-кафемашини-кафеварки-кафемелачки-faq-избор-обсъждане-мнения.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В долния сегмент на пълните автомати всичките предложения са горе-долу еднакви. Взимаш каквото ти харесва и колкото изкара толкова. 

Ползвам едно Saeco (Philips) вече 6-7 години и не е мръднало. Не е нещо особено, но за мързеливо приготвяне на кафе върши работа.

Като сдаде багажа ще си взема нещо по-мераклийско ..... например нещо такова Sage 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Thor написа:

В долния сегмент на пълните автомати всичките предложения са горе-долу еднакви.

 

А от качествата на самото кафе доволен ли си? В сравнение с таблетките, примерно?

Някой има ли впечатления от Krups?

https://www.technomarket.bg/kafe-machini/krups-ea810870-09164113

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Този Krups доста прилича на моето Philips Saeco Intelia.

За бързо кафе е перфектен. Настройваш го веднъж за дълго-късо, двойно и после общи взето само слагаш кафе. Аз ползвам предимно арабика и кафето е доволно ароматно.

Единствено нещо, което ме дразни е, че е изцяло пластмаса. 

Иначе поддръжката е елементарна - веднъж седмично почистване на тавата под цедката и контейнера за кафе.

Водата при нас е много мека и дори не съм чистил котлен камък за 6-7 години ползване. 

За по-мераклийско приготвяне на кафе не става, но в ежедневието поне на мен не ми оставя кой знае колко време, за да се глезя с подобно:-)

 

На мен лично повече ме допада кафето от пълните автомати в сравнение с капсулите..... Най-малкото при автоматите можеш да ползваш голямото разнообразие от кафе на зърна, докато при капсулите това не е така. 

Отделно стойността на едно кафе е доста по-малка, което ако пиеш много кафе си е от значение.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм Крупс преди години, а преди година-две подарихме на тъщата сходна машина.

Работи безпроблемно и има някакви основни настройки.

Бих предпочел Крупс пред Филипс, Бош и останалите шир потреба марки.

 

On 11/11/2018 at 4:17 PM, hidalgo said:

В какво се изразява читава мелачка?

В това да имаш достатъчно настройки за мелене (като едрина) и в това да можеш да я нагласяш да ти смила определено количество кафе ..това обикновено става с таймер.

Аз лично съм много доволен от Eureka Mignon

Редактирано от redalex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, Васко написа:

А от качествата на самото кафе доволен ли си? В сравнение с таблетките, примерно?

Някой има ли впечатления от Krups?

https://www.technomarket.bg/kafe-machini/krups-ea810870-09164113

 

 

впечатлението ми е, че е почти 2 пъти по-евтино от Германия...

 

https://www.amazon.de/Krups-EA8108-Kaffeevollautomat-CappuccinoPlus-Düse-2-Tassen-Funktion/dp/B00INSX904/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1542043341&sr=8-2&keywords=KRUPS+EA810870

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 11/11/2018 at 4:17 PM, hidalgo said:

В какво се изразява читава мелачка?

Не съм видял въпроса.

"Читавата" мелачка трябва:

- да мели кафето хомогенно. Т.е. да нямаме големи и малки парчета;

- да не загрява кафето. Т.е. да е нискооборотна....за да нямаме после вкус на препечено;

- за да има производителност трябва да е с големи ножове. Т.е. за да смелим за по малко от минута кафето на ниски обороти трябва да имаме по-големи ножове (примерно 50+ мм);

- да има добро (прецизно) регулиране на едрината на смилане. Т.е. да не се получва на степен "20" кафето да не може да тече, а на степен 21 да изтича, все едно няма кафе във филтъра.

 

Разни екстри, като дизайн, обем, големина на бункера, дозиране по време, закрепване на ръкохватка са чисто индивидуални...глезотии.

 

Кафе може да се извлече с всякаква машина, но подходящото смилане е голям проблем.

За мен най-големият проблем на автоматите е липсата на адекватна мелачка.

 

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавото кафе е разтегливо понятие и трудоемко занимание. Стоян е прав за меленето на кафето, аз мога да добавя, че ако вземеш добра мелачка и кафемашина, ще ти трябва прясно изпечено кафе за да имаш оптимален ефект. Помисли си имаш ли възможности, не като средства, а като време и пекарни наблизо за да подсигуриш тия неща. Предложението на @Thor изглежда много добро. 

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вкъщи в момента сме с този "ветеран"

 

16008_cafeteira-delonghi-cappuccino-prat

 Автоматите(роботите) са мързелива работа, това за нас е плюс, този работи и с мляно кафе.

 

Имаме с капсули, ръкохватки, шварц - стоят по кашоните.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 11/12/2018 at 9:42 PM, martinich said:

ако вземеш добра мелачка и кафемашина, ще ти трябва прясно изпечено кафе за да имаш оптимален ефект. Помисли си имаш ли възможности, не като средства, а като време и пекарни наблизо за да подсигуриш тия неща.

Само да добавя, че преди ми беше грях на душата да дам толкова пари за кафе мелачка, а всъщо тя е по-важна и от машината - на практика повечето еспресо машини от 150 до 1000 лева правят кажи речи едно и също - пускат гореща вода на 15 бара :)

Що се отнася до прясно печеното кафе - само да кажа, че кафето трябва да преседи поне 1 седмица след изпичането си преди да се мели и консумира.

Иначе доста от пекарните в София са на удобни и комуникативни места, като някои дори предлагат и доставки по домовете.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11/12/2018 at 16:16, Thor написа:

Този Krups доста прилича на моето Philips Saeco Intelia.

За бързо кафе е перфектен. Настройваш го веднъж за дълго-късо, двойно и после общи взето само слагаш кафе. Аз ползвам предимно арабика и кафето е доволно ароматно.

Единствено нещо, което ме дразни е, че е изцяло пластмаса. 

Иначе поддръжката е елементарна - веднъж седмично почистване на тавата под цедката и контейнера за кафе.

Водата при нас е много мека и дори не съм чистил котлен камък за 6-7 години ползване. 

За по-мераклийско приготвяне на кафе не става, но в ежедневието поне на мен не ми оставя кой знае колко време, за да се глезя с подобно:-)

Взех я, много съм доволен от качеството. Предполагам има машини, които правят и по-добро кафе, но за моите разбирания това е перфектно. И наистина, поддръжката е повече от елементарна, само сменяш чашите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, Васко said:

Взех я, много съм доволен от качеството. Предполагам има машини, които правят и по-добро кафе, но за моите разбирания това е перфектно. И наистина, поддръжката е повече от елементарна, само сменяш чашите :)

 

Честито! :zustimm:

Това е най-важното - ти да си доволен! 

Редактирано от Thor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

650 лева беше във Фурначе (кафе магазинче зад парадайс мол - под силвър сити комплекса). http://coffeefurnace.com/coffee.html/Кафемелачки.html/Eureka_Mignon_Coffee_Grinder.html

Там има 3-4 такива мелачки, които са нагласени за различните кафета - можеш да отидеш да ги видиш ...и чуеш :)

 

двойната доза (около 15 гр) ги смила за 7-10 секунди според вида на кафето. Да, шумна е.

 

Можеш да настройваш времето и едрината на мелене. Веднъж настроиш ли ги за един вид кафе или купуваш само такова кафе или за всяко друго после я донастройваш допълнително. (както съм казвал назад в темата - кафето трябва да изтича от цедката за 20-24 секунди до 60мл двойна доза/цедка. За единичната цедка кафето е 7-8 грама и пак трябва да изтича за около 20 секунди.) Т.е. при смяна на кафето се ориентираш дали мелачката ти е настроена след 3-4-5 проби на мелачката. Като се научиш как се настройва става бързичко. Аз основно купувам едно и също кафе и почти не пипам настройките на мелачката.

 

Имам 2ма приятели с такива мелачки - и двамата са много доволни.

В нета изчетох доста ревюта - цена качество това е едно от най-добрите решения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 15.11.2018 г. at 9:17, Васко написа:

Взех я, много съм доволен от качеството. Предполагам има машини, които правят и по-добро кафе, но за моите разбирания това е перфектно. И наистина, поддръжката е повече от елементарна, само сменяш чашите :)

 

Това за поддръжката не е баш така, на всеки 250-300 кафета има досадна clean procedure, която не може да игнорираш - просто машината спира да работи. Имам я същата от около година и сега взе да прави проблем - разсипва значително количество кафе върху червената бленда преди пресата и трябва да се чисти много често, иначе пак спира. Носих я на поправка, изкара месец - два и пак същото. Дано при теб го няма този проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм преди години Саеко Инканто Делукс - уж много по-висок клас машина.

Същото лайно.

Единствената машина-автомат, която съм видял да работи задоволително е Саеко Ройал и то при абонамент за поддръжка, която включва и настройване за конкретно кафе.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...