Jump to content

Избор на кафе машина


Recommended Posts

Има доста избор около 300 лв, реално са еднакви като параметри, което ти хареса повече по цвят и име. 

Делонги, Саеко, все едно.

За 400лв  няма да е нещо различно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 2/1/2019 at 0:51 AM, naskovolley said:

Колеги препоръчайте ми кафе машина за 300-400 лв. Харесвам плътно и ароматно еспресо. Благодаря

Ако ще е нова все тая, единствената нова която да става за нещо е Гаджия Класик 2019 - 600лв. Вече ако си склонен за втора употреба имаш добри шансове в този ценови диапазон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си ръчна кафемелачка Lido 2, стомана и стъкло е всичко и тежи 1,6 кг, като оловна е. Някой казваше, че ръчните не ставали, ама зависи кои. 

Разликата спрямо Хариото е огромна, хем Хариото не е някакъв боклук чак.

Кафето се подобри много, вече тръгва много бавно и се засилва след това.

Captureli.JPG

Редактирано от toro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро разследвах за нея, понеже приятел искаше да я купува в САЩ и я купи в последствие.

Не е лоша, австралийска марка е и е правена в Китай, същата машина се продава и под други марки  Breville, Sage, Gastroback, Solis

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В помента пия на капсули Cagliari Superoro, Caffitaly системата, 10гр капсула, която прави страхотно кафе, но проблема ми е, че много боклук се произвежда с тия капсули, една кофа пластмаса на седмица баси, отделно самите машини на 2 години приключват курса, защото са пласмасови. Искам нещо което да мели и да прави хубаво кафе, но не ми се дават повече от 1500-2000лв, а тия Saeco, Phillips са такива боклуци, 5-6 поне съм изпробвал в офиса и до една правят гадно кафе въпросните "роботи", та пак се чудя какво да взема и Бревил-а ми се стори добра опция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За под 1,5к има много по-добри опции, примерно това

http://midas-bg.com/product/809/lelit-pl042em.html

 

За 2к ще вземеш нещо сериозно с регулировка  на налягане и т.н.

Иначе за тези пари си става, но вътре всичко е пластмаса, не си мисли, че е нещо сериозно. Най-големия плюс е, че има електронно контролиране на температурата.

Със сигурност ще е много по-добре от капсули, особено, ако си купуваш и някое по-хубаво кафе

Редактирано от toro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай да ги видим тия добри опции. Принципно нямам проблем да си я купя от където и да е било ако я няма тука, защото доста пътувам напред назад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дадох ти в предния пост, а още по-добра опция е Ранчилио за 1100-1200 и една мелачка като тази за 400лв

http://midas-bg.com/product/805/lelit-pl043mmi.html

Пак стигаш 1,5 и ще е много по-добре от китайката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амм, ъпдейтнал си :) Нямам място отделно за мелачка и машина на плота, иска ми се нещо компактно. Лелита обаче е супер, автомата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

55 minutes ago, toro said:

За 2к ще вземеш нещо сериозно с регулировка  на налягане и т.н.

2к започват машините с E61.

Много ми се иска да чуя реални отзиви дали си заслужава подобна домашна машина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за до 1500лв има много неща, дори за по-малко.

Не знам дали си заслужава, аз можех да взема и не взех, чудих се 2 дни.

Със сигурност има хора, за които си заслужава и дори има много по-добри машини, каквито не съм си представял, че съществуват.

http://www.elcor.it/minima-en/

А това нещо ми взе акъла само като прочетох каква помпа има, какво може и какви екстри има и познавам човек, който си го купи за домашна употреба. 

 

http://www.elcor.it/Vesuvius-en/ 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам наблюдения над Jura IMPRESSO J5 

Не се слави с надеждност. Сега е за смяна на някаква платка, щото набиваше грешка и блокираше. Платката е 900 лв. 

 

Иначе ако се ползва с хубаво кафе на зърна, прави прилично кафе.

Редактирано от JusttRelaxx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, toro написа:

Със сигурност ще е много по-добре от капсули, особено, ако си купуваш и някое по-хубаво кафе

 

Преди 12 часа, JusttRelaxx написа:

Иначе ако се ползва с хубаво кафе на зърна, прави прилично кафе.

Какво например?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи, за едни хубаво е червена Лаваца и Давидов, та е много условно.

В България няма много избор, особено, ако се търси хубава чиста Арабика

Vergnano има от скоро по магазините, ако е за смес Pellini.

Други по-сложни варианти са с купуваме от чужбина, има доста места с доставка до Бг или Дъбов, но там са доста надути цените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ейй, като препоръча някой Лаваца и ми става зле. Кажи ми чесно, че с тая хубава машина, дето си купи пиеш тая химия и оцветители?! Пробвай едно пакетче истинско кафе без оцветители, ароматизатори и половината менделеева таблица вътре: https://mts-group.biz/product/superoro-kafe-na-zarna/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мелачката заема около 20% пространство спрямо еспресо машината.

Или взимаш двете или автомат.

 

За кафето - въпрос на вкус....

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gastroback е пълеш китаец, имам едно с умряла платка у  мазата.

Лелит е чуден @martinich  си поръча сега една с мелачка и PID за под 600€

https://www.mobacoffee.de/Lelit-Anita-PL042TEMD-Kombimaschine

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, N1995 said:

Ейй, като препоръча някой Лаваца и ми става зле. Кажи ми чесно, че с тая хубава машина, дето си купи пиеш тая химия и оцветители?! Пробвай едно пакетче истинско кафе без оцветители, ароматизатори и половината менделеева таблица вътре: https://mts-group.biz/product/superoro-kafe-na-zarna/

Ако става въпрос за мен, не знам къде видя да препоръчвам Лаваца, тя си е точно среден клас и то златната и черната, друго е към нисък. Аз лично не пия, но я препоръчвам на хора пили капсули, като по-добра.

Кафе имам достатъчно и от хубаво по-хубаво, ето тези купих преди 3 дни от Мадрид. Отворих етиопската и е чудо, всичко е 100% арабика, печено 24-48 часа преди да стигне в магазина., който е  най-стария и известен магазин за кафе в града.

IMG_6433.JPG

Редактирано от toro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капсулите Caffitaly нямат нищо общо с масовите боклуци, само да кажа. Особено пък със Superoro на Каляри, 10 грама капсула, вади страхотно кафе. Тая лаваца и в хубава машина да я вкараш ще е зле, както и обратното, хубаво кафе в скапана машина. Тоя Лелит не е лоша машина, проучих я, малка фамилна фабрика до Бреша. Не знам само дали си заслужава, защото за същите пари ще взема 5 машини за капсула Кафитали, ще ги хвърлям през 2 години и ще пия неразличимо кафе. Иначе кафенцата отгоре са супер, и аз си карам като пътувам, последно някакво от Никарагуа брутално кафе си докарах пак 100% арабика, страшно хубаво, но като не мога да си го взимам редовно пак на капсулите. Прясно тука май само Дабов, ама те мешат едни нисък клас арабики, които киселеят с каквото има и пакетират, другото пътува някви седмици след като е изпечено задължително...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето един мой стар сетъп, кафемелачката е по-голяма от кафемашината. За да правиш добро кафе освен че е нужно прясно качествено кафе, си трябва и оборудване, колкото и да искаш да минеш по-евтино и с по-малки техники накрая разбираш от опит, че не става така. Капсули пия чат пат в работата, защото няма как, а и така си оценям кафето вкъщи :)
 

IMG_20180329_191930.jpg

Редактирано от L&R
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самото съчетание капсули и добро кафе е абсурдно..

Освен ако не се сравнява с нова бразилия или нещо много гадно в кварталната кръчмица

Редактирано от toro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говориш наизуст. Бая време имам прекарано в Италия, вярвай ми като ти казвам, че Кафитали капсулата вади много, много качествено кафе. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом казваш

Точно в Италия масово се продава и рекламират капсули и машини за тях, даже в магазините над 50% от всички кафета са капсули, ама това не значи, че са много хубави. Дори среден клас кафе с хубава машина ще е по-добре от всяка една капсула.

Катифали не съм пробвал, ако са нещо невероятно, което го няма при другите, може и да е чудото на века с машинка за 30 евро пиеш и пееш. Другите с  машините за 1000 и нагоре и с другите кафета  са балъци.

Всичко е понеже хората ги мързи да гледат, искат с поглед с говор да стане всичко, без мърдане на пръста.

Темата я разисквах преди седмица с италианец.

 

И пак казвам зависи какво се има под добри кафе, та понятието е много разтегливо.

Редактирано от toro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...