Jump to content

Избор на кафе машина


Recommended Posts

преди 47 минути, NIKO написа:

Колко темпера от неръждаема стомана си "врътнал" дотук?:rolleyes: 

 

Точно темпер не сън, ама шайба за колянов вал съм правил за 10лв. 

Цената на материала е отделно, естествено. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко оффтопик, ама това Corsini много ми допада, от месец-два пия такова. Има ли го някъде в магазинната мрежа?

Има 1-2 вида в кафенето до езерото в бизнес парка. Струваха по 45лв/кг, не знам колко са пресни обаче.

96d17551300e78fd9b04cd26d2be21fa.jpg

06a5933497648a419e3b9f0f535bb22c.jpg

Цели 12 евро е от неръждавейка 58мм и то маркова.

Питал съм за цената, не се притеснявайте.

Ако не намеря след 3 дни на подобни пари ще ми направят и ще я снимам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В робуста.бг има евтини темпери.

 

......между другото:

Има спор дали темперите със сферично дъно не са по-добри от темперите с плоско дъно. Оригиналният ми темпер към машината е сферичен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минах преди 3 дни през софийската робуста и имаха само един вид от пластмаса. Не питах даже колко струва.

Взех си сляпа или глуха цедка от тях.

Ще взема да започна да продавам темпери по 20лв, явно ще има мераклии.:razz:

Повечето не са виждали струг, но са компетентни колко сложно нещо е обработката на неръждаема стомана. Не сме преди 89 год вече и е повече от лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Торо, като ги пускаш тия линкове от амазон, не е зле да погледнеш и по нашите магазини:

https://kafenaedro.com/аксесоари/темпер-за-кафе-моtta-–-58мм

Същият темпер е 32.50 лв... онзи в амазон ти е 24 лв. и като сложиш доставката пак ще е по-скъп...да не говорим, че ще го чакаш 3-5 дни и ще обикаляш по пощи или в най-добрия случай ще чакаш куриер.

 

Да се прави нещо на струг, дето струва 30-50 лева, за да спестиш 10-20 лева ми се вижда мега абсурд...особено ако говорим за мераклийска и скъпа работа, като приготвяне на хубаво еспресо.

 

Иначе аз лично съм фен на плоското дъно на темпера.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Линка го дадох като пример за цената, не че ще поръчвам.

Казах, че след 2 дни ще ходя в Италия за седмица и вече набелязах няколко магазина за домашни потреби, където смята да видя какво имат.

И без това искам 2-3 неща да купя. Оказа се, че сегашните ми чаши на Кимбо са много тесни и не става да се прави само едно кафе с новата машина, мога само по 2 наведнъж.

 

Гледам някакви луди цени на везните, да речем 3-4 пъти по-скъпи от други подобни..

Не вярвам да грешат с повече от 1грам, след като са микро везни все пак. Та и такова нещо искам.

Редактирано от toro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 18.01.2019 г. at 1:52 PM, redalex said:

За везна виж в ТСМ магазините.

 

И тук има избор:

http://steinberger.bg/product/5686/kuhnenska-vezna-do-7-kg.html

 

Купих днес една, като гледам колко кафе съм слагал, излиза, че съм го правил с 10 грама, което е супер.

С 10гр правя късо кафе, не повече от 25мл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, или поне няма да е постоянно. С новата машина мога да сложа до около 15 грама в единичната доза, което си е чисто двойно кафе.

 

Аз само не разбрах ти на всяко гърне защо си мерудия, то не бе за пресата, сега за дозите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е много супер - слагал си 20% повече, което ще рече, че сега ще слагаш по-малко кафе ама ще въртиш повече ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от кафето и колко фино е смляно.

Правил съм експерименти - в общи линии веднъж толкова ситно го смлях, че не изтече кафе, а някакво олио ... за 30 секунди сигурно изтекоха 5мл течност.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/18/2019 at 9:52 AM, redalex said:

Да се прави нещо на струг, дето струва 30-50 лева, за да спестиш 10-20 лева ми се вижда мега абсурд...особено ако говорим за мераклийска и скъпа работа, като приготвяне на хубаво еспресо.

Готовите темпери са с 1-2мм по-малък диаметър...което мен ме дразни много.

...но не знам кой ще ми продаде материал само за един темпер

 

Не си спомням точно, но мисля, че около 30лв беше иноксов темпер с дървена дръжка в Робуста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да са малко по-малки... в крайна сметка никой не търси такава плътност, че да засядат темперите в цедката, особено ако се набие кафе отстрани.

Пресоваш веднъж, чукваш леко да изпадне кафето от страни на цедката и пресоваш втори път и всичко е готово в рамите на 3-4 секунди.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не намерих нищо в Италия, там основно се продават капсули и машини за такива. Всеки вдига рамене и накрая си поръчах тампера от Дъбов.

Дойде за 1 ден и даже ми изпрати подарък пакетче етиопско кафе, за 4-5 кафета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След четене по разби форуми, днес си сглобих това и ще настроя клапана на Силвията на 8,5 бара. Уж имало голяма разлика, фабрично идват над 11 бара.

6999bfa7fb6aa76ce28220d56cd44578.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С нетърпение очаквам резултатите.

Налягането само по себе си не означава нищо - трябва да е свързано с времето за екстракция...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше на 10,5, свалих я на 8,5 бара, както пишат разни спецове. Днес нагласих отново меленето, добре се получава, още повече каймак вади.

Аз ползвам само 100% арабика и те като цяло не вадят много каймак. 

Ще трябва да видя някоя по-хубава мелачка обаче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...