Jump to content

Избор на кафе машина


Recommended Posts

1 hour ago, grizzly said:

Да, номерата са силата

Можеш ли да дадеш линк, където е описано как я мерят? Ако е съдържанието на кафеин, значи или има увеличено количество кафе или в същото количество да е увеличена дозата на робуста, ако изобщо има вътре?

 

21 hours ago, grizzly said:

Опасявам се че двете машини са еднакви

Абсолютно правилно!  Има и трети вариант:

 

 

 

 

dolcegusto.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е моята. Жената просто и хареса дизайна. Иначе са еднакви всичките.

Редактирано от Impress_me
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, HannoSLM написа:

Можеш ли да дадеш линк, където е описано как я мерят? Ако е съдържанието на кафеин, значи или има увеличено количество кафе или в същото количество да е увеличена дозата на робуста, ако изобщо има вътре?

....

 

Нямам идея как се мери. Може би не е кофеин а плътност на кафето. По моя опит тия с по-малка цифра са ми "по-тънки" да го наречем. Грамажа на всички е близък - пише го на кашончето. Около 7гр. Моето ползване категорично се различава от предписанието на производителя. Както написа робогъг - БГ вкус. Силно и дълго кафе. Както се вижда на снимката.

 

--------------

Намерих това за силата ТУК:

Цитат

How much caffeine is in each of the drinks?

 

  • Specialty Coffee :
     - Cappuccino : 107 Mg Caffeine
     - Cappuccino Skinny : 90 Mg Caffeine
     - Latte Macchiato : 85 Mg Caffeine
     - Vanilla Latte Macchiato : 83 Mg Caffeine
     - Caramel Latte Macchiato : 83 Mg Caffeine
     - Latte Macchito Skinny : 83 Mg Caffeine
     - Mocha : 45 Mg Caffeine
     - Cappuccino Ice : 35 Mg Caffeine

 

  • Coffee Drinks :
     - Caffe Grande Intenso : 130 Mg Caffeine
     - Espresso Intenso : 115 Mg Caffeine
     - Grande Mild : 106 Mg Caffeine
     - Light Roast : 106 Mg Caffeine
     - Medium Roast : 103 Mg Caffeine
     - Café au Lait : 92 Mg Caffeine
     - Lungo : 89 Mg Caffeine
     - Espresso : 80 Mg Caffeine
     - Lungo decaffeinato : 1 Mg Caffeine

 

  • Non-Coffee Drinks
     - Chai Tea Latte : 34 Mg Caffeine
     - Nestea Peach Iced Tea : 9 Mg Caffeine

 

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 minutes ago, martinich said:

Капсулите в метро 7,85. Закупих 10-на кутии, довечера ще взема и макината и ги позвам. 

Да ти е сладко, отличен избор! Пробвай зеленото ристрето на 2 черти ;)

 

11 minutes ago, grizzly said:

 

Нямам идея как се мери. Може би не е кофеин а плътност на кафето. По моя опит тия с по-малка цифра са ми "по-тънки" да го наречем. Грамажа на всички е близък - пише го на кашончето. Около 7гр. Моето ползване категорично се различава от предписанието на производителя. Както написа робогъг - БГ вкус. Силно и дълго кафе. Както се вижда на снимката.

като сила не намирам никаква разлика, за това се чудя дали наистина не е плътност/вкус или подобно ... Иначе си падам по италианско еспресо: късо и ароматно и ми се струва. че тенденцията е към това. Иначе баба и дядо не мога да ги накарам да опитат еспресо - за тях кафето е или в кана или на джезве :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неспресо капсулите, които ползвам са от 1 до 10 сила (нищо, че има и 12ки)

Та ми е правили впечатление, че Ристрето (10 сила) капсулата е яко пълна с кафе, а Коси (3ка) подрънква на кухо вътре.

Но със сигурност разликата идва и от типа кафе в капсулата.

 

Трябва пак да мина да си купя.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Schnura, имаше 2 вида над 10ка.

Каzaar (12ка) е това, което на мен ми допадна - пиеш едно късо и все едно те удрят с чук :dance:

Редактирано от redalex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес делингито ми даде пас...Пускам си кафенцето, то цъкна 1/3 от чашата и почна едвам да капе, като и помпата "заглъхна". Кафето излезе блудкавичко, каймака почти го нема. Двете цедки не са запушени, клапана над горната си е ОК - в смисъл не изтърва и не капе от него. Обезвъздуших профилактично но проблема остава. Някой с идея какво се е сбозило. Отворих и бойлерчето, ни си е чисто - няма котлен камък, ама и тя софийската принципно си няма. Та помпа ли ще да е, има ли някакви клапани, дето мога да погледна или работата е за сервиз. Машината е ето такава, с крема диск

a413f51b5a2565bac8b8e41f3fe3701e.jpg

Sent from my XT1585 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Обзаведох офиса с едно Ранчилио Силвия днес... поиграх си с 3-4 кафета ... май трябва да изкарам курс за бариста, че това си е цяла наука!

Като гледам и мелачка с дозаторче ще трябва да взимам...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, redalex написа:

Като гледам и мелачка с дозаторче ще трябва да взимам...

Мхм и прясно изпечено кафе, че със старо също не става.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата разлика, която усещам с нормална (кубинска) кафеварка, е че от ранчилиото излиза много по-силно кафе от по-малко количество сипано в цедката.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1.05.2017 г. at 13:26, GRUEL написа:

Днес делингито ми даде пас...Пускам си кафенцето, то цъкна 1/3 от чашата и почна едвам да капе, като и помпата "заглъхна". Кафето излезе блудкавичко, каймака почти го нема. Двете цедки не са запушени, клапана над горната си е ОК - в смисъл не изтърва и не капе от него. Обезвъздуших профилактично но проблема остава. Някой с идея какво се е сбозило. Отворих и бойлерчето, ни си е чисто - няма котлен камък, ама и тя софийската принципно си няма. Та помпа ли ще да е, има ли някакви клапани, дето мога да погледна или работата е за сервиз. Машината е ето такава, с крема диск

 

Sent from my XT1585 using Tapatalk

 

При мен на подобна ми замина помпата, продава се същата, смених си я сам средна трудност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, drob4o написа:

 

При мен на подобна ми замина помпата, продава се същата, смених си я сам средна трудност.

 

Oказа се прецакан крема диск, за момента карам с този от двойната цедка, но ще трябва да си купя един да има резерва. Тия "уйовини" трябвало да се сменят на 2 години, моя изкара близо 7 :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста примери за саеко машини на по 12-15 години с оригиналния си диск. Има и Делонгита на подобна възраст и всекидневна експлоатация с оригиналните си крема дискове.

 

Едит: Всъщност за пръв път чувам за подобен проблем. Явно от както Филипс купиха Саеко всичко върви надолу.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно, пластмасата покрай клапана беше станала рошава и се ронеше и с ръце беше почти невъзможно да натисна клапана. Явно 7-8 години им е максимума, ама за 15 лева хич няма да го правим на въпрос...

Sent from my XT1585 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Гледам, че доста подробна тема е станало, наскоро попаднах на един интересен форум: http://coffeeforums.bg/index.php 

Мисля, че ще е интересен на хард кор феновете на кафет 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Мнение за тази кафемашина: https://www.tehnomix.bg/kafemashina-gaggia-naviglio ?

В момента съм с Долче густо. Хем искам по-хобаво еспресо, хем не ми се занимава с отделни кафемашина и кафемелачка. Та това идва нещо като компромисен вариант.

По-добро кафе ли ще прави от Долчето?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам мелачката да е на ниво. А ако тя е кофти, хубаво кафе трудно.

Също така ако нямаш от къде да взимаш що-годе прясно изпечено кафе, също няма смисъл. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...