Jump to content

4F - Смяна на крушките във фаровете - габарит, daylight (превантивно)


icemaan

Recommended Posts

Здравейте,

Вчера ми изгоря единия габарит. Компа непрекъснато ме подсеща, което е много неприятно.

Доколкото четох тук, се налага сваляне на фара. Понеже ми предстои боядисване на предна броня, искам да сменя всички крушки във фаровете превантивно. Все пак ме мъчи един въпрос. Daylight крушките са едни обикновени - жълти, а на мен много ми харесват белите диодни такива на по-големите и нови А8. Въпросът е има ли качествени заместители на конвенционалните крушки на дневните светлини с такива по технологията L.E.D.? Същото ми е питането и за габаритите, които са някакви сини крушки и днес в Юнитейд-Х ми искаха 8лв./брой! :hilezh:

Долколкото знам вече и Philips предлагат диодни крушки, но не знам с какви цокли са необходимите ми крушки.

Ако има някой по-запознат да напише тук какви са параметрите на крушките (габарит и дневна светлина).

Ще съм благодарен и ако някой е сложил вече диодни заместители да сподели, цени, фирми и изобщо впечатления относно ползването на LED кушки.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 97
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Най-добре е да не сменяш оригиналните крушки защото после ще почнеш да ги сменяш непрекъснато. Оригиналните крушки са най-качествени като дълговечност. Смени си само изгорялата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VBI е много прав. Само оригинална крушка, в юнитрейд имат.

Крушките се сменят на място, на 3.0тди има дупка в кичето на подкалника и оттам се бърка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи при мен има технологичен отвор и няма нужда от сваляне на фара?!

Nice!!! :zustimm:

Все пак нещо за DayLight-а?

Никой ли не се е пробвал с Philips (отскоро имат LED крушки,

или още по-добре с PIAA (които са лидерите според мен в осветлението)?

Редактирано от icemaan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да напиша нещо по темата, но ми е странно твърдението, че "Филипс имат нещо отскоро, а Пиаа са лидер в осветлението"

Кой е въвел нещо в осветлението преди Филипс и на каква база Пиа са лидер?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това говоря:

Някой може ли да каже цоккъла на DayLight-a?

Благодаря.

ПП. Ако и колегата Stoil сподели нещо по въпроса ще е супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отворите в подкалниците са за смяна на крушките на мигачите, от там не може да се смени daylight крушка... трябва да се маха фара .... или да си "барбарон" и ръцете да са ти гумени

За крушката в ЕТКА си пише - P21W 12V21W, т.е. цокъла и е BA15S ,P21W [15mm single contact base, opposite pins] ... или една от най често срещаните :zustimm:

Дотук беше лесната част, сега остава някой да каже от къде да се купят правилните диоди, които не се скапват за 2 седмици и имат нужното съпротивление за да не светва компа за изгоряла крушка

В ebay е пълно с такива крушки, има доста с вградено съпротивление за да не пищи компа.. това, което ме тревожи в колко ще изкарат (фара си се напича здраво от ксенона), защото смяната е мъка

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво намерих в ebay.de:

http://cgi.ebay.de/2x-LED-CANBUS-Tagfahrlicht-Audi-A6-4F-DRL-TFL-S8-Look-/120763867395?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D5%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D2182477124989566122

11515976446227768631313800488QQhwrbFJWlbI0HFDUcua.JPG

Ето и описанието на немски разбира се:

SMD LED Tagfahrlicht f?r Audi A6 4F

Komplettset zum Umr?sten des Tagfahrlichtes von Gl?hbirnen auf LED-Technik.

Der absolute Xenon-Effekt!

Metalsockel BA15S P21W

Ma?e: ca 17mm breit und ca 50mm lang (inkl. Sockel)

Spannung: 12V

Abstrahlwinkel: 360Grad

Keine Fehlermeldung im Bordcomputer

Inklusive integriertem CANBUS Modul

Редактирано от icemaan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм навит да пробвам как ще стоят, със сигурност поръчката накуп ще е от полза. Ксенонсистемата също според мен би се включил в такава поръчка.

Може да ме линчувате, но на мен жълтия DRL ми харесва, като стане бял и леко се губи ефекта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-интересното е, че човека от клипчето постави крушките на място. Само че това май е друга кола, разширителния съд е твърде близо до фара?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С диодните крушки, ако избяга фокусното растояние, няма да има ефект от тоя ДРЛ.

Трябва да проверил дали бктунинг може да ни докара такива крушки.

6-цата в клипа е V-образна печка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ефекта няма да се загуби, защото диодите са от всички страни и тогава светлината се отразява от всяка част на рефлектора, точно както е при нормалната крушка с нажежаема жичка.

Както и да е, оставете дискусията настрана, защото всеки има различен вкус!

Идеята ми беше, ако някой ги е пробвал да пише мнение, защото единственото, което ме притеснява е да не сменям LED-DRL на всеки 2 мвсеца или както пишат във форумите, на загасено да присветват диодите по три четири пъти като блицове.

Чакам някой, който ползва такъв продукт да сподели... :zustimm:

Редактирано от icemaan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- xenonsystem си сменя фаровете наскоро и разчитах на него да каже за достъпността до крушките без разглобяване;

- за това колко са издръжливи крушките – нямам идея. Ако искаш купи един комплект и сложи да свети на батерия,

ще видиш колко ще издържат;

- ако имат същото съпротивление и консумация като нормалните (които са всъщност extra long life каквото и да значи това),

няма да има проблем с проверките.

- По същия начин може да се сложат диодни крушки и в мигачите, би било ефектно според мен.

Даже като се замисля, стоповете са лесно достъпни, дай ще прежалим едни крушки за пробата.

Ако не сработи чек контрола за стоповете, най-вероятно няма да сработи и за DRL-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стоиле стига мълча, твойте светят много добре ... кажи точно какви са и колко време вече ги караш :zustimm:

Иначе обикновените крушки карат много, аз за 2 години не съм ги спирал day light-овете и си бачкат

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са обикновени, а (цитирам по памет) "extra long life" !!

В стоповете (габарит или мигач) много лесно ще монтираме LED-крушката, цокъла е същия и веднага ще разберем дали стават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В стоповете (габарит или мигач) много лесно ще монтираме LED-крушката, цокъла е същия и веднага ще разберем дали стават.

Точно така!

Аз поръчах за мен и за колегата verter х1 комплект!

Мисля да ги монтираме в осветлението на задните номера и така да ги тестваме. Ако издържат достатъчно дълго, ще поръчам и за габаритите. За daylight-a още не съм взел решение, защото 50 евро за си пари... :)

ПП. Колегата ВЕСКО, ако иска може и той да се включи в тестовете. :stupid:

ПП2. Ето какво предлага Philips като заместител на обикновените крушки, Т10 LED 6000К цена от 30лв!!! :bia:

http://luxima.bg/PHILIPS-SVETODIODI-T10-6000k.html?flypage=

Във Форумите много ги хвалят.

Казват че по 2-3 години ги ползват без проблем и че са street legal! :)

Редактирано от icemaan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На вътрешното осветление ще ви набива грешка. Преди няколко дена сканирах на Стоил колата и където е сменял крушки вътре в купето всичките набиват грешка. Спомням си на сенниците и долу в краката под жабката имаше грешки. На фаровете нямаше, но незнам какви е сложил точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето 3 варианта за DRL-то:

1. Kрушки от PIAA

http://www.ebay.co.uk/itm/PIAA-H-367-MIRROR-WHITE-21W-SINGLE-FILAMENT-CAR-BULBS-/170579956274?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item27b75b9232&clk_rvr_id=257903558847&afsrc=1

2. "DRL LED еrror free" от noname производител:

http://www.ebay.co.uk/itm/1156-382-PY21W-XENON-WHITE-CANBUS-27-LED-BULBS-DRL-/300532287378?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item45f91ec792&clk_rvr_id=257903053372&afsrc=1

ПП. Сега прочетох още по щатските форуми и едно моче каза, че LED-a на този продавач записва грешка в компа.

3. Някакъв младеж от UK:

http://www.audi-sport.net/vb/new-a3-s3-sportback-8p-chassis/122943-groupbuy-canbus-led-bulbs-replace-halogen-drl-bulbs.html

Kажете си мнението! :bia:

ПП2. Може ли някой по-запознат да каже какъв е цокъла на DRL-то?

ВЕСКО (нашите коли са идентични)?

Дали е Р21W, PS19W или???

Редактирано от icemaan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти не четеш какво ти пиша :bia: от ЕТКА-та ги извадих и са BA15S ,P21W - главата си залагам, че в мойта и твойта кола са такива ...

Ако си купиш и не станат цоклите ще ги плата аз :stupid::)

Но гледам, че са 6 вата повече тия от PIAA... а и вече не говорим за диоди явно

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже ми предстои боядисване на предна броня, искам да сменя всички крушки във фаровете превантивно.

Правилно. По-добре да смениш всичко, че разглобяването е голямо. Кеф ти диодни, кеф ти оригиналните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...