Jump to content

Амбиентно осветление за преден плафон б6


Recommended Posts

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

драсни едно лс, аз ще ти го купя и пратя по еконт.

Аз благодарение на Бобсън отдавна се кефя на амбиентето отзад. Даже се чудя дали и най-отзад да не сложа, нали съм Авант ;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз сложих по празниците едно мое производство с smd диоди и резисторче,то на плафона си има маркирани къде да са дупките и има и крачета за кабели обувки,стана буквално за 40 минути и на предния и на задния общо.Стана доволно трябва да снимам и кача снимки,обща инвестиция 1.30лв и 40минути работа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо телефона ми е много зле и не се вижда ефекта,само една снимка направих на самия плафон,иначе прилагам и снимка(примерна)на диодна лента която е подходяща,защото диодите са на добро разстояние за целта!Трябва само да се резне 3-я диод,иначе на лентата си има резистор само два кабела трябват,които да се запоят по начина на снимката,дори да объркате плюса и минуса диодите не горят така,че ако не светнат просто обръщате жиците,слагате по една обувка в другия край,дупчите и слагате в плафона аз ги лепнах с 3 капки топъл силикон и стана фабрично,евентуално може да се мисли нещо което да концентрира светлината като лупичка защото е малко по-разсеяна,но си е ефектно!

post-14699-0-87573000-1390415752_thumb.j

post-14699-0-91686100-1390415760_thumb.p

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ти кажа на мен ефекта ми харесва,повтарям се,няма с какво да снимам и така много блести иначе си изглежда доволно,а пък и нищо не пречи ако изпадне оригинален модул да се сложи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приложи снимка на ефекта върху скоростния лост, то е ясно че на плафона ще се виждат 2 червени точки. Защото ако се ползва диодна лента за 12 волта ще свети мн силно и ще се изгубят светлините на климатроника, а и на тези диодни ленти диодите са разпръскващи и си мисля че от това разстояние ще осветяват по - голяма площ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

То чудото е като гледам е просто да се сложат два червени диода. Отвори си плафона, направи 2 дупки 4мм и сложи 2 яркосветещи разпръскващи светлината червени диода и имаш 'чудото'.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги сега разгледах този саит и ми се видя интересно http://nickscarblog.com/diy/audi-a4-led-interior-lighting-b6b7-diy-pics

Човека е използвал ЛЕД крушки за целта, дал ги е по-долу на линкове.

Гледам тук http://www.ledeuroshop.bg/products/led-aytokinhto-moto-skafos/lampthres-aytokinhtoy ги продават, някой дали е пробвал с тях какъв ще е крайния резултат?

Опс, като видях тази тема http://www.audi-sport.net/vb/a3-s3-forum-8l-chassis/156626-my-first-mod-ambient-lighting.html разбрах за какво говорите. :D

Нов съм дано ми простите :D

Не съм обърнал внимание как е при мен, довечера ще го погледна, но ако нямам ще поръчам едно такова от Райно :).Някой ако може да снима да видим какъв е ефекта.

Редактирано от bobitovn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

А някой може ли да ми каже как се сменя плафона от такъв без с такъв с амбиентно.Мога ли да сменя само тази част ,която е самото амбиентно,тоест диодния блок,и пластмасата с двата отдора,или ще се наложи пълен демонтаж и монтаж?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак,сигурно ли е,че така се сваля,....намерих си диодното блокче,и мисля да монтирам,но ме е страх да напъна плафона да не се счупи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такиеа ми се спомените, но без напън излиза☺ щипките са от тези металните дето де огъват навън.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приложих му що годе напън,ама не помръдва,...притесних се да напъвам по -силно.Използвах широка чистачка за сняг,така,че да обхване по голямата 

част от плафона.Да не би да има някъде винтове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маха се стъклената част, като се подхване c ножче. После пласмасовата. После под нея има два болта

Има упътване как се закача блока на амби лайта

Моя пост http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=125845&p=1853679

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еле къде бил ключа за мъзето,така си и помислих,има винтове,няма как да е иначе.Само линка с инструкцията за дупките не работи.Ако може Bobu  да ми каже колко мм бургия да ползвам?

Редактирано от Nikieva
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е писал съм в темата:http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=125845&p=1853651

Започнах с 3/4 и довърших с 5мм. На б6, го правих, на б7 също, става си идеално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ще ти допадне. Отвътре има, къде да правиш дупките. Това беше първото, което направих, когато взех предишната кола. Успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...