Jump to content

Ауди А6 2.5 TDi vs. Audi A4 1.9TDi


Recommended Posts

Пускам темата защото обещах на Стефан - човека от който купих моята Б4-ка!

Той си купи наскоро Корола на 1г., но не се кефи, и тя отиива за гаджето му, а големия ни спор беше за следващия му автомобил - дали Ауди А6 2.5ТДИ(2000-2001г.) или А4 1.9ТДИ(може и 2.5) - от 2003-2004г.?

Знам че цените за поддръжка на А6 не са никак малки(за разлика от 1.8Т който са по-нормални), но пък и А4-та едва ли е по-долу!

Аз лично като изключим почти всички Алроад-и, А6-цата е следващата ми слабост!

Има и вариант за БМВ, но няма да го коментирам тук...

На мен лично много ми хареса Тойотата, но истината е че няма някой екстри който има Б4-та ми, ще спомена само климатик-а(а не климатроник - което явно него много го дразни)!!!

Редактирано от Lube
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все си мисля, че на А4 поддръжката не би трябвало да е чак толкова "лоша" колкото на А6 :) Ама всъщност 2003-2004г ... тъкмо са отстранени производствените дефекти и колата по гаранция е ходила само във фирмен сервиз... :) докато шанса да уцелиш 2000-2001г. някой дарак си мисля, че е по-голям..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А4 03г., 1.9ТДИ 131к.с. е неговата кола!!!

Имам едно Куатро предвид, с кожа, талафизор ксенон и квото се сетиш, ако искаш се обади!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А4 03г., 1.9ТДИ 131к.с. е неговата кола!!!

Имам едно Куатро предвид, с кожа, талафизор ксенон и квото се сетиш, ако искаш се обади!

ако не ти е проблем би ли казал за колко се продава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nasti е предложил перфектното предложение.

Карал съм Ауди А6 2.5TDI 150 коня от лето 99то с чип от Oettinger на 180 магарета. Мъртвец! Нема ли обороти, нема и повер! Грам не ми хареса. Колата според Жоро от Суходол е в чудесно състояние, но просто толкова си можела.

Просто няма какво да мисли, ако мисли като мен и Nasti: да се качва на така описаната А4ка и му пожелавам да не иска да си я сменя дълго време!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nasti е предложил перфектното предложение.

Карал съм Ауди А6 2.5TDI 150 коня от лето 99то с чип от Oettinger на 180 магарета. Мъртвец! Нема ли обороти, нема и повер! Грам не ми хареса. Колата според Жоро от Суходол е в чудесно състояние, но просто толкова си можела.

Просто няма какво да мисли, ако мисли като мен и Nasti: да се качва на така описаната А4ка и му пожелавам да не иска да си я сменя дълго време!

Тук аз няма да се съглася с теб!!! Аз залагам на А6 2,5 TDI, която именно карам от две години!

Колата ми не е с чип и е само 150 коня, но ако ми кажеш че няма "power" ще ти се изсмея!!!! НАпротив - колата си е много пъргава и мисля, че е много добър избор! Не че А4-ката не ми харесва, но просто класа е друг и сигурността и екстрите и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо, твойта 6-ца ти излезе едно време сватба с оркестър, освен нова 4-ката след 01г., по нищо не и отстъпва като екстри наистина! Не знам за вървене, но мойта 8-ца много сладко подръпваше, харесваше ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо, твойта 6-ца ти излезе едно време сватба с оркестър, освен нова 4-ката след 01г., по нищо не и отстъпва като екстри наистина! Не знам за вървене, но мойта 8-ца много сладко подръпваше, харесваше ми.

Nasti, това за сватбата с оркестъра не го разбрах.... :hilezh: Макар че като каза сватба и оркестър ме наведе на хубави мисли за музика, бира, купон....... :hilezh: А за жалост съм на работа :hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки че си припадам по тия А6-ци, много противоречиви мнения има за тях!

от друга страна 5г., са си 1825дни все пак, преди доста време е излязла от гаранция!

Пък и само 180-те кончета са с кВатро..., а за 150-те най-бъгав(ако може така да се каже) го дават.

Уж проблемите при този(тези) двигатели вече били изчистени, ама все пак са си 18хх дни :hilezh:

Събота ще се правят първите огледи, за съжаление няма да съм с него, защото ми се отваря работа.

Насти, А4-ката, с мултитроник ли е?

Редактирано от Lube
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е куатро няма как да е с мултитроник.

Иначе аз залагам на А6, може би ако човека ще кара повечко градско е А4 по-добрия избор но друго си е големия автобус :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук аз няма да се съглася с теб!!! Аз залагам на А6 2,5 TDI, която именно карам от две години!

Колата ми не е с чип и е само 150 коня, но ако ми кажеш че няма "power" ще ти се изсмея!!!! НАпротив - колата си е много пъргава и мисля, че е много добър избор! Не че А4-ката не ми харесва, но просто класа е друг и сигурността и екстрите и т.н.

Сигурно не съм се изразил правилно, но въобще не коментирах това дали колата има power или няма. Че си го има, има си го, но не ми харесва къде ми го предлага - едва след 2000 оборота. Мяза ми на бензинов двигател от всякъде. Ако имаш възможност да караш или си карал 130 коня А4 или дори А6, ще ме разбереш перфектно за какво говоря. Пък мога дори и моята Бора да ти дам да опиташ - абсолютно едно и също ще е като усещане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същото впечатление като Wizi от този мотор но качен на А4 кватро. Все пак турбината е VNT, а поведението няма нищо общо с 1.9 моторите. По-скоро се усещата като мотора на моето Ауди и почва към 2000 да ндува. При голфа надуваше от под 1500 до към 3000 едното положение и от там до към 4500 второто положение. Абе много са хубави тез 1.9, особено 150к.с. :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не ви зная за кво мислите ама за мен А6( :D ) е по добрия избор. ПО- голяма, ПО- мощна, НАЙ- добрия избор изобщо. Таман по такива коли си падам. Гледай обаче да уцелиш добра дизеларка. Един приятел си взе дизел А4 ама много издухано горкото. Ремонтът му излезе някъде към 2000 лв доколкото ми каза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел си взе дизел А4 ама много издухано горкото. Ремонтът му излезе някъде към 2000 лв доколкото ми каза.

Е така е, като търси еВтинийката - сега като смени още една дузина работи и ще му легне на убава цена...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешно подхожда с вапроса тоз чиляк :unsure:

нито 1.8т на а4 нито 2.5 тди на а6

варианта е 2.5тди на а4 ..... v6 двигателя не 4 чилиндровия

по лекото купе води до по добра динамика и нисък разход

чипа не натоварва 6 цилиндара както 4..... а за разходите за подражка....... тва е кола за забавление не е за града да си пазаруваш с нея.....макарче стаа за сичко де

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук аз няма да се съглася с теб!!! Аз залагам на А6 2,5 TDI, която именно карам от две години!

Колата ми не е с чип и е само 150 коня, но ако ми кажеш че няма "power" ще ти се изсмея!!!! НАпротив - колата си е много пъргава и мисля, че е много добър избор! Не че А4-ката не ми харесва, но просто класа е друг и сигурността и екстрите и т.н.

Аз сашо ше му се изсмея .обичам всичко в колата да е оригинал и ако 150 коня са малко за тази кола ХА ХА ХА .твардо за а6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A6 - Rules

За мен А6 си е А6 - мнг съм впечатлен от 2.5 TDI - 150 коня автоматик, за мен казано е доста пъргава, найсина наскоре се возих в А4 на едно приятече-е тя беше само 1.8, но разликата е голяма, както мощност така и отвъртре А6 си е А6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам заглавието твърдо за А6 съм. На мен лично А4 ми е тясно и някак малко.

Затова съм решил А6 е колата.

Обаче защо точно този отор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешно подхожда с вапроса тоз чиляк

нито 1.8т на а4 нито 2.5 тди на а6

варианта е 2.5тди на а4 ..... v6 двигателя не 4 чилиндровия

по лекото купе води до по добра динамика и нисък разход

чипа не натоварва 6 цилиндара както 4..... а за разходите за подражка....... тва е кола за забавление не е за града да си пазаруваш с нея.....макарче стаа за сичко де

за тва не се бях замислял! Ама като идея мноооооого ми допада :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...