Jump to content

Чистачки на Audi C4 и за кривите рамена.


Ivo_Dinkov

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Без да искам, се вкарах в една мини- сага с нещо толкова елементарно като чистачките :hilezh:

Предисторията:

Чистачките ми почнаха да 'мажат'.

Понеже още не съм решил дават ли ми се 60 лв за Аеротуин, си купих от 4 лв едни Графит, за временно ползване.

Принципно на Сеата на баща ми втори такъв комплект слагам и чистят супер, затова безрезервно се доверих и си купих- 4 лв са все пак, какво им плащаш.

Самата история:

За мой ужас, като ги сложих, освен че нито една от щипките към тях не пасна на рамената ми, се оказа, че мажат повече от старите ми Шампионки.

Понеже бях сменил рамото на шофьорската, бях убеден, че причината за недоброто лягане върху стъклото не е в рамото.

Обърнах на обратно и си върнах старите чистачки. Сега чистаят осезаемо по- добре, но искам да си напазарувам 'маркови' нови.

Въпросите:

1. Дължината за Ауди 100 С4 на чистачките 53см или 55см е, понеже върху Валео- то прочетох, че 55см са моите, а върху Шампион- 53 см. Сегашните ми са 53.

2. Щипките на старите ми чистачки си личи, че са поизпилени, за да влязат в рамената. Нито една от новите щипки на новите чистачки не пасна, прехвърлях щипките от старите. Някой сменял ли е наскоро чистачки, за да се сети дали си е прехвърлял старите щипки или от комплекта на новите някои щипки са паснали на раменете ?

3. Някой да кара с Бош АероТуин Ауди 100 С4? Основно ме вълнува дясната ляга ли плътно или остава неизчистен участък на огъната част от стъклото най- вдясно(освен цената, това е другото, което ме кара да се зачудя заслужава ли си инвестицията)?

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 151
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колега не е проблема в чистачките.Причината да не чистят до край е в луфт на рамото, ако е малък се коригира като като се леко се изркивява рамото на самата чистачка.За размера ми сега куих 53 но определено 55см ще е по добре.

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи Иво чистачките за теб трябва да с 550/550см.Поне така излизат оригиналните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не е проблема в чистачките.Причината да не чистят до край е в луфт на рамото, ако е малък се коригира като като се леко се изркивява рамото на самата чистачка.

Гарантирам ти, че не е от рамото :flipoff:

Обърнат на обратно стария ми Шампион чисти перфектно, просто са амортизирани перата на чистачките.

А и рамото на лявата ми беше доста изкривено и затова направо ново си сложих (то акъл за харчене на пари не трябва много :hilezh: )

Благодаря и на двамата ви за размера, значи 55см ще си взема.

Остава да реша има ли смисъл от инвестиция в АероТуин или да си купя едни "прости" Шампион :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остава да реша има ли смисъл от инвестиция в АероТуин или да си купя едни "прости" Шампион :flipoff:

Определено си заслужава.Аз само с такива карам и съм забравил какво е да мажат чистачки или да скърцат.Е вярно на 8-9 месеца се сменят, но това е положението

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих Champion вчера. Незнам каква дължина са, но стават на рамото без напасвания по пластмасовото адаптерче. Чистят добре засега :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Бош Аеротуин от година и ... според мен си струва- чистят добре и се плъзгат едно мааазно :bia:

Може ли малко инфо и една снимка:

- с чистачките имаше ли адаптери или ги купи отделно?

- 55см ли взе?

- от къде и за колко?

:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимка- утре- мързи ме да слизам сега до колата.

Има си адаптори в комплекта-не е нужно да купуваш каквото и да било.

Да, 55 см. взех от магазина на Бош на Сребърна. Ако не се бъркам бяха 69лв. миналата година април и продавачката ми направи много добро впечатление защото се порови пред мен в каталога, видя размера и разкомплектова (честно не си спомням защо) два нови комплекта за да ми даде 2 чистачки по 55см. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си взимам валео 55см предишния път изкараха 2години сега ще видим колко?доволен сам от метро мисля че струват около 35лв.

аз си взимам валео 55см предишния път изкараха 2години сега ще видим колко?доволен сам от метро мисля че струват около 35лв.
щипките си пасват перфектно без никакви проблеми :dance:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ама още май няма аеротвин този размер ретрофит. Аз питах още януари месец в киров на сребърна и казаха март. Трябва да проверя де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шампионките на Коко100С4 са супер и следващите ми ще са пак такива!

Редактирано от kinjal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе не знам за аеро туин-а, ама на колегата на Еспас-а му взехме китайско изделие от един магазин в Св.Троица по 9.90 парчето, а за сравнение там имаше и същите немски по 15лв., който 1/1 копират БОШ-а.

Досега вече 3м. си чистят перфектно и честно казано не им се надявах даже...

Моо се пробваш, ама ако са само за 8-9м. Аеро туин-а -МЕРСиии

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шампионките на Коко100С4 са супер и следващите ми ще са пак такива!

Иво, не се занимавай с глупости и ме се обади да ти взема въпросният комплект, който пратих на Вальо. В магазин трудно ще го намериш, защото това е Шампион изработен съгласно изискванията на VAG за модела. Едната чистачка е със спойлер, а другата е леко дъговидна.

Живота на такъв комплект при правилна експлоатация достига 2 и повече години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм много доволен от на Коко Шампион-а - взех по-евтиния варинт без спойлер /той всъщност излизаше двойно спойлера де :flipoff: /, но си чистят супер, нееднократно мръзнаха тази зима, но нямат никакъв проблем. :blackey:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за Шампиона на Кокича, от няколко години карам все с негови :bia:

Друг е въпроса, че съм идиот и ги сменям всяка година, дори и да чистят :stupid:

Относно дължината, карал съм и с 53см., и с 55см.- разлика особено голяма няма!

А пък за тръгване, спиране, завои и еластичност на двигателя- съвсем никаква разлика :hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък за тръгване, спиране, завои и еластичност на двигателя- съвсем никаква разлика <_<:hilezh:

:hilezh::hilezh:

Поръчх си на Коко и аз, аз също карах предишното Ауди с чистачки от него и знам, че са супер качествени :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво друго да кажа, освен, че КОКО заслужава адмирации- чистачките, които взех заспаха просто, щипките си "щракнаха" перфектно. И най- важното- няма скърцане, мазане- чистят както мен ме кефи :hilezh:

o633404195740135000.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...
Какво друго да кажа, освен, че КОКО заслужава адмирации :boese:

Шило в торба не стои са казали хората :boese:

Днес Коко ми намери варианта на Шампион, който е в стил Аеротуин- а на Бош. Изглеждат уникално красиво :boese:

Като ги сложа, ще направя снимки :blackey:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

като сме се заговорили за чистачки, може ли някой да ми обясни, каква е ролята на този "спойлер" на лявата чистачка и защо няма такъв на дясната?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

като сме се заговорили за чистачки, може ли някой да ми обясни, каква е ролята на този "спойлер" на лявата чистачка и защо няма такъв на дясната?

При висока скорост притиска чистачката към стъклото и това помага да не е 'насечена' изчистената повърхност.

Няма и на да двете, понеже се товари конструкцията от тежеста на спойлера и по- големия натиск върху лостовия механизъм. Според мен и двете причини са си сериозни, макар и да изглеждат пренебрежими на пръв поглед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

имам подобни проблеми с чистачките.Шофйорската от доста време не прилепва плътно към стъклото в краищата,а не са стари.Компенсирам луфта с леко огъване на рамото,ама вече след 5/6 такива манипулации такава парабола се получи че вече гледам пътя през нея :flipoff: Иначе чистачките са шампион,55см ако не се лъжа.При висока скорост вече не чистят и търся сега ново рамо за шофиорската чистачка.Не съм обикалял много,в Ауди пловдив ми обявиха 200 лева и то е само за комплект.Взех си от една морга,като видях как складират рамената и как тъпчат върху тях с крака и ги събират на купчини ми падна ентусиазъма,ама кво да го правя...30 кинта,прежалих ги.Като разбрах че сам зел грешното рамо така се ядосах че даже не отидах да го върна,идеше ми да си го навра.... :flipoff: Както и да е,някой знаели дали мога да си купя само едно рамо(ново) и горе доло ориентировъчна цена.

А и едни съвет,прочетах по горе че някой колега си взел графит "за малко".Така и аз направих една зима с едни графит "за малко".Сега се радвам на 3 бразди по джама след 1 седмица ползване.Съвета :БЕЗ КОМПРОМИСИ КАТО СТАВА ДУМА ЗА ЧИСТАЧКИ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих ги и не притискат добре, съответно остават неизчистени участъци :flipoff:

Пуснах ги да се продават (ТУК), нямам нерви да се занимавам с тях :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм пускал такава тема за нечистещи чистачки,и колегата VBI/евала/ ме светна да огъна в самото начало,където е гайката,на менгиме,сега са перфектни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...